Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2023 r. do 31.01.2024 r.
Zamawiający Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=502, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
13 lutego 2023
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 marca 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 220362320 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zawiszy Czarnego 1B |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gdynia |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 81-374 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@muzeummw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.muzeummw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f6174d94-73f4-11ed-94da-6ae0fe5e7159 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00258171 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-03-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00475817/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2023 r. do 31.01.2024 r. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 3.1. Przedmiotem zamówienia są usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2023 r. do 31.01.2024 r., realizowane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. 1997 nr 114 poz. 740 z późniejszymi zmianami), aktami z nią powiązanymi oraz aktami wykonawczymi. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-01-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Agencja Ochrony Osób i Mienia Dogmat Sp. z o.o. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Patrol Dogmat Spółka Cywilna Martyna Pinszke Robert Krawczyk; Biuro Ochrony Dogmat Sp. z o.o.; D&S Dogmat Sp. z o.o.; Grupa Ochrony Dogmat Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7010302597 |
| 4.3.3.) | Ulica | Lindleya 16 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-013 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 607483,22 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00091541/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-02-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1) W związku z przedłużeniem się procedury wyboru najkorzystniejszej oferty w wyniku wniesionego odwołania (KIO 33/24) w postępowaniu nr ZP/03/MMW/2023 na Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2024 r. do 31.01.2025 r., działając na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, Strony przedłużają termin realizacji umowy do dnia 29.02.2024 r., z zastrzeżeniem następnego punktu. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | 1. Zmiana terminu wykonania umowy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 56604,01 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 665543,56 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
nastąpi w terminie umownym.
Ww. kwota uwzględnia zrealizowane prawo opcji.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.