Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
1 505 419 zł
Umowa zawarta
27 lipca 2023
Okres realizacji
do 30 września 2024
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 505 419 zł – 2 071 320 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko

Zamawiający Gmina Brzeżno (Brzeżno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy INSTAL PUH Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 1 505 419 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BrzeżnoBrzeżno, Zachodniopomorskie (powiat Świdwiński →)opublikowano 9 sierpnia 2023
Cena wybranej oferty
1 505 419 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INSTAL PUH Sp. z o.o. (Szczecin), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 1 505 419,20 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 505 419,20 zł do 2 071 320,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brzeżno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920848

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Brzeżno 50

1.5.2.)Miejscowość

Brzeżno

1.5.3.)Kod pocztowy

78-316

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

94 36 42 740

1.5.8.)Numer faksu

94 36 42 741

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.brzezno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzezno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e2cae34d-1661-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e2cae34d-1661-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00346710

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-08-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00040578/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00281737

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

UG.ZP.271.3.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1523042,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko.
2. Realizacja zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane:
1) odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w działkach 10/3, 10/6, 10/11, 13/2, 228/3, 259 obręb 0071 Brzeżno;
2) sieci wodociągowej Mulite – Chomętówko wraz z przyłączami w działkach 225, 226, 232, 235 obręb 0066 Chomętowo oraz 34/6, 43/1, 46 obręb 0070 Mulite.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w dwóch Programach Funkcjonalno – Użytkowych (PFU) – stanowiących Załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.
4. Wykonawcę obowiązuje w szczególności:
1) zaprojektowanie - tj. opracowanie - zgodnie z przepisami - kompletnej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko” w zakresie wszystkich branż wraz z wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami, przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia robót budowlanych, uzyskanie na jego podstawie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub braku sprzeciwu.
2) budowa - tj. wykonanie, na postawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej dla ww. zadania inwestycyjnego, robót budowlanych związanych z „Budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Brzeżno oraz budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami z miejscowości Mulite do miejscowości Chomętówko” wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie obiektów oraz użytkowanie tych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.
3) zapewnienie nadzoru autorskiego - tj. pełnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektów) przez cały czas trwania inwestycji, w szczególności poprzez: udział projektantów w naradach roboczych w trakcie realizacji robót budowlanych (na terenie budowy), wpisy do dziennika budowy, weryfikację dokumentacji powykonawczej w zakresie jej zgodności z faktycznym wykonaniem robót. Weryfikacja dokumentacji zostanie potwierdzona poprzez oświadczenie projektantów – autorów projektu, załączone do dokumentacji powykonawczej.
5. Szczegółowy opis zmówienia zawiera:
1) Program Funkcjonalno-Użytkowy – Załącznik nr 7 do SWZ,
2) Szacunkowe Przedmiary robót – Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1505419,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2071320,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1505419,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INSTAL PUH Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

389100220

7.3.3)Ulica

Andrzeja Małkowskiego 30/1

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

70-304

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1505419,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-09-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamówienie będzie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzeżno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeżno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 505 419 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INSTAL PUH Sp. z o.o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.