ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara i ulicy Kwiatowej w Puszczykowie

Zamawiający Miasto Puszczykowo (Puszczykowo, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Budowa ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara i ulicy Kwiatowej w Puszczykowie”. Termin składania ofert minął 28 marca 2024, 09:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto PuszczykowoPuszczykowo, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 11 marca 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
28 marca 2024, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Oferowany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Oferowany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara i ulicy Kwiatowej w Puszczykowie.

  • 3

    RyzykoWadium: 20 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO PUSZCZYKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631257874

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Podleśna 4

1.5.2.)Miejscowość

Puszczykowo

1.5.3.)Kod pocztowy

62-040

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

61 89 83 716

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@puszczykowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.puszczykowo.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara i ulicy Kwiatowej w Puszczykowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-390c7ee1-df97-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00239186

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00039178/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa ulicy Kwiatowej i ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/puszczykowo

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/puszczykowo

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z zapisami SWZ: Rozdział XII: Sposób komunikacji

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z zapisami SWZ; Rozdział XXV: Informacja o ochronie danych osobowych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, które polegają na

1.1. budowie ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie o nawierzchni z kostki betonowej o łącznej długości ok. 228,12 m (od skrzyżowania z ul. Niwka Stara – droga gminna o nawierzchni z kostki betonowej do włączenia w ul. Nadwarciańską – droga powiatowa o nawierzchni bitumicznej) wraz z budową kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, chodnika, zjazdów do posesji prywatnych z kostki betonowej oraz wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i montaż progów zwalniających; 1.2. budowie ulicy Kwiatowej w Puszczykowie o nawierzchni bitumicznej o łącznej długości ok. 201,6 m wraz z placem do zawracania, budową kanalizacji deszczowej i zjazdów do posesji prywatnych z kostki betonowej oraz wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i montaż progu zwalniającego. 2.2. Szczegółowy zakres robót budowlanych do wykonania przez Wykonawcę i warunki odbioru zostały określone: 1) w projekcie budowlanym dotyczącym budowy ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie zatwierdzonym Decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 14/2022 z dnia 2 marca 2022 r., 2) w projekcie technicznym (wykonawczym) dotyczącym budowy ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie, 3) w opinii geotechnicznej określającej warunki gruntowo-wodne dotyczącej budowy ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie, 4) w projekcie stałej organizacji ruchu dotyczącym budowy ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara w Puszczykowie, 5) w projekcie architektoniczno – budowlanym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie zatwierdzonym Decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej nr 12/2023 z dnia 11 maja 2023 r., 6) w projekcie technicznym/wykonawczym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (branża drogowa), 7) w projekcie architektoniczno – budowlanym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (kanalizacja deszczowa), 8) w projekcie technicznym/wykonawczym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (kanalizacja deszczowa), 9) w projekcie architektoniczno – budowlanym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (przebudowa sieci elektroenergetycznej), 10) w projekcie technicznym/wykonawczym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (przebudowa sieci elektroenergetycznej), 11) w projekcie architektoniczno – budowlanym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (przebudowa sieci telekomunikacyjnej), 12) w projekcie technicznym/wykonawczym dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie (przebudowa sieci telekomunikacyjnej), 13) w projekcie zagospodarowania terenu - załączniki projektu budowlanego dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie, 14) w opinii geotechnicznej określającej warunki gruntowo-wodne dotyczącej budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie, 15) w projekcie stałej organizacji ruchu dotyczącym budowy ulicy Kwiatowej w Puszczykowie zwanymi dalej projektem lub dokumentacją projektową oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót zwanymi dalej STWiORB stanowiące załącznik SWZ. Załączone do SWZ przedmiary robót zwane dalej przedmiarem mają wyłącznie charakter dokumentu pomocniczego. Uwaga 1: Zakres zamówienia dotyczący ulicy bocznej od ulicy Niwka Stara obejmuje rozbiórkę ogrodzenia z siatki na odcinku prowadzonej inwestycji bez jego utylizacji.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami
oceny ofert:
1. Cena (C) - waga kryterium 60 pkt;
2. Oferowany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości (R) - waga kryterium 40 pkt;

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Oferowany okres rękojmi za wady i gwarancji jakości

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Na podstawie art. 112 PZP, zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące

1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku dotyczącego posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. 1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej. 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: 1.4.1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat* przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał co najmniej trzy roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi (w tym: minimum jedna robota budowlana polegająca na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi wraz z kanalizacją deszczową i minimum jedna robota budowlana polegająca na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi o nawierzchni bitumicznej) o wartości minimum 700.000,00 złotych brutto każda. * Okresy wyrażone w latach liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. 1.4.2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami: 1) Kierownik budowy - min. 1 osoba Wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej Doświadczenie zawodowe: Posiadać min. pięcioletnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) w pełnieniu funkcji kierownika budowy, w tym przy realizacji co najmniej trzech obiektów budowlanych polegających na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi w tym minimum jeden polegający na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi wraz z kanalizacją deszczową i minimum jeden polegający na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie drogi o nawierzchni bitumicznej 2) Kierownik robót - min. 1 osoba Wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych Doświadczenie zawodowe: Posiadać min. trzyletnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót w wyżej wymienionej specjalności. 3) Kierownik robót - min. 1 osoba Wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej. Doświadczenie zawodowe: Posiadać min. trzyletnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień) w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót w wyżej wymienionej specjalności. 4) Nadzór przyrodniczy - min. 1 osoba Wymagane uprawnienia: Ukończony kurs arborystyczny poziom A i B

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

a. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 7 SWZ);

b. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu z art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania określonych w:
- art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP,
- art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
- art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
- art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP
- art. 109 ust. 1 pkt 5 PZP
- art. 109 ust. 1 pkt 7 PZP
art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Załącznik nr 7A do SWZ).

c. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a. wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (załącznik nr 3 SWZ).
UWAGA! Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami, ww. wykaz musi dotyczyć robót budowlanych, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.

b. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 4 SWZ).

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie wymaga złożenia z ofertą przedmiotowych środków dowodowych

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Do oferty wykonawca załącza również:
a. Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy).
b. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy).
c. Dowód wniesienia wadium.
d. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy).
e. Zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości

20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy 00/100 złotych); 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299).

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku

a. wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego; b. wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem; c. w przypadku oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) w formularzu oferty należy wskazać firmy (nazwy) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; d. oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty – treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania; e. wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić odpowiedzialność solidarną za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w art. 454-455 PZP oraz wskazanym we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
Zmiana Umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-03-28 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/puszczykowo

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-03-28 09:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-04-26

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający będzie stosował przesłankę wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przewidziane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (Dz. U. 2023 poz. 1497 ze zm.), zwana dalej „UOBN”.
  2. 1.1.
    Zgodnie z art. 7 ust. 1 UOBN z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wyklucza Wykonawcę:
    - wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 UOBN;
    - którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 UOBN;
    - którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 UOBN.
  3. 1.2.
    Wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. W przypadku wykonawcy lub uczestnika konkursu wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 UOBN, Zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy.
  4. 1.3.
    Zamawiający będzie weryfikował przesłankę wykluczenia, o której mowa w ust. 7 UOBN na podstawie:
    - Wykazów określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014
    - Listy Ministra właściwego do spraw wewnętrznych obejmującej osoby i podmioty, wobec których są stosowane środki, o których mowa w art. 1 UOBN.
    Z uwagi na okoliczność, że wskazane w tirecie jeden i dwa informacje są ogólnodostępne Zamawiający pobierze je samodzielnie.
    - oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składa każdy z wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz podmiot udostępniający zasoby do dyspozycji wykonawcy.
    W zakresie nieuregulowanym niniejszą SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy PZP oraz jej aktów wykonawczych, Kodeks cywilny oraz pozostałe akty prawe mające zastosowanie do niniejszego postępowania.

    Inwestycja objęta jest dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład:
    Program Inwestycji Strategicznych

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.03.2024, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Puszczykowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Puszczykowo.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.