Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
566 784 zł
Umowa zawarta
13 października 2023
Okres realizacji
do 31 maja 2024
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 566 784 zł – 570 966 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz GCK w Kruszynie z filią w Smólniku – Centrum Integracji Wiejskiej

Zamawiający Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z…”, wybierając ofertę wykonawcy Pan Tadeusz Debowski prowadzacy działalność gospodarczą pod nazwą: "P.H.U.PETROMOT Tadeusz Dębowski". Wartość umowy: 566 784 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Centrum Usług Wspólnych Gminy WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 18 października 2023
Wartość umowy
566 784 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Pan Tadeusz Debowski prowadzacy działalność gospodarczą pod nazwą: "P.H.U.PETROMOT Tadeusz Dębowski" (Skulsk), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 566 784,00 zł (umowę zawarto 13 października 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 566 784,00 zł do 570 966,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 maja 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY WŁOCŁAWEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366047995

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Orla 1

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cuw@cuwwloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.cuwwloclawek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administracja finansowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz GCK w Kruszynie z filią w Smólniku – Centrum Integracji Wiejskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00449168

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00208516/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku, SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz do GOK w Kruszynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00385426

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.241.8.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

468910,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego w ramach zamówienia pn. „Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz Gminnego Centrum Kultury w Kruszynie z filią w Smólniku”.

1. Zamówienie obejmuje dostawę oleju opałowego w ilości do 100 000 litrów o parametrach:
1) wartości opałowej nie mniejszej niż 42.500KJ/kg,
2) zawartość popiołu nie większa niż 0,05%,
3) 3)zawartość siarki nie większa niż 0,1%,
4) gęstość w temp. 15°C nie większa niż 860kg/m³,
5) temp. zapłonu nie niższa niż 56˚C,
6) woda nie wyższa niż 200mg/kg,
7) stałe ciała obce nie więcej niż 25mg/kg.

2. Prawo opcji:
1) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w zakresie ilości dostarczonego oleju opałowego, które może się zwiększyć o 10 % w stosunku do dostawy do 100 000 litrów;
2) Zamawiający skorzysta z prawa opcji opisanego w art. 441 Prawa zamówień publicznych w zakresie realizacji przedmiotu umowy, który może się zwiększyć o 10 % w stosunku do wartości umowy i szacunkowej zamawianej ilości paliwa opałowego. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. Wykonawca uwzględni możliwość wzrostu ilości oleju opałowego do 10%;
3) w zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia dostawy na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego
o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania dostawy oleju opałowego o wartości stanowiącej 95% wartości umowy;
4) korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia;
5) zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego;
6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów aktualnie obowiązującej ceny jednostkowej za 1 litr oleju opałowego netto pomniejszoną o stały upust, powiększone o należny podatek VAT, do łącznej wartości umowy brutto.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zamawiający określił w SWZ wraz z załącznikami, w tym w projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

566784,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

570966,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

566784,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pan Tadeusz Debowski prowadzacy działalność gospodarczą pod nazwą: "P.H.U.PETROMOT Tadeusz Dębowski"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6650013855

7.3.3)Ulica

Konińska 45

7.3.4)Miejscowość

Skulsk

7.3.5)Kod pocztowy

62-560

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część zamówienia - dostawy do 80 %

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

566784,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-05-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 566 784 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pan Tadeusz Debowski prowadzacy działalność gospodarczą pod nazwą: "P.H.U.PETROMOT Tadeusz Dębowski" (Skulsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.