Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w sezonie 2023/2024 na terenie gminy Lipowa.
Zamawiający Gmina Lipowa (Lipowa, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w sezonie 2023/2024 na terenie gminy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 708 300 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
08 września 2023
Termin ofert: 21 września 2023 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: bez wyboru
25 września 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
20 października 2023
2 oferty3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 kwietnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 kwietnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 kwietnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
29 kwietnia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
29 kwietnia 2024
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Lipowa |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072182628 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Wiejska 44 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lipowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-324 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL225 - Bielski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@lipowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.lipowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e69ac1f0-4bcb-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00305241 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-04-29 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00388278 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w sezonie 2023/2024 na terenie gminy Lipowa. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych w sezonie 2023/2024 na terenie gminy Lipowa”. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji usług związanych z kompleksowym zimowym utrzymaniem: - nawierzchni dróg gminnych i wewnętrznych zarządzanych przez Gminę, - obiektów inżynierskich związanych z drogami gminnymi (w rozumieniu Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie i ich usytuowanie. z dnia 30 maja 2000r. r.) , - urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogami gminnymi na terenie Gminy Lipowa, - placów i dróg zarządzanych przez Gminę, w szczególności w miejscach niebezpiecznych tj. na zakrętach, spadkach podłużnych oraz na skrzyżowaniach i przed skrzyżowaniami, - obiektów towarzyszących ww. drogom tj. zatoki autobusowe, parkingi, place, polegających na odśnieżaniu i usuwaniu śliskości zimowej, zgodnie z zasadami odśnieżania i usuwania śliskości zimowej na drogach Gminy Lipowa. Rejon 6 – Lipowa, Słotwina Planowana liczba godzin pracy w jednym sezonie wynosi: około 245 dla ciągnika i 30 godzin dla koparko-ładowarki. • Lipowa Standard IV Ulica Długość (m) Boczna 180 Zorzy Polarnej 270 Słoneczne Wzgórze 520 Wichrowe Wzgórza 660 Bugaj 660 Jastrząbka 790 Mroźna 1250 Razem 4330 Standard V drogi wewnętrzne zarządzane przez Gminę Lipowa łączące się z ul. Poddzielec – 2555 m, • Słotwina Standard IV Ulica Długość (m) Ks. J. Popiełuszki 2270 Standard V drogi wewnętrzne zarządzane przez Gminę Lipowa – 3920 m |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-10-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5,5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | MarKop Marek Klaczek |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 243702225 |
| 4.3.3.) | Ulica | Modrzewiowa 484 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Godziszka |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-376 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 98010,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00454736/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-04-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 101455,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.