Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
246 961 zł
Umowa zawarta
15 grudnia 2023
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udzielenie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w wysokości 1 500 000 PLN

Zamawiający Gmina Janikowo (Janikowo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Udzielenie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu…”, wybierając ofertę wykonawcy POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SPÓLKA AKCYJNA. Wartość umowy: 246 961 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina JanikowoJanikowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 21 grudnia 2023
Wartość umowy
246 961 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 listopada 2023

    Termin ofert: 6 grudnia 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 grudnia 2023

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SPÓLKA AKCYJNA (WARSZAWA).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 246 961,39 zł (umowę zawarto 15 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JANIKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350760

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przemysłowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Janikowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-160

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

+48523514411

1.5.8.)Numer faksu

+48523513519

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@janikowo.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.janikowo.bipgmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/janikowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udzielenie kredytu długoterminowego
na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w wysokości 1 500 000 PLN

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0e6b9a48-8a9f-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00567769

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00030769/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Udzielenie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w wysokości 1 500 000 PLN.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00512754

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIT.ZP.271.18.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

312500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.Przedmiotem zamówienia jest

Udzielenie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów w wysokości 1 500 000 PLN 1.2 Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w walucie polskiej na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów. 1) Kwota kredytu: 1 500 000,00 zł ( słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100) 2) Okres kredytowania: umowa kredytowa zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2027r. Zamawiający nie przewiduje karencji. 3) Spłata kapitału od 01 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2027 roku płatna na koniec każdego miesiąca w ostatnim dniu roboczym na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank lub harmonogramu spłat, który stanowić będzie integralną część umowy. Dopuszcza się wstępne informowanie przez Bank w drodze fax-u/e-mail w terminie 7 dni przed datą płatności. 4) Odsetki naliczane będą co miesiąc, zgodnie z systemem bankowym i podlegać będą spłacie w okresach miesięcznych w ostatnim dniu roboczym miesiąca kalendarzowego, począwszy od miesiąca uruchomienia kredytu. Zamawiający nie przewiduje karencji w spłacie odsetek. 5) Harmonogram spłat kredytu określa Załącznik nr 5 do SWZ. Terminy spłat określone w załączniku mogą ulec zmianie. 6) Kredyt przekazany zostanie do dyspozycji Zamawiającego (przelew na konto) w jednej transzy nie później niż do 27 grudnia 2023r. 7) Kredyt zamierzamy zaciągnąć według formuły WIBOR 1M 8) Na cenę kredytu składać się będzie: oprocentowanie kredytu w/g zmiennej stopy WIBOR 1M, stałej marży. 9) Bank nie naliczy prowizji i innych opłat od udzielonego kredytu (jedyną opłatą może być marża) 10) Dla przygotowania oferty wykonawca zobowiązany jest przyjąć WIBOR 1M z dnia 31.10.2023 r. (tj. ostatniego dnia roboczego miesiąca października 2023 roku) 11) Oprocentowanie kredytu ustalane będzie na podstawie stopy zmiennej, opartej na stawce WIBOR 1M, notowanej na dzień poprzedzający podpisanie umowy kredytu oraz ten sam dzień każdego kolejnego miesiąca kalendarzowego w okresie spłaty kredytu, powiększone o stałą w okresie kredytowania marżę banku. W przypadku likwidacji stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem stron zamieniona na stawkę, która zastąpi stawkę WIBOR 1M albo stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR 1M bez kosztów obciążających Zamawiającego. W przypadku gdy stawka bazowa WIBOR 1M będzie ujemna, to do czasu osiągnięcia przez nią wartości dodatnich, przyjmuje się do wyliczenia odsetek stawkę bazowa równą 0,00 12) Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni, ilość dni w roku przestępnym 366. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 1M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia. 13) Zastosowanie stawki WIBOR 1M, jako stawka ustalana na okres 1 miesiąca w wysokości stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca i mająca zastosowanie do określania wysokości oprocentowania od następnego miesiąca. 14) Kredyt będzie zabezpieczony w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową na warunkach określonych w umowie i deklaracji weksla. Nie będzie stosowało się oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji. 15) Spłata kredytu przed terminem, nie może wiązać się z dodatkowymi kosztami obsługi. 16) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części kredytu lub całości kredytu w terminie przez niego wyznaczonym, pod warunkiem uprzedniego pisemnego powiadomienia Wykonawcy nie później niż 7 dni przed datą wcześniejszej spłaty całości bądź części kredytu. Zamawiający z powyższych tytułów nie poniesie dodatkowych kosztów i opłat. 17) W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu bądź całości kredytu odsetki naliczane będą tylko za okres do terminu spłaty. 18) W przypadku dokonania przez Zamawiającego przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalają nowy harmonogram spłat kredytu w formie aneksu do umowy. Za powyższą czynność Zamawiający nie będzie obciążony dodatkowymi kosztami. 19) Wykonawcy nie przysługuje prawo naliczenia i pobierania prowizji przygotowawczej, a także prowizji od udzielonego kredytu ani żadnych innych dodatkowych prowizji i opłat. Jedynym kosztem ponoszonym przez Zamawiającego będzie oprocentowanie kredytu. 20) Zamawiający nie korzysta z: • leasingu • forfaitingu • emisji papierów dłużnych 21) Zamawiający nie występuje jako strona w Związku Gmin lub Partnerstwie publiczno-prawnym korzystających z form kredytowania ujętych w pkt.20. Zamawiający informuje, iż na stronie internetowej https://bip.janikowo.bipgmina.pl/ w odpowiednich podkategoriach, Wykonawcy mogą pobrać wszelkie dokumenty i informacje dotyczące budżetu gminy, realizacji planowanych dochodów, realizacji planowanych wydatków, informacji o zadłużeniu, sprawozdań z wykonania budżetu

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

246961,39 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

246961,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

246961,39 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SPÓLKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5250007738

7.3.3)Ulica

PUŁAWSKA 15

7.3.4)Miejscowość

WARSZAWA

7.3.5)Kod pocztowy

02-515

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

246961,39 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Załącznik do umowy Harmonogram spłat kredytu

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 435 350 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
980 799 zł3 687 702 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 706 903 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
980 799 zł
Mediana
2 435 350 zł
Górny kwartyl
3 687 702 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Janikowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janikowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 961 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI SPÓLKA AKCYJNA (WARSZAWA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.