Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 001 502 zł
Umowa zawarta
23 lutego 2024
Okres realizacji
do 30 września 2024
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 6 001 502 zł – 6 849 194 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont i przebudowa dróg położonych na terenie Gminy Czyże”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i przebudowa dróg położonych na terenie Gminy Czyże”, wybierając ofertę wykonawcy Strabag sp. z o.o. Wartość umowy: 6 001 502 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 23 lutego 2024
Wartość umowy
6 001 502 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Strabag sp. z o.o. (Pruszków), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 001 502,19 zł (umowę zawarto 23 lutego 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 6 001 502,19 zł do 6 849 194,39 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

98

1.5.2.)Miejscowość

Czyże

1.5.3.)Kod pocztowy

17-207

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cde6d5d5-b69a-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont i przebudowa dróg położonych na terenie Gminy Czyże”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cde6d5d5-b69a-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00216570

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00003975/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont i przebudowa dróg położonych na terenie gminy Czyże

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00050741

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.271.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Remont i przebudowa dróg położonych na terenie Gminy Czyże”.
1. Przedmiot umowy realizowany jest w ramach uzyskanej od Banku Gospodarstwa Krajowego Wstępnej Promesy NR Edycja8/2023/6362/Polski Lad dotyczącej Dofinansowania Inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład z przeznaczeniem na realizację przez Zamawiającego Inwestycji pn. „Remont i przebudowa dróg położonych na terenie Gminy Czyże” na podstawie art. 69 a ust. 1 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568) oraz Uchwały Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zakres inwestycji obejmie remont dróg o łącznej długości ok 12km oraz przebudowę dróg o łącznej długości ok. 4km. Remont będzie polegał na wykonaniu nakładki bitumicznej na istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz uzupełnieniu poboczy. W ramach przebudowy na części dróg zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna na istniejącej nawierzchni żwirowej oraz zostaną uzupełnione pobocza, natomiast odcinek o długości ok. 840m zostanie objęty kompleksową przebudową.
2. Rodzaj robót oraz lokalizacja:
Odcinek 1: Remont drogi - obręb Hukowicze dz. 522 i 465 oraz obręb Leszczyny dz. 75, 107 i 108
Odcinek 2: Przebudowa drogi - obręb Leszczyny dz. 106/1 oraz obręb Klejniki dz. 125
Odcinek 3: Remont drogi - obręb Klejniki dz. 635 i 636
Odcinek 4: Remont drogi - obręb Łuszcze dz. 192, 57/2 i 239 oraz obręb Kuraszewo dz. 532
Odcinek 5: Remont drogi - obręb Łuszcze dz. 59/2
Odcinek 6: Remont i przebudowa drogi - obręb Kuraszewo dz. 96 i 98 oraz obręb Kamień dz. 1
Odcinek 7: Remont i przebudowa drogi - obręb Kuraszewo dz. 591
Odcinek 8: Remont i przebudowa drogi - obręb Kuraszewo dz. 384
Odcinek 9: Przebudowa drogi - obręb Kojły dz. 102
Odcinek 10: Remont drogi - obręb Kojły dz. 332
Odcinek 11: Remont drogi - obręb Osówka dz. 95 i 136
Odcinek 12: Remont drogi - obręb Osówka dz. 269
Odcinek 13: Remont drogi - obręb Szostakowo dz. 188 i 169/2
Odcinek 14: Remont drogi - obręb Morze dz. 593
Odcinek 15: Remont drogi - obręb Podrzeczany dz. 156
Odcinek 16: Remont i przebudowa drogi - obręb Czyże dz. 423
Odcinek 17: Remont i przebudowa drogi - obręb Czyże dz. 339, 448 i 476
Odcinek 18: Remont drogi - obręb Leniewo dz. 311/8 i 538
Odcinek 19: Przebudowa drogi - obręb Klejniki dz. 514
Odcinek 20: Przebudowa drogi gminnej Nr 107225B na odcinku: Śliwowo – Lady (Etap I – od km 0+000 do km 0+840)

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6001502,19 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6849194,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6001502,19 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Strabag sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wykonawcy nie są znani na tym etapie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6001502,19 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
646 626 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 297 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 003 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 297 zł
Mediana
646 626 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 001 502 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Strabag sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.