AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Adaptacja toalet dla osób z niepełnosprawnościami w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Janikowo” w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON w ramach obszaru B „Program wyrównywania...

Zamawiający Gmina Janikowo (Janikowo, Kujawsko-Pomorskie) prowadzi postępowanie „Adaptacja toalet dla osób z niepełnosprawnościami w Szkołach Podstawowych na terenie…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 12:00. Planowany budżet: 200 232 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina JanikowoJanikowo, Kujawsko-Pomorskie (powiat Inowrocławski →)opublikowano 26 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
200 232 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
11 września 2026, 12:00
7d 5h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Gwarancja40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest adaptacja toalet dla osób z niepełnosprawnościami w szkołach podstawowych na terenie Gminy Janikowo w ramach pięciu części.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje prace remontowe i adaptacyjne, a dla części 1 wskazano roboty w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie.

  • 3

    ZakresOfertę można złożyć na wszystkie części, przy czym zamawiający nie ogranicza liczby części możliwych do udzielenia jednemu wykonawcy.

  • 4

    WarunkiDla części 1 wykonawca musi wykazać ubezpieczenie OC na co najmniej 50.000,00 zł oraz doświadczenie w co najmniej jednym zadaniu budowlanym obejmującym remont, modernizację, budowę, przebudowę lub rozbudowę budynku użyteczności publicznej.

  • 5

    RyzykoWadium jest wymagane dla każdej części, zabezpieczenie należytego wykonania umowy jest wymagane, a zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji dla wszystkich części.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO, w tym 4 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie oddalono. Dla skali: 46 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA JANIKOWO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350760

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przemysłowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Janikowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-160

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@janikowo.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.janikowo.bipgmina.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja toalet dla osób z niepełnosprawnościami w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Janikowo” w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON w ramach obszaru B „Program wyrównywania...

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-31e1c55c-c666-4c0c-8c41-99e25fa21a2d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409101

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065528/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Adaptacja toalet dla osób z niepełnosprawnościami w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Janikowo

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/janikowo

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/janikowo

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy Zakupowej https://platformazakupowa.pl poprzez formularz "komunikat do Zamawiającego". Szczegółowe wymogi opisane w rozdziale 17 SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Wykonawca posiada:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Wykonawcy nie przysługuje:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RI.K.271.10.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

200232,13 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

5

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

prace remontowe i adaptacyjne w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Kołodziejewie,

4.2.5.)Wartość części

45139,12 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Prace remontowe i adaptacyjne w Szkole Podstawowej im. Jana z Ludziska w Ludzisku

4.2.5.)Wartość części

63699,50 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

prace remontowe i adaptacyjne w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Broniewicach

4.2.5.)Wartość części

25729,12 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

prace remontowe i adaptacyjne w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Głównej w Janikowie

4.2.5.)Wartość części

33640,00 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

prace remontowe i adaptacyjne w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Bp. Michała Kozala w Janikowie

4.2.5.)Wartość części

32024,39 PLN

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
3)sytuacji finansowo-ekonomicznej

Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, nie mniejszej niż 50.000,00 zł. (pięćdziesiąt tysięcy złotych 00 groszy) 4) zdolności technicznej lub zawodowej: a) Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zadanie budowlane: o charakterze adekwatnym do przedmiotu zamówienia, tj. obejmującym remont i/lub/albo modernizację i/lub/albo budowę i/lub/albo przebudowę i/lub/albo rozbudowę budynku użyteczności publicznej wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca na dzień składania ofert, nie podlega wykluczeniu - Załączniki nr 2 SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

3) sytuacji finansowo-ekonomicznej:
Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże, że posiada opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, nie mniejszej niż 50.000,00 zł. (pięćdziesiąt tysięcy złotych 00 groszy)
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca spełni ten warunek udziału w postępowaniu jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedno zadanie budowlane: o charakterze adekwatnym do przedmiotu zamówienia, tj. obejmującym remont i/lub/albo modernizację i/lub/albo budowę i/lub/albo przebudowę i/lub/albo rozbudowę budynku użyteczności publicznej
wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:
a) 650,00 zł (słownie: sześćset pięćdziesiąt złotych 00/100) dla części pierwszej - a)
b) 950,00 zł (słownie: dziewięćset pięćdziesiąt złotych 00/100) dla części drugiej - b)
c) 350,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt złotych 00/100) dla części trzeciej - c)
d) 500,00 zł (słownie: pięćset złotych 00/100) dla części czwartej - d)
e) 450,00 zł (słownie: czterysta pięćdziesiąt złotych 00/100) dla części piątej - e)
2. Wadium powinno być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Okres ważności wadium powinien być zgodny z terminem związania ofertą.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1) oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale 16 ust. 1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
2) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – Załącznik nr 3 SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Warunki zmiany umowy określono we wzorze umowy - załącznik nr 5 "istotne postanowienia umowy"

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/janikowo

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 12:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Ten przetarg (200 232 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -64% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Janikowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janikowo.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 200 232 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.