Dostawa kruszywa granitowego z usługą uzupełnienia ubytków i nierówności nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg na terenie Nadleśnictwa Miękinia w roku 2023.
Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miękinia (Miękinia, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa kruszywa granitowego z usługą uzupełnienia ubytków i nierówności nawierzchni w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 275 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=157, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Wynik: wybrano wykonawców
23 listopada 2023
2 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
19 stycznia 2024
- Wykonanie umowy
19 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
19 stycznia 2024
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miękinia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931024014 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Sportowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Miękinia |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-330 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (071) 3140063 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | miekinia@wroclaw.lasy.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://miekinia.wroclaw.lasy.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2466583d-69b8-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00051545 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-01-19 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00453134 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa kruszywa granitowego z usługą uzupełnienia ubytków i nierówności nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg na terenie Nadleśnictwa Miękinia w roku 2023. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zadanie 1. Dostawa kruszywa granitowego z usługą uzupełnienia ubytków i nierówności nawierzchni w ramach bieżącego utrzymania dróg w na terenie Nadleśnictwa Miękinia w roku 2023 – Obręb leśny Miękinia – Leśnictwo Mokre, Mrozów, Gałów. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 44113140-8 - Kamień drogowy |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 14212200-2 - Kruszywo 14212320-9 - Granit kruszony 44113900-4 - Materiały do konserwacji nawierzchni drogowych 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-11-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2023-12-27 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Jaros Bartłomiej Szaniawski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 021736294 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Leśna 12 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Żmigródek |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 55-140 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 108240,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00509309/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-01-03 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z zaistnieniem złych warunków pogodowych oraz po przeanalizowaniu prognozy pogody długoterminowej, wg której złe warunki pogodowe będą się utrzymywać co najmniej do końca grudnia 2023 roku, uniemożliwiających z przyczyn niezależnych od Stron realizację w części przedmiotu umowy, a także z uwagi na brak porozumienia w zakresie zmiany terminu wykonania przedmiotu umowy, Strony uzgodniły wspólnie, że zmieniają, zgodnie z art. 77 § 1 Ustawy Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. z 2023 r. poz. 1610, 1615, 1890, 1933) treść umowy nr SA.271.24.2023 z dnia 16.11.2023 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Treść § 1 ust. 1 Umowy otrzymuje nowe brzmienie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 42435,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 42435,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).