Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
944 189 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Prowadzenie zimowego utrzymania dróg będących w zarządzie gminy Lubliniec w zakresie odśnieżania, usuwania gołoledzi i usuwania lodu z placów i jezdni oraz chodników gminnych na terenie gminy Lubliniec w sezonie 2023/2024 w Rejonie nr 1 o ł
    FCC Lubliniec Sp. z o. o.· Lubliniec
    Wartość umowy
    451 894 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Prowadzenie zimowego utrzymania dróg będących w zarządzie gminy Lubliniec w zakresie odśnieżania, usuwania gołoledzi i usuwania lodu z placów i jezdni oraz chodników gminnych na terenie gminy Lubliniec w sezonie 2023/2024 w Rejonie nr 2 o ł
    "PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Lubliniec
    Wartość umowy
    492 295 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg gminnych położonych na terenie gminy Lubliniec

Zamawiający Gmina Lubliniec (Lubliniec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg gminnych położonych na terenie gminy Lubliniec”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 944 189 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina LubliniecLubliniec, Śląskie (powiat Lubliniecki →)opublikowano 28 września 2023
Łączna wartość umów
944 189 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: FCC Lubliniec Sp. z o. o. (część 1); "PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 944 189,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lubliniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398391

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Paderewskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Lubliniec

1.5.3.)Kod pocztowy

42-700

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@lubliniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lubliniec.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-91b98360-4268-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg gminnych położonych na terenie gminy Lubliniec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-91b98360-4268-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00418135

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-09-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00021780/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.5 Zimowe utrzymanie ulic i placów na terenie miasta Lublińca w sezonie 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00371591

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.271.00011.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 1:
Prowadzenie zimowego utrzymania dróg będących w zarządzie gminy Lubliniec w zakresie odśnieżania, usuwania gołoledzi i usuwania lodu z placów i jezdni oraz chodników gminnych na terenie gminy Lubliniec w sezonie 2023/2024 w Rejonie nr 1 o łącznej powierzchni 245.305 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

421801,67 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr 2:
Prowadzenie zimowego utrzymania dróg będących w zarządzie gminy Lubliniec w zakresie odśnieżania, usuwania gołoledzi i usuwania lodu z placów i jezdni oraz chodników gminnych na terenie gminy Lubliniec w sezonie 2023/2024 w Rejonie nr 2 o łącznej powierzchni 282.104 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

421801,67 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

451893,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

451893,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

451893,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FCC Lubliniec Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151361749

7.3.3)Ulica

ul. Przemysłowa, 5

7.3.4)Miejscowość

Lubliniec

7.3.5)Kod pocztowy

42-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

451893,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

492295,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

492295,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

492295,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE LARIX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240865033

7.3.3)Ulica

ul. Klonowa 11

7.3.4)Miejscowość

Lubliniec

7.3.5)Kod pocztowy

42-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

492295,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 493 zł1 791 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 540 725 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 493 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 791 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubliniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubliniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 944 189 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FCC Lubliniec Sp. z o. o. (Lubliniec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.