Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
710 273 zł
Umowa zawarta
7 maja 2024
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ROBOTY BUDOWLANE – Wykonanie i montaż balustrad okiennych systemowych w budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. Św. Rocha 90

Zamawiający Sąd Okręgowy (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „ROBOTY BUDOWLANE – Wykonanie i montaż balustrad okiennych systemowych w budynku Sądu…”, wybierając ofertę wykonawcy APS-SYSTEM P. Janowski, A. Kmiecik spółka jawna. Wartość umowy: 710 273 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Sąd OkręgowyCzęstochowa, Śląskieopublikowano 8 maja 2024
Wartość umowy
710 273 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy APS-SYSTEM P. Janowski, A. Kmiecik spółka jawna (Częstochowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 710 273,34 zł (umowę zawarto 7 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Okręgowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000571576

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dąbrowskiego

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

343684430

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dyrektor@czestochowa.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czestochowa.so.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b559f4ab-e2a0-11ee-a01e-f641a8763d5f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Wymiar Sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ROBOTY BUDOWLANE – Wykonanie i montaż balustrad okiennych systemowych w budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. Św. Rocha 90

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b559f4ab-e2a0-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00314460

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00244935/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie i montaż balustrad okiennych systemowych w budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. św. Rocha 90

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00246115

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.261.01.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

788774,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia w niniejszym postępowaniu są roboty budowlane, związane z wykonaniem i montażem balustrad okiennych systemowych w budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. św. Rocha 90; Zakres robót i czynności do wykonania określają:
a) dokumentacja projektowa pn. PROJEKT TECHNICZNY – Wykonanie i montaż balustrad okiennych – Załącznik nr 1. do SWZ
UWAGA!!!
Wykonawca zobowiązany jest wycenić przedmiot zamówienia w oparciu o pełną dokumentację projektową, z uwzględnieniem wszystkich elementów w niej ujętych
2) Wymagany termin wykonania zamówienia - 120 dni od dnia podpisania umowy.
3) Wspólny słownik zamówień CPV:
45421100-5 – Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów;
4) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę części zamówienia, w szczególności kluczowych części przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

710273,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

710273,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

710273,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

APS-SYSTEM P. Janowski, A. Kmiecik spółka jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5731309720

7.3.3)Ulica

Wały Dwernickiego 143

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-202

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

710273,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45421100-5Instalowanie drzwi i okien, i podob…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
879 960 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
267 383 zł2 652 655 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 385 271 zł
Źródło próbki
CPV 45421100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
267 383 zł
Mediana
879 960 zł
Górny kwartyl
2 652 655 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 710 273 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45421100-5 (Instalowanie drzwi i okien. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: APS-SYSTEM P. Janowski, A. Kmiecik spółka jawna (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.