Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
172 175 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    72 337 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    53 735 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    46 102 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%CZAS PODSTAWIENIA POJAZDU ZASTĘPCZEGO W RAZIE AWARII40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym 2023/2024.

Zamawiający Samorządowe Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim (Sędziszów Małopolski, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał. Łączna wartość umów: 172 175 zł. Złożono 9 ofert.

Łączna wartość umów
172 175 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 3 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał za łącznie 172 174,62 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMORZĄDOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690353190

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. ks. Stanisława Maciąga 5

1.5.2.)Miejscowość

Sędziszów Małopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

39-120

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

scuw@sedziszow-mlp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.scuw.sedziszow-mlp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/788699

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednostka organizacyjna gminy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym 2023/2024.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4d2d0f4-1a6a-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00372937

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-08-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00061622/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz uczniów objętych dowozem z terenu Gminy Sędziszów Małopolski do szkół podstawowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00289457

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DA.261.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym 2023/2024.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na n/w części:
1) Część 1 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej (34 uczniów)
2) Część 2 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych (11 uczniów)
3) Część 3 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Klęczanach (8 uczniów)
3. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług przewozowych taborem przystosowanym do usług transportu zbiorowego w celu dowiezienia uczniów z przystanku do szkoły i ze szkoły na przystanek wraz z zapewnieniem opieki uczniom w czasie przejazdu.
4. Usługa dowozu uczniów świadczona będzie w dni nauki szkolnej tj. od dnia 4.09.2023 r. do 21.06.2024 r. (186 dni) , z wyłączeniem ferii zimowych (w terminie 29.01.2024 r. do 11.02.2024 r.) oraz wszystkich przerw świątecznych.
5. Liczba uczniów jest wielkością prognozowaną i może ulec zmianie. Zmiana ilości uczniów w trakcie roku szkolnego nie będzie stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę w trakcie realizacji umowy.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
7. Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
60000000-8 Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
8. Zamawiający wymaga, aby usługi objęte niniejszym zamówieniem były realizowane taborem spełniającym warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.).
9. Przyjmuje się, że przed złożeniem oferty wykonawca uzyskał wszelkie niezbędne informacje o przedmiocie zamówienia co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na ofertę przetargową.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

65444,44 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym 2023/2024.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na n/w części:
1) Część 1 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej (34 uczniów)
2) Część 2 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych (11 uczniów)
3) Część 3 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Klęczanach (8 uczniów)
3. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług przewozowych taborem przystosowanym do usług transportu zbiorowego w celu dowiezienia uczniów z przystanku do szkoły i ze szkoły na przystanek wraz z zapewnieniem opieki uczniom w czasie przejazdu.
4. Usługa dowozu uczniów świadczona będzie w dni nauki szkolnej tj. od dnia 4.09.2023 r. do 21.06.2024 r. (186 dni) , z wyłączeniem ferii zimowych (w terminie 29.01.2024 r. do 11.02.2024 r.) oraz wszystkich przerw świątecznych.
5. Liczba uczniów jest wielkością prognozowaną i może ulec zmianie. Zmiana ilości uczniów w trakcie roku szkolnego nie będzie stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę w trakcie realizacji umowy.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
7. Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
60000000-8 Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
8. Zamawiający wymaga, aby usługi objęte niniejszym zamówieniem były realizowane taborem spełniającym warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.).
9. Przyjmuje się, że przed złożeniem oferty wykonawca uzyskał wszelkie niezbędne informacje o przedmiocie zamówienia co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na ofertę przetargową.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

46500,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów do szkół podstawowych na terenie Gminy Sędziszów Małopolski w roku szkolnym 2023/2024.
2. Przedmiot zamówienia podzielony został na n/w części:
1) Część 1 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej (34 uczniów)
2) Część 2 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych (11 uczniów)
3) Część 3 - Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Klęczanach (8 uczniów)
3. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług przewozowych taborem przystosowanym do usług transportu zbiorowego w celu dowiezienia uczniów z przystanku do szkoły i ze szkoły na przystanek wraz z zapewnieniem opieki uczniom w czasie przejazdu.
4. Usługa dowozu uczniów świadczona będzie w dni nauki szkolnej tj. od dnia 4.09.2023 r. do 21.06.2024 r. (186 dni) , z wyłączeniem ferii zimowych (w terminie 29.01.2024 r. do 11.02.2024 r.) oraz wszystkich przerw świątecznych.
5. Liczba uczniów jest wielkością prognozowaną i może ulec zmianie. Zmiana ilości uczniów w trakcie roku szkolnego nie będzie stanowić podstawy do wnoszenia roszczeń przez Wykonawcę w trakcie realizacji umowy.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
7. Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV):
60000000-8 Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
8. Zamawiający wymaga, aby usługi objęte niniejszym zamówieniem były realizowane taborem spełniającym warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.).
9. Przyjmuje się, że przed złożeniem oferty wykonawca uzyskał wszelkie niezbędne informacje o przedmiocie zamówienia co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności, jakie mogą mieć wpływ na ofertę przetargową.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.5.)Wartość części

39611,11 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

72337,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

128528,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

72337,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8181147282

7.3.3)Ulica

Polna

7.3.4)Miejscowość

Sędziszów Małopolski

7.3.5)Kod pocztowy

39-120

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

72337,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-09-04 do 2024-06-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

53735,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

93000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

53735,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8181147282

7.3.3)Ulica

Polna

7.3.4)Miejscowość

Sędziszów Małopolski

7.3.5)Kod pocztowy

39-120

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

53735,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-09-04 do 2024-06-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

46101,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

93000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

46101,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8181147282

7.3.3)Ulica

Polna

7.3.4)Miejscowość

Sędziszów Małopolski

7.3.5)Kod pocztowy

39-120

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

46101,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-09-04 do 2024-06-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samorządowe Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sędziszów Małopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 172 175 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma przewozowa „ADAM-TURS” Adam Medygrał (Sędziszów Małopolski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.