Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
202 458 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa pelletu drzewnego workowanego wraz z rozładunkiem w ilości 100 ton do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w sezonie grzewczym 2023/2024
    Wartość umowy
    164 820 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa pelletu drzewnego luzem w ilości 21 ton, autocysterną z automatycznym rozładunkiem za pomocą pneumatycznego złącza do budynku OSP w Opatowie w sezonie grzewczym 2023/2024. Wymagana długość węża umożliwiającego podłączenie autocyster
    Cena wybranej oferty
    37 638 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa opału – pellet drzewny - do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w sezonie grzewczym 2023/2024

Zamawiający Gmina Łęka Opatowska (Łęka Opatowska, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa opału – pellet drzewny - do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w…”, wybierając ofertę wykonawcy TARTAK "OLCZYK". Łączna wartość ofert: 202 458 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina Łęka OpatowskaŁęka Opatowska, Wielkopolskieopublikowano 10 listopada 2023
Łączna wartość ofert
202 458 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 października 2023

    Termin ofert: 13 października 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    10 listopada 2023

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma TARTAK "OLCZYK" za łącznie 202 457,88 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łęka Opatowska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855481

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akacjowa 4

1.5.2.)Miejscowość

Łęka Opatowska

1.5.3.)Kod pocztowy

63-645

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

62 78 14 520

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretarian@leka-opatowska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://leka-opatowska.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-35ef33e5-637b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa opału – pellet drzewny - do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w sezonie grzewczym 2023/2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-35ef33e5-637b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00488756

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00036068/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa opału – pelletu do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w sezonie grzewczym 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00430432

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPPG.271.39.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

171447,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pelletu drzewnego workowanego wraz z rozładunkiem w ilości 100 ton do jednostek organizacyjnych Gminy Łęka Opatowska w sezonie grzewczym 2023/2024.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

140805,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa pelletu drzewnego luzem w ilości 21 ton, autocysterną z automatycznym rozładunkiem za pomocą pneumatycznego złącza do budynku OSP w Opatowie w sezonie grzewczym 2023/2024. Wymagana długość węża umożliwiającego podłączenie autocysterny ze złączem w budynku OSP wynosi 25m.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

30642,36 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

189000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164820,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TARTAK "OLCZYK"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6562170880

7.3.4)Miejscowość

Swidno

7.3.5)Kod pocztowy

29-105

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164820,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-04-20

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

37637,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

39690 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

37637,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tartak "OLCZYK"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6562170880

7.3.4)Miejscowość

Świdno

7.3.5)Kod pocztowy

29-105

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

37637,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-04-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łęka Opatowska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęka Opatowska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 202 458 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TARTAK "OLCZYK" (Swidno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.