Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 420 000 zł
Umowa zawarta
23 listopada 2023
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 800 000 zł – 3 906 465 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 22% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

BUDOWA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ WRAZ Z POPRAWĄ EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ W URZĘDZIE GMINY MIŁORADZ

Zamawiający Gmina Miłoradz (Miłoradz, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „BUDOWA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ WRAZ Z POPRAWĄ EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ W…”, wybierając ofertę wykonawcy Union Invest Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 420 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina MiłoradzMiłoradz, Pomorskie (powiat Malborski →)opublikowano 27 grudnia 2023
Wartość umowy
3 420 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Union Invest Sp. z o.o. (Łubiana), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 420 000,01 zł (umowę zawarto 23 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 800 000,00 zł do 3 906 464,60 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIŁORADZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747916

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żuławska 9

1.5.2.)Miejscowość

Miłoradz

1.5.3.)Kod pocztowy

82-213

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

552711531

1.5.8.)Numer faksu

552711565 wew. 16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

projekty@miloradz.malbork.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miloradz.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/miloradz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

BUDOWA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ WRAZ Z POPRAWĄ EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ W URZĘDZIE GMINY MIŁORADZ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-152357c6-6756-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00573357

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00019842/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z poprawą efektywności elektrycznej w Urzędzie Gminy Miłoradz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00436734

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

R.271.12.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3212848,96 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót oraz wszelkich dostaw lub usług, zgodne z opisem przedmiotu zamówienia i STWiORB dostarczonymi przez Zamawiającego, oraz zasadami aktualnej wiedzy technicznej, polegających na budowie budynku dwukondygnacyjnego, połączonego z istniejącym budynkiem Urzędu Gminy przy ul. Żuławskiej w Miłoradzu oraz poprawie efektywności energetycznej w Urzędzie Gminy Miłoradz. Obiekt powstały w wyniku rozbudowy będzie pełnił samodzielną funkcję Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozbudowa budynku obejmuje 8 pomieszczeń biurowych, salę konferencyjną, pokój socjalny, łazienki i wc, w tym dla niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze, jaki i wykonanie instalacji elektrycznej: wewnętrznej, odgromowej, fotowoltaicznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej: wody zimnej, wody ciepłej, kanalizacji sanitarnej, a także instalacji takich jak: c.o., kanalizacji deszczowej, teletechnicznej oraz wentylacji. Ponadto przy projektowanej klatce schodowej zlokalizowano windę dla osób niepełnosprawnych. Funkcja głównego budynku Urzędu Gminy pozostaje niezmieniona.. Zamówienie w zakresie poprawy efektywności obejmuje wykonanie remontu instalacji c.o. i c.w.u., modernizację kotłowni oraz termomodernizację – docieplenie pomieszczenia, tj. pokoju nr 14 w budynku Urzędu Gminy. Obecnie instalacja c.o. i c.w.u. zasilana jest z kotła na węgiel. Planuje się montaż pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej oraz paneli solarnych wraz z modernizacją starej instalacji c.o. i c.w.u. oraz wykonanie termomodernizacji – docieplenie pomieszczenia.
Przedmiot zamówienia obejmuje również:
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej budynku na zasadach określonych Ustawie Prawo Budowlane (Dz.U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm.)
- wykonanie świadectw charakterystyki energetycznej niezbędnych do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego i do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie,
- uzyskania dla Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wybudowanego obiektu.
Do końca 2023 r. zostanie zamontowana mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy co najmniej9,75 kWp. W związku z powyższym zmienia się zakres realizacji zamówienia względem opracowania. Do realizacji w przedmiotowej inwestycji należy przyjąć wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 10,125 kWp.

Zamówienie powinna zostać wykonane w dwóch etapach. W pierwszym etapie należy wykonać roboty dotyczące budowy budynku dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, natomiast etap drugi powinien obejmować roboty dotyczące poprawy efektywności energetycznej w Urzędzie Gminy Miłoradz.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232460-4 - Roboty sanitarne

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2800000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3906464,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3420000,01 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Union Invest Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5911695133

7.3.3)Ulica

Transportowa

7.3.4)Miejscowość

Łubiana

7.3.5)Kod pocztowy

83-407

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3420000,01 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miłoradz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miłoradz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 420 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Union Invest Sp. z o.o. (Łubiana). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.