ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz GCK w Kruszynie z filią w Smólniku – Centrum Integracji Wiejskiej

Zamawiający Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z…”. Termin składania ofert minął 20 września 2023, 09:00. Planowany budżet: 468 911 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Centrum Usług Wspólnych Gminy WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 7 września 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
468 911 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 września 2023, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji zamówienia40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin realizacji zamówienia 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz GCK w Kruszynie z filią w Smólniku – Centrum….

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 468 910,50 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY WŁOCŁAWEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366047995

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Orla 1

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cuw@cuwwloclawek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.cuwwloclawek.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

administracja finansowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz GCK w Kruszynie z filią w Smólniku – Centrum Integracji Wiejskiej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00385426

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-09-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00208516/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni SP z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku, SP z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz do GOK w Kruszynie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej przy użyciu strony internetowej ezamowienia.gov.pl/pl pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790 zwanym dalej portalem oraz poczty elektronicznej cuw@cuwwloclawek.pl
Szczegółowe informacje dotyczące przyjętego w postępowaniu sposobu komunikacji, znajdują się w rozdziale IX niniejszej SWZ oraz w Instrukcji korzystania z systemu E-Zamówienia.

2. Zalecenia
2.1. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
2.2. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 P.z.p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach pdf .txt, .rtf, .doc, .docx, .odt .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf.
2.3. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip ; 7Z.
2.4. Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
2.5. Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES.
2.6. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
2.7. Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
2.8. Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1.
2.9. Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecane jest wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.
2.10. Nie należy wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym, gdyż może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.
2.11. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku przerwy w funkcjonowaniu lub awarii lub niedziałania Platformy zakupowej zamawiający dopuszcza komunikację z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, na adrescuw@cuwwloclawek.pl, z zastrzeżeniem że Ofertę (w szczególności Formularz oferty i załączniki do oferty ) Wykonawca może złożyć wyłącznie za pośrednictwem www.ezamowienia.gov.pl zgodnie z opisem w niniejszej SWZ.
2.12. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO, tym samym dane osobowe podane przez wykonawcę będą przetwarzane zgodnie z RODO oraz zgodnie z przepisami krajowymi.
Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)(Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) Administratorem danych osobowych jest Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek ul. Orla 1, 87-800 Włocławek, tel. 54 232 78 07 reprezentowana przez Kierownika Centrum, zwane dalej „Zamawiającym”;
2) Zamawiający wyznaczył Inspektora Ochrony danych Osobowych z którym należy się skontaktować pod adresem e-mail:inspektor@cbi24.pl lub pisemnie kierując korespondencję na adres Zamawiającego – Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek ul. Orla 1, 87-800 Włocławek

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

W związku z przetwarzaniem przez Zamawiającego danych osobowych nie przysługuje:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
c) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

CUW.241.8.2023

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

468910,50 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego w ramach zamówienia pn. „Dostawa paliwa ciekłego do kotłowni Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kruszynie oraz Gminnego Centrum Kultury w Kruszynie z filią w Smólniku”.

1. Zamówienie obejmuje dostawę oleju opałowego w ilości do 100 000 litrów o parametrach:
1) wartości opałowej nie mniejszej niż 42.500KJ/kg,
2) zawartość popiołu nie większa niż 0,05%,
3) 3)zawartość siarki nie większa niż 0,1%,
4) gęstość w temp. 15°C nie większa niż 860kg/m³,
5) temp. zapłonu nie niższa niż 56˚C,
6) woda nie wyższa niż 200mg/kg,
7) stałe ciała obce nie więcej niż 25mg/kg.

2. Prawo opcji:
1) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w zakresie ilości dostarczonego oleju opałowego, które może się zwiększyć o 10 % w stosunku do dostawy do 100 000 litrów;
2) Zamawiający skorzysta z prawa opcji opisanego w art. 441 Prawa zamówień publicznych w zakresie realizacji przedmiotu umowy, który może się zwiększyć o 10 % w stosunku do wartości umowy i szacunkowej zamawianej ilości paliwa opałowego. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. Wykonawca uwzględni możliwość wzrostu ilości oleju opałowego do 10%;
3) w zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia dostawy na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego
o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania dostawy oleju opałowego o wartości stanowiącej 95% wartości umowy;
4) korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia;
5) zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego;
6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów aktualnie obowiązującej ceny jednostkowej za 1 litr oleju opałowego netto pomniejszoną o stały upust, powiększone o należny podatek VAT, do łącznej wartości umowy brutto.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Zamawiający określił w SWZ wraz z załącznikami, w tym w projektowanych postanowieniach umownych.

4.2.6.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Prawo opcji:
1) Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w zakresie ilości dostarczonego oleju opałowego, które może się zwiększyć o 10 % w stosunku do dostawy do 100 000 litrów;
2) Zamawiający skorzysta z prawa opcji opisanego w art. 441 Prawa zamówień publicznych w zakresie realizacji przedmiotu umowy, który może się zwiększyć o 10 % w stosunku do wartości umowy i szacunkowej zamawianej ilości paliwa opałowego. Wartość zamówienia opcjonalnego będzie odnoszona każdorazowo do wartości umowy na dzień zawarcia umowy, niezależnie od zmian i aktualizacji tej wartości w toku obowiązywania umowy. Wykonawca uwzględni możliwość wzrostu ilości oleju opałowego do 10%;
3) w zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia dostawy na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 40 dni od zrealizowania dostawy oleju opałowego o wartości stanowiącej 95% wartości umowy;
4) korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia;
5) zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego;
6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące sumę iloczynów aktualnie obowiązującej ceny jednostkowej za 1 litr oleju opałowego netto pomniejszoną o stały upust, powiększone o należny podatek VAT, do łącznej wartości umowy brutto.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-05-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnienie kryteriów:
1) Cena (C) - waga kryterium 60 % - ilość punktów 60;
2) Termin realizacji zamówienia (T)- waga kryterium 40% - ilość punktów 40.
2.Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą łączną ilość punktów za wszystkie kryteria, wg wzoru:
L = C + T
gdzie:
L – całkowita liczba punktów;
C – punkty uzyskane w kryterium „Cena”;
T – punkty uzyskane w kryterium „Termin realizacji zamówienia”;
3. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:

1) Kryterium 1 – „Cena” - będzie punktowane przez Zamawiającego w oparciu o wyliczenie arytmetyczne [najniższa cena brutto ze wszystkich ofert nie podlegających odrzuceniu: cena brutto oferty badanej] x60 (waga)], wg niżej podanego wzoru:

Najniższa cena ze wszystkich ofert*
C = ------------------------------------------------- x 60 = ilość punktów
Cena oferty badanej
* spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
a) podstawą przyznania punktów w kryterium "cena" będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.
b) cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.

2) Kryterium 2 – „Termin realizacji dostawy” - ocena będzie przeprowadzona na podstawie terminu podanego w Formularzu ofertowym (podany w godzinach, licząc od momentu zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego).

Najdłuższy możliwy termin realizacji dostawy wymagany przez Zamawiającego – 48 godzin licząc od momentu zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego.

Wykonawca, który zadeklaruje termin dostawy do 24 godzin otrzyma 40 punktów.
Wykonawca, który zadeklaruje termin dostawy do 36 godzin otrzyma 20 punktów.
Wykonawca, który zadeklaruje termin dostawy do 48 godzin otrzyma 0 punktów.

Wykonawca może zaproponować w ofercie tylko jeden z trzech wymienionych terminów tj.:
- termin dostawy do 24 godzin,
- termin dostawy do 36 godzin,
- termin dostawy do 48 godzin.
4. Punktacja przyznawana ofertom w kryterium cena będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający, może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.
6.Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp oraz w SWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
7. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający wybiera spośród tych ofert ofertę, która otrzymała najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze.
8. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą. Zamawiający nie będzie prowadził negocjacji i dokona wyboru najkorzystniejszej oferty spośród niepodlegających odrzuceniu ofert.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia publicznego mogą się obiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący:
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający uzna za spełniony warunek w przypadku Wykonawcy prowadzącego zarejestrowaną działalność gospodarczą i posiadającego aktualną koncesję na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie z art. 32 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.)

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust 1 w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP,
b)art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP, według wzoru z załącznika nr 5 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

aktualna koncesja na prowadzenie działalności w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie art. 32 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 ze zm.)

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) formularz ofertowy,
2) pełnomocnictwo (jeśli dotyczy).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z art. 454 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
2. Wszelkie inne niż wskazane w ust. 1 zmiany umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zakazuje się dokonywania przelewu wierzytelności wynikający z niniejszej umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-09-20 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-9eae7415-4ca2-11ee-9aa3-96d3b4440790

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-09-20 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-10-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Ten przetarg (468 911 zł) znajduje się w górnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma niższy budżet. Prawdopodobnie większy zakres lub wyższe wymagania. +79% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.09.2023, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Centrum Usług Wspólnych Gminy Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 468 911 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.