Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
871 445 zł
Umowa zawarta
26 marca 2024
Okres realizacji
od 4 kwietnia 2024 do 3 kwietnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 795 321 zł – 871 445 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 9,6% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostaw cząstkowych20%Jakość ( opis parametry punktowe – załącznik nr 3 do SWZ)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów biochemicznych i obsługą serwisową na okres 36 m-cy”

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (Radziejów, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów biochemicznych i obsługą…”, wybierając ofertę wykonawcy Bionesis Sp. z o.o. Wartość umowy: 871 445 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
871 445 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lutego 2024

    Termin ofert: 21 lutego 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 kwietnia 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bionesis Sp. z o.o. (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 871 444,67 zł (umowę zawarto 26 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 795 320,86 zł do 871 444,67 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 4 kwietnia 2024 r. do 3 kwietnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910333036

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szpitalna 3

1.5.2.)Miejscowość

Radziejów

1.5.3.)Kod pocztowy

88-200

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

5428562331

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@szpitalradziejow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpitalradziejow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/pn/szpitalradziejow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów biochemicznych i obsługą serwisową na okres 36 m-cy”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-623d3f1f-c731-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00278121

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00009379/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Dostawa odczynników do badań biochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów i systemu monitoringu temperatur

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00099331

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP-01/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie „Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów biochemicznych i obsługą serwisową na okres 36 m-cy”
1. W asortymencie i ilościach wyszczególnionych w Załączniku nr 2 do SWZ - Formularz asortymentowo – cenowy oraz załączniku nr 3 do SWZ – opis parametrów granicznych dzierżawy dwóch analizatorów biochemicznych.
2. Przedmiot zamówienia składa się z jednego niepodzielnego zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33696300-8 - Odczynniki chemiczne

38434000-6 - Analizatory

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

795320,86 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

871444,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

871444,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bionesis Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252841575,

7.3.3)Ulica

al. Jerozolimskie 92

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-807

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

871444,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-04-04 do 2027-04-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 167 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 082 zł1 296 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 022 144 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 082 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 296 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radziejów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 871 445 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bionesis Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.