To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.
Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy
Wykonanie wewnętrznej instalacji gazu oraz wewnętrznych instalacji c.o. w oparciu o kotły gazowe dwufunkcyjne we wszystkich lokalach przy ul. Warszawskiej 36 w Częstochowie
Zamawiający Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Częstochowie Sp. z o.o. (Częstochowa, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie wewnętrznej instalacji gazu oraz wewnętrznych instalacji c.o. w oparciu o kotły…”. Złożono 4 oferty.
- Wartość całego ogłoszenia wynikowego
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 385 795 zł
- Liczba ofert
- 4 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
25 sierpnia 2023
Termin ofert: 13 września 2023 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowaniaBieżące
04 października 2023
4 oferty
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO W CZĘSTOCHOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 151405607 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 24 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Częstochowa |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 42-200 |
| 1.5.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL224 - Częstochowski |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@zgm-tbs.czest.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zgm-tbs.czest.pl |
| 1.6.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-822db7ea-4321-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Budownictwo i obiekty komunalne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Wykonanie wewnętrznej instalacji gazu oraz wewnętrznych instalacji c.o. w oparciu o kotły gazowe dwufunkcyjne we wszystkich lokalach przy ul. Warszawskiej 36 w Częstochowie |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-822db7ea-4321-11ee-a60c-9ec5599dddc1 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00427237 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2023-10-04 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Nie |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Tak |
| 2.14.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00367865 |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | DTIZ.2611.20.2023 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wewnętrznej instalacji gazu oraz wewnętrznych instalacji c.o. w oparciu o kotły gazowe dwufunkcyjne we wszystkich lokalach budynku przy ul. Warszawskiej 36 w Częstochowie stanowiących własność Gminy Częstochowa. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania |
| 4.5.4.) | Dodatkowy kod CPV | 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne |
Zakończenie postępowania
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem |
| 5.2.) | Podstawa prawna unieważnienia postępowania | art. 255 pkt 6 ustawy |
| 5.2.1.) | Przyczyna unieważnienia postępowania | Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający w dniu 30.08.2023r. zmieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania: zmianę treści SWZ, dotyczącą zmiany spełnienia warunków udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej oraz nieopublikowaną w Biuletynie Zamówień Publicznych treść ogłoszenia o zmianie ogłoszenia odnoszącą się do wyżej wymienionego zakresu. Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zmieszczone na stronie prowadzonego postępowania nie zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych, gdyż nie posiada numeru i daty nadanych ogłoszeniu. Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 13.09.2023r. o godz. 12:30. W dniu 18.09.2023r. Zamawiający wezwał Wykonawcę najwyżej ocenionego do złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ przed jej zmianą. Wykonawca złożył dokumenty. W dniu 27.09.2023r. wezwano Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w zakresie złożonego wykazu robót. Wykonawca złożył wyjaśnienia, że spełnia warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej zgodne ze zmianami SWZ z dnia 30.08.2023r. Jednakże brak opublikowania ogłoszenia o zmianie ogłoszenia powoduje, nieważność zmian treści pkt X. 5. 1) SWZ, dokonanych przez Zamawiającego w dniu 30.08.2023r., w związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie. |
Oferty
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Liczba otrzymanych ofert lub wniosków | 4 |
| 6.1.3.) | Liczba otrzymanych od MŚP | 4 |
| 6.1.4.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego | 0 |
| 6.1.5.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG | 0 |
| 6.1.6.) | Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.1.7.) | Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.2.) | Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem | 289019,09 PLN |
| 6.3.) | Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem | 389885,09 PLN |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).