Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
200 759 zł
Umowa zawarta
29 lutego 2024
Okres realizacji
do 31 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 200 759 zł – 218 653 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu

Zamawiający Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji (Przecław, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia na terenie Gminnego Ośrodka Kultury,…”, wybierając ofertę wykonawcy Monster Group Sp. z o.o. Wartość umowy: 200 759 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i RekreacjiPrzecław, Zachodniopomorskieopublikowano 29 lutego 2024
Wartość umowy
200 759 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Monster Group Sp. z o.o. (Tęgoborze), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 200 759,00 zł (umowę zawarto 29 lutego 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 200 759,00 zł do 218 653,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNY OŚRODEK KULTURY SPORTU I REKREACJI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 383734596

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rekreacyjna

1.5.2.)Miejscowość

Przecław

1.5.3.)Kod pocztowy

72-005

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bilski@goksirprzeclaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.goksirprzeclaw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-90445aa3-ae1c-11ee-a681-52fe4aa7189e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Rekreacja, Sport i Kultura

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu
i Rekreacji w Przecławiu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-90445aa3-ae1c-11ee-a681-52fe4aa7189e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00226353

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00017402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GOKSiR.3410.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie dla Zamawiającego usług ochrony fizycznej osób i mienia w odniesieniu do terenu (obszaru) Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu
i Rekreacji w Przecławiu (gm. Kołbaskowo, woj. Zachodniopomorskie) przy ul. Rekreacyjnej 1.
2. Objęte przedmiotem zamówienia usługi ochrony wymagają wykonania poprzez:
1) Bezpośrednią ochronę fizyczną wykonywaną poprzez stałą obecność (straż, nadzór) pracownika ochrony na obszarze, o którym mowa w ust. 1 powyżej (Ochrona Strażnicza) przez wszystkie dni tygodnia w godzinach (czasokresie) wyznaczonym stosownie do postanowień § 7 Wzoru Umowy (załącznik nr 5 SWZ);
2) Monitorowanie całodobowo (przez wszystkie dni tygodnia) sygnałów alarmowych pochodzących z obszaru ochrony, o którym mowa w ust. 1 powyżej (Monitoring Lokalnego Systemu Alarmowego), z zastrzeżeniem dodatkowych postanowień
ust. 3 poniżej.
3. W zakres usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wchodzą również usługi dodatkowe, związane z wykonywaniem Monitoringu, o którym mowa w ust. 2 pkt 2) powyżej, tj.:
1) Uruchomienie Lokalnego Systemu Alarmowego, stosownie do postanowień § 9 Umowy (minimum przez udostępnienie Zamawiającemu środków technicznych i danych kontaktowych, o których mowa w § 9 ust. 1 Wzoru Umowy umożliwiających przekazanie wezwania/sygnału o zagrożeniu osób lub mienia na obszarze ochrony, o którym mowa
w ust. 2 powyżej;
2) Wykonywanie ochrony fizycznej doraźnej (interwencyjnej) poprzez utrzymywanie
całodobowo w gotowości do natychmiastowego wysłania na obszar ochrony, o którym mowa w ust. 1 powyżej kwalifikowanych pracowników ochrony (patrolu lub patroli interwencyjnych) oraz w ramach wskazanej gotowości wysłanie - w reakcji,
na wezwanie/sygnał o zagrożeniu osób lub mienia na tym obszarze - patrolu/patroli interwencyjnych i wykonania tam w razie potrzeby przez ten patrol/patrole Interwencyjne koniecznej ochrony fizycznej lub innego rodzaju zabezpieczenia osób lub mienia.
4. Szczegółowo przedmiot zamówienia i warunki jego wykonania, w tym obowiązki Wykonawcy realizującego zamówienie, a także charakterystyka obszaru ochrony, o którym mowa w ust. 1 – podaje SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79713000-5 - Usługi strażnicze

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

79715000-9 - Usługi patrolowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

200759 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

218653 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

200759 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Monster Group Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343588479

7.3.3)Ulica

Rąbkowa 155

7.3.4)Miejscowość

Tęgoborze

7.3.5)Kod pocztowy

33-312

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Patrole interwencyjne, monitoring

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

200759 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przecław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 200 759 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Monster Group Sp. z o.o. (Tęgoborze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.