Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
108 000 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2023
Okres realizacji
do 21 czerwca 2024
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 108 000 zł – 175 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia zastępczego środka transportu20%Wiek pojazdu20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024 do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1

Zamawiający Gmina Połaniec (Połaniec, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024 do Specjalnego Ośrodka…”, wybierając ofertę wykonawcy DEWU TRANS Sp. z o.o. Sp. K.,. Wartość umowy: 108 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PołaniecPołaniec, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 30 sierpnia 2023
Wartość umowy
108 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DEWU TRANS Sp. z o.o. Sp. K. (Ossala), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 108 000,00 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 108 000,00 zł do 175 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 czerwca 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POŁANIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409710

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ruszczańska 27

1.5.2.)Miejscowość

Połaniec

1.5.3.)Kod pocztowy

28-230

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158650305

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@poczta.polaniec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://polaniec.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/796233

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2023/2024 do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8fa42258-278b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00372887

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-08-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00042503/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Dowóz dzieci niepełnosprawnych do Mielca w roku szkolnym 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00320899

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.200.2023.POP I

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

147200,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023, z miejsca zamieszkania do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania z terenu gminy Połaniec do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1.
2. Trasa dowozu: Połaniec (2 opiekunów) – Zrębin (1 uczeń) – Rybitwy (1 uczeń) – Połaniec: ul. Królowej Jadwigi (1 uczeń), ul. Gen. Zajączka (1 uczeń), ul. T. Kościuszki (1 uczeń), ul. Kołłątaja (1 uczeń), ul. M. Konopnickiej (1 uczeń), ul. Jędrusiów (1 uczeń) ul. H. Sienkiewicza (1 uczeń) – Tursko Małe Kolonia (1 uczeń) – Mielec i z powrotem, razem 10 uczniów + 2 opiekunów, szacunkowa liczba kilometrów dziennie na trasie dom - szkoła – dom: 200. Odwóz opiekunów do Połańca po dowozie do szkoły oraz odbiór opiekunów z Połańca przed odbiorem dzieci z Mielca.
Uwaga: Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczby dowożonych uczniów, zmian osobowych na liście uczniów, tras przewozu dzieci niepełnosprawnych, ilości przewozów w tygodniu, terminów ich wykonywania oraz innych zmian, ze względu na okoliczności, których nie mógł przewidzieć w czasie niniejszego postępowania, a podyktowanych potrzebami Zamawiającego wynikającymi z realizacji obowiązku zapewnienia dzieciom niepełnosprawnym dowozu do szkoły.
3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać przedmiot zamówienia busem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.
4. Zamawiający jest zobowiązany zapewnić 2 opiekunów dla dowożonych uczniów, a Wykonawca zobowiązany jest zapewnić im miejsce w busie.
5. Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NW.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia - załącznik do SWZ.
7. Usługi objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia realizacji przedmiotu zamówienia.
Wymagania dodatkowe:
1. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej.
2. Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

108000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

175000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

108000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DEWU TRANS Sp. z o.o. Sp. K.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8661737641

7.3.4)Miejscowość

Ossala

7.3.5)Kod pocztowy

28-221

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

108000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-06-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji przedmiotu zamówienia: od podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od dnia 01.09.2023r. do 21.06.2024r. w okresie trwania zajęć szkolnych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Połaniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Połaniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 108 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DEWU TRANS Sp. z o.o. Sp. K., (Ossala). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.