Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
358 333 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024. Część I – Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Sławoszewo, Grzepnica, Łęgi, Rzędziny, Stolec
    Cena wybranej oferty
    206 422 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024. Część II – Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica
    Cena wybranej oferty
    151 912 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zamawiający Gmina Dobra (Dobra, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg gminnych”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota. Łączna wartość ofert: 358 333 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina DobraDobra, Zachodniopomorskieopublikowano 12 grudnia 2023
Łączna wartość ofert
358 333 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 listopada 2023

    Termin ofert: 17 listopada 2023 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    12 grudnia 2023

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota (część 1); Usługi Transporotow-Budowlane Szczepan Lasota (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość wybranych ofert: 358 333,47 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685496

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 16A

1.5.2.)Miejscowość

Dobra

1.5.3.)Kod pocztowy

72-003

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wydzial@dobraszczecinska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dobraszczecinska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/dobraszczecinska

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e944318-7ee1-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00546349

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00052105/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Dobra

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00485352

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WKI.ZP.271.33.2023.LT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

508073,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024.
Część I – Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Sławoszewo, Grzepnica, Łęgi, Rzędziny, Stolec.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

286658,96 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024.
Część II – Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

221414,60 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

206421,77 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

472094,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

206421,77 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521814324

7.3.3)Ulica

ul. Brzozowa 23

7.3.4)Miejscowość

Mierzyn

7.3.5)Kod pocztowy

72-006

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

514000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

151911,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

357599,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

151911,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transporotow-Budowlane Szczepan Lasota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521814324

7.3.3)Ulica

Brzozowa 23

7.3.4)Miejscowość

Mierzyn

7.3.5)Kod pocztowy

72-006

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

420000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 836 163 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 589 905 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 836 163 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 358 333 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota (Mierzyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.