Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
"PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W LEŚNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Leśnamała firma
Wartość umowy
50 544 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2023
Okres realizacji
do 31 grudnia 2024
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 50 544 zł – 136 080 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Rok produkcji autobusów20%Norma emisji spalin20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług przewozowych środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań w 2024 roku.

Zamawiający Gmina Miejska Lubań (Lubań, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług przewozowych środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy "PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W LEŚNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 50 544 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska LubańLubań, Dolnośląskie (powiat Lubański →)opublikowano 2 stycznia 2024
Wartość umowy
50 544 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 grudnia 2023

    Termin ofert: 14 grudnia 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 stycznia 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W LEŚNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Leśna), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 50 544,00 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 50 544,00 zł do 136 080,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Lubań

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821380

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

7 Dywizji 14

1.5.2.)Miejscowość

Lubań

1.5.3.)Kod pocztowy

59-800

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

boi.um@miastoluban.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.luban.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f3e9aea-928a-11ee-ba3b-4e891c384685

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług przewozowych środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań w 2024 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f3e9aea-928a-11ee-ba3b-4e891c384685

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00000357

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00016825/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług przewozowych środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań w 2024 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00531626

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Świadczenie usług przewozowych środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań w roku 2024”.
Wykonawca zapewnia 5 linii komunikacyjnych oraz dodatkową linię komunikacyjną nr 6 kursującą w dniach 31.10.2024 r., 01.11.2024 r., 02.11.2024 r.
Na linii komunikacyjnej nr 6 obowiązują następujące ceny biletów:
- 31.10.2024 r. - opłata za bilet w wysokości 50% stawki,
- 01.11.2024 r. - opłata za bilet w wysokości 0% stawki,
- 02.11.2024 r. - opłata za bilet w wysokości 50% stawki.
2. Zgodnie z Uchwałą Nr L/313/2022 Rady Miasta Lubań z dnia 11.01.2022 r. w sprawie opłat
za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań ustala się opłatę za usługi przewozowe w następujących wysokościach:
- bilet jednorazowy normalny – 3,00 zł,
- bilet jednorazowy ulgowy – 1,50 zł,
- za przewóz zwierząt – 3,00 zł,
- za przewóz bagażu o wymiarach przekraczających 60 x 40 x 20 cm – 3,00 zł.
W przedmiotowej uchwale ustala się również zwolnienia i ulgi w opłatach transportu zbiorowego na terenie Gminy Miejskiej Lubań.
3. Szczegółowy przebieg tras komunikacyjnych oraz zakres obowiązków dla Wykonawcy zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego załącznik Nr 1A do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

50544,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

136080,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

50544,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W LEŚNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 022209668

7.3.3)Ulica

ul. Baworowo 16F

7.3.4)Miejscowość

Leśna

7.3.5)Kod pocztowy

59-820

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

50544,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Lubań prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 50 544 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W LEŚNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Leśna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.