Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
674 180 zł
Umowa zawarta
23 stycznia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
0 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów i jednostek Gminy Gierałtowice w roku 2024

Zamawiający Gmina Gierałtowice (Gierałtowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów i jednostek Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Tauron Dystrybucja S.A. Wartość umowy: 674 180 zł.

Zamawiający: Gmina GierałtowiceGierałtowice, Śląskieopublikowano 22 lutego 2024
Wartość umowy
674 180 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~1,1 oferta
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

11 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tauron Dystrybucja S.A. (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 674 179,57 zł (umowę zawarto 23 stycznia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIERAŁTOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257848

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Księdza Roboty 48

1.5.2.)Miejscowość

Gierałtowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-186

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 30 11 366, 32 30 11 345

1.5.8.)Numer faksu

32 30 11 306

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kpyka@gieraltowice.pl, wholewa@gieraltowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gieraltowice.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów i jednostek Gminy Gierałtowice w roku 2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-138b8565-8f8f-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00215658

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00016834/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.12 Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej dla obiektów i jednostek Gminy Gierałtowice w roku 2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00525551

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Ustawa Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 1605 z późn. zm.) jako przesłankę zastosowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego trybu zamówienia z wolnej ręki przewiduje w art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a, iż Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej następująca okoliczność: usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
W uzasadnieniu zastosowania tego typu należy stwierdzić co następuje: TAURON Dystrybucja S.A. została wyznaczona przez Prezesa URE do pełnienia funkcji OSD na okres do 31.12.2025r. Obszar działania operatora wynika z udzielonej Przedsiębiorcy koncesji na dystrybucję energii z 16.11.1998r. nr PEE/19/2698/U/1/98/JK z późn. zm. Stanowi ona, że tylko ten Przedsiębiorca może świadczyć usługi dystrybucji energii na obszarze Gierałtowic.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GM/WR/2/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

338250,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dystrybucja energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego w okresie od 01.01.2024r. do 31.12.2024r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz obiektów, których dotyczy zamówienie zawiera załącznik nr 1 do zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

674179,57 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

674179,57 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

674179,57 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tauron Dystrybucja S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6110202860

7.3.3)Ulica

Podgórska 25a

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-035

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-01-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

674179,57 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-01-01 do 2024-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Ogłoszenie dotyczy Gminy Gierałtowice i jej jednostek organizacyjnych. Wykaz obiektów i jednostek wskazano w załączniku nr 1 do zaproszenia. Każda jednostka podpisała swoją umowę.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

65310000-9Przesył energii elektrycznej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
582 836 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
303 591 zł941 008 zł
Rozstęp międzykwartylowy
637 417 zł
Źródło próbki
CPV 65310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
303 591 zł
Mediana
582 836 zł
Górny kwartyl
941 008 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gierałtowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gierałtowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 674 180 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 65310000-9 (Przesył energii elektrycznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tauron Dystrybucja S.A. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.