Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
307 130 zł
Umowa zawarta
4 grudnia 2023
Okres realizacji
1,5 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 307 130 zł – 474 012 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,Czyszczenie urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe oraz transport odpadów powstałych w wyniku usługi"

Zamawiający Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „,,Czyszczenie urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe oraz transport odpadów…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Asenizacyjne Stanisław Korgól. Wartość umowy: 307 130 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.Opole, Opolskieopublikowano 5 grudnia 2023
Wartość umowy
307 130 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Asenizacyjne Stanisław Korgól (Wodzisław Śląski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 307 130,40 zł (umowę zawarto 4 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 307 130,40 zł do 474 012,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 1,5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530553792

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Oleska 64

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-222

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

77 44 35 911

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

m.kutrowska@wikopole.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wikopole.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wikopole.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 2 - gospodarka wodna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność o której mowa w art. 5 ust. 4 pkt 1)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,Czyszczenie urządzeń podczyszczających wody opadowe i roztopowe oraz transport odpadów powstałych w wyniku usługi"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-587cea2f-26c8-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00531785

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00316844

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PU-251-8/23

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

260000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu czynności eksploatacyjnych urządzeń podczyszczających
wody opadowe i roztopowe oraz odbiór i transport powstałych w wyniku usługi odpadów o kodzie 13 05 08 tj. mieszanina
odpadów z piaskowników
i z odwadniania olejów w separatorach. Wykaz obiektów, w których znajdują się urządzenia podlegające czyszczeniu
stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Przedmiot zamówienia określają szczegółowo: Część II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, Część III SWZ – Istotne postanowienia umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90913100-1 - Usługi czyszczenia zbiorników

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

307130,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

474012,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

307130,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Asenizacyjne Stanisław Korgól

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6471726099

7.3.3)Ulica

Jastrzębska 53

7.3.4)Miejscowość

Wodzisław Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

44-304

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

307130,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1,5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90000000-7Usługi odbioru ścieków, usuwania od…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 133 250 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
508 728 zł3 114 832 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 606 104 zł
Źródło próbki
CPV 90000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
508 728 zł
Mediana
1 133 250 zł
Górny kwartyl
3 114 832 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 307 130 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90000000-7 (Usługi odbioru ścieków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Asenizacyjne Stanisław Korgól (Wodzisław Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.