Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 798 850 zł
Umowa zawarta
3 kwietnia 2024
Okres realizacji
8 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 798 850 zł – 1 956 657 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wieży widokowej w rejonie "Źródlanej oazy" w Marklowicach

Zamawiający Gmina Marklowice (Marklowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wieży widokowej w rejonie "Źródlanej oazy" w Marklowicach”, wybierając ofertę wykonawcy "INFRA-TEL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 1 798 850 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina MarklowiceMarklowice, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 4 kwietnia 2024
Wartość umowy
1 798 850 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lutego 2024

    Termin ofert: 14 marca 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 kwietnia 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "INFRA-TEL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Rybnik), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 798 850,39 zł (umowę zawarto 3 kwietnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 798 850,39 zł do 1 956 656,74 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 8 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKLOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyzwolenia 71

1.5.2.)Miejscowość

Marklowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-321

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ezamowienia@marklowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marklowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-59250680-d158-11ee-875e-a22221c84ba7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wieży widokowej w rejonie "Źródlanej oazy" w Marklowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-59250680-d158-11ee-875e-a22221c84ba7

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00270790

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00023670/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa wieży widokowej na Źródlanej Oazie w Marklowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00214557

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITR-ZP-003/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa wieży widokowej
Przedmiotowy obiekt zostanie wzniesiony w konstrukcji drewnianej na planie kwadratu o wymiarach zewnętrznych 7,17 x 7,17 m, posiadać będzie pięć kondygnacji naziemnych a jego wysokość wynosić będzie 16,95 m. Dach projektuje się jako jednospadowy w konstrukcji drewnianej o nachyleniu 3°= 5,24% pokryty blach trapezową. Elewacje budowli zostaną wykończone deskami elewacyjnymi z drewna modrzewiowego o wym. 5 x 5 x 360 cm .
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Kubatura 845,80 m3
Powierzchnia zabudowy 49,90 m²
Powierzchnia użytkowa 215,00 m²
Powierzchnia całkowita 249,50 m²
Rozwiązania konstrukcyjno – materiałowe
Fundamenty wieży widokowej
Płytę fundamentową zaprojektowano o wymiarach: 7,18 m x 7,18 m i grubości 70 cm z betonu C30/37 W8 posadowioną na poziomie -1,00 m poniżej poziomu posadzki.
Ściany fundamentowe
Ściana wykonana z bloczków betonowych o wym.38 x 24 x 12 cm na zaprawie cementowej. Wykończone tynkiem silikatowym na siatce.
Podłoga na gruncie
Warstwy podłogi na gruncie:
• Wylewka betonowa gr. 10 cm
• Piasek gr. 20 cm
• Słupy fundamentowe 38 x 38 cm
• Płyta fundamentowa grubości 70 cm z betonu C30/37 W8 posadowioną na poziomie -1,00 m poniżej poziomu posadzki.
• Chudy beton gr. 10 cm, kala betonu C12/15
Konstrukcja wieży widokowej - słupy
Konstrukcję wieży zaprojektowano jako kratownicę przestrzenną wykonaną z drewna klasy C24. Wszystkie węzły projektuje się jako przegubowe – przy pomocy łączników stalowych w postaci blach węzłowych i licencjonowanych złączy ciesielskich. Skrajne pola słupów stężone przy pomocy prętów stalowych klasy S235 ocynkowane ogniowo. Słupy drewniane o wym. 22 x 22 cm.
Słupy żelbetowe
Z płyty wyprowadzone zostaną słupy wyniesione odpowiednio do rzędnych +0,12 m i +0,30 m nad poziomem posadzki chroniąc konstrukcję drewnianą przed szkodliwym oddziaływaniem wilgoci. Ze słupów żelbetowych wyprowadzone zostaną pręty gwintowane, na których osadzone zostaną blachy węzłowe stanowiące podstawy pod słupy drewniane i belki biegów schodowych.
Izolacje przeciwwilgociowe
Pionowe izolacje przeciwwilgociowe: masa bitumiczna Poziome izolacje przeciwwilgociowe: 2 x papa na lepiku
Schody
Schody w konstrukcji drewnianej oparte na belach schodowych o wym. 12 x 32 cm. Schody wykończone stopnicą drewnianą - drewno sosnowe o wym. 38 x 4 x 148 cm. Stopnica drewniana - drewno sosnowe o wym. 12 x 4 x 148 cm. Montaż na wkrętach do drewna z łbem stożkowym.
Rygle i podciągi
Rygiel drewniany o wym.10 x 14 cm Podciągi o wym. 22 x 36 cm
Strop międzykondygnacyjny
Strop w konstrukcji drewnianej oparty na ryglach o wym.10 x 14 cm oraz podciągach o wym. 22 x 36 cm. Wykończony deską podłogową - drewno sosnowe o wym. 4 x 14,6 cm w rozstawie co 2 cm Dach
Dach w konstrukcji drewnianej składający się z:
• Płatwi stropowej o wym. 22 x 10 cm
• Belki obwodowej o wym. 10 x 20 cm
• Krokwi o wym. 10 x 16 cm
• Płatwi pośredniej o wym. 22 x 18 cm
Warstwy dachu:
• Blacha trapezowa ocynkowana T-35
• Łaty 30x50 mm
• Kontrłaty wym. 25x50 mm
• Papa podkładowa
• Poszycie z płyty OSB gr. 22 mm
• Krokwie wym. 100x160 mm 4.11.
Drzwi i okna
Okna: otwory okienne zabezpieczone siatką ochronną o wym. oczek 6x6 cm wykonane z wykonanie siatki polietylen z wplecionym drutem. Otwór okienny wzmocniony 2x belkami poprzecznymi o wym. 5 x 7,5 x 148 cm. Wymiar otworu okiennego 148 x 148 cm, wysokość parapetu 90 cm. Drzwi: Otwór drzwiowy 148 x 200 cm. Montaż drzwi w konstrukcji drewnianej - dwuskrzydłowe 90+42 cm. Otwór drzwiowy wzmocniony belką poprzeczną o wym. 5 x 7,5 x 148 cm.
Balustrady
Balustrada w konstrukcji drewnianej o wys. 110 cm wykonana z drewna sosnowego. Balustrada montowana na podstawie słupa 6x6 cm z blachy gr. 2 mm
Elementy balustrady:
• Słupek wyścigowy wym. 5 x 5 x 110 cm
• Słupek pośredni wym. 5 x 5 x 110 cm
• Poręcz drewniana wym. 5 x 5 cm
• Listwa tralki wym. 5 x 5 cm
• Tralka 5 x 5 x 95 cm
Posadzki
Posadzka wykonana z desek sosnowych o wym. 40x146 mm w rozstawie co 20 mm. Posadzka montowana bezpośrednio do rygli o wym. 100x140 mm przy pomocy wkrętów do drewna z łbem stożkowym.
Prace wykończeniowe zewnętrzne
Rury spustowe: Rura spustowa ocynkowana malowana proszkowo Φ 100 mmRynny: Rynna ocynkowana malowana proszkowo Φ 150 mmWykończenie elewacji: Kantówka elewacyjna modrzewiowa wym. 5 x 5 x 360 cm montowane do kantówki heblowanej o wym. 10 x 2,5 x181 cm Obróbka blacharska: wykonana z blachy ocynkowanej powlekanej.
Schody zewnętrzne
Schody zewnętrzne monolityczne 2 x 15 x 35 cm o szer. 200 cm na chudym betonie gr. 10 cm C12/15, podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. 150 mm.
Ochrona odgromowa
Instalacje odgromową należy wykonać przewodem Dfe/Zn Ø 8mm prowadzonym na uchwytach mocowanych do krawędzi zakładek blachy na tzw. „ felc” wewnętrznej ścianki attyki.. Przewody odprowadzające wykonać również drutem Dfe/Zn Ø8 mm i podłączyć poprzez złącza kontrolne z uziomem otokowym.
Opaska żwirowa
Opaska żwirowa (żwir marmurkowy, płukany 16 mm) szer. 50 cm zakończona obrzeżem betonowym o wym. 6 x 20 x 100 cm.
Niwelacja terenu
W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie prac ziemnych niezbędnych do wykonania ukształtowania terenu.
Projektowane dojścia
Wejście na teren projektowanego obiektu zapewniać będzie projektowana ścieżka utwardzona o wym. 200 x 715 cm z kostki brukowej gr. 6 cm, zabezpieczona obrzeżem chodnikowym o wym. 6 x 20 x 100 cm.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1798850,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1956656,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1798850,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"INFRA-TEL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273641598

7.3.3)Ulica

ul. Żorska 14

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-203

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1798850,39 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

8 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marklowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marklowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 798 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "INFRA-TEL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.