Sukcesywna dostawa artykułów gospodarstwa domowego i środków czystości w 2 pakietach dla jednostek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
Zamawiający Gdański Uniwersytet Medyczny (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa artykułów gospodarstwa domowego i środków czystości w 2 pakietach dla…”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2023, 09:00. Wadium nie jest wymagane.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- Niewymagane (wg ogłoszenia)
- Termin składania ofert
- 21 sierpnia 2023, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=579, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- OgłoszenieBieżące
01 sierpnia 2023
Termin ofert: 21 sierpnia 2023 09:00 - Wynik: wybrano wykonawcę
18 października 2023
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 listopada 2023
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 maja 2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, Termin dostawy zamówień jednostkowych 20%.
- 2
ZakresPrzedmiot zamówienia: Sukcesywna dostawa artykułów gospodarstwa domowego i środków czystości w 2 pakietach dla jednostek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- 3
WarunkiWadium nie jest wymagane.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | Gdański Uniwersytet Medyczny |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000288627 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | Marii Skłodowskiej-Curie 3a |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Gdańsk |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 80-210 |
| 1.5.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL633 - Trójmiejski |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@gumed.edu.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gumed.edu.pl |
| 1.6.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.7.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Sukcesywna dostawa artykułów gospodarstwa domowego i środków czystości w 2 pakietach dla jednostek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c36164f2-3054-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00334969 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2023-08-01 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Nie |
| 2.11.) | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy | Nie |
| 2.14.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.16.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://platformazakupowa.pl/pn/gumed |
| 3.2.) | Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia | Nie |
| 3.4.) | Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej | Tak |
| 3.5.) | Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej | 1. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywać się będzie się drogą elektroniczną przy użyciu platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/gumed |
| 3.6.) | Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej | 3. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. |
| 3.8.) | Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne | Nie |
| 3.12.) | Oferta - katalog elektroniczny | Nie dotyczy |
| 3.14.) | Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu | polski |
| 3.15.) | RODO (obowiązek informacyjny) | Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.1.1.) | Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe | Nie |
| 4.1.2.) | Numer referencyjny | GUM2023ZP0085 |
| 4.1.3.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 4.1.4.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.1.8.) | Możliwe jest składanie ofert częściowych | Tak |
| 4.1.9.) | Liczba części | 2 |
| 4.1.10.) | Ofertę można składać na wszystkie części | |
| 4.1.11.) | Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy | Nie |
| 4.1.13.) | Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia | Nie |
| 4.2. | Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia | |
| 4.2.2.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet 1 – środki czystości |
| 4.2.6.) | Główny kod CPV | 39830000-9 - Środki czyszczące |
| 4.2.8.) | Zamówienie obejmuje opcje | Nie |
| 4.2.10.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | 12 miesiące |
| 4.2.11.) | Zamawiający przewiduje wznowienia | Nie |
| 4.3.) | Kryteria oceny ofert | |
| 4.3.2.) | Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert | Procentowo |
| 4.3.3.) | Stosowane kryteria oceny ofert | Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Cena |
| 4.3.6.) | Waga | 80 |
| 4.3.4.) | Rodzaj kryterium | inne. |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Termin dostawy zamówień jednostkowych |
| 4.3.6.) | Waga | 20 |
| 4.3.10.) | Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert | Nie |
| 4.2.2.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet 2 – artykuły gospodarstwa domowego |
| 4.2.6.) | Główny kod CPV | 39700000-9 - Sprzęt gospodarstwa domowego |
| 4.2.7.) | Dodatkowy kod CPV | 39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe |
| 4.2.8.) | Zamówienie obejmuje opcje | Nie |
| 4.2.10.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | 12 miesiące |
| 4.2.11.) | Zamawiający przewiduje wznowienia | Nie |
| 4.3.) | Kryteria oceny ofert | |
| 4.3.2.) | Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert | Procentowo |
| 4.3.3.) | Stosowane kryteria oceny ofert | Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Cena |
| 4.3.6.) | Waga | 80 |
| 4.3.4.) | Rodzaj kryterium | inne. |
| 4.3.5.) | Nazwa kryterium | Termin dostawy zamówień jednostkowych |
| 4.3.6.) | Waga | 20 |
| 4.3.10.) | Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert | Nie |
Kwalifikacja wykonawców
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia | Tak |
| 5.2.) | Fakultatywne podstawy wykluczenia | Art. 109 ust. 1 pkt 4 |
| 5.3.) | Warunki udziału w postępowaniu | Nie |
| 5.5.) | Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy | Tak |
| 5.6.) | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu | 1. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy pzp, dane umożliwiające dostęp do tych środków. |
| 5.8.) | Wykaz przedmiotowych środków dowodowych | |
| 1. | Dokumenty składane wraz z ofertą | 1) Dla Pakietu 1 - dla pozycji wskazanych w załączniku nr 3 do SWZ - karty charakterystyk dla produktów, które muszą zawierać dane umożliwiające porównanie oferowanego produktu z parametrami wymaganymi przez Zamawiającego. 2. W przypadku wątpliwości dotyczących oferowanych przez Wykonawcę produktów, Zamawiający w toku badania oferty może żądać od Wykonawcy (w wyznaczonym przez siebie terminie) przedstawienia dodatkowych dokumentów oraz opisów wraz z rysunkami obrazującymi przedmioty zamówienia. Przedstawione dokumenty/materiały muszą jednoznacznie identyfikować oferowane przez Wykonawcę produkty oraz zawierać ich wymagane parametry. 3. Karty charakterystyk/specyfikacje techniczne/karty katalogowe muszą w szczególności zawierać: nazwę produktu, parametry techniczne (model/typ, wymiary, typ materiału, model, waga, nazwa, wersja, rysunki itp.) wymagane w opisie przedmiotu zamówienia. Rysunki lub fotografie muszą obrazować/przedstawiać jednoznaczny kształt konkretnie oferowanego produktu. Nie dopuszcza się przedstawiania w kartach katalogowych przykładowych produktów, które tylko obrazują odzwierciedlenie zapisów SWZ (opis przedmiotu zamówienia). 3. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 4. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. |
| 5.9.) | Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych | Tak |
| 5.10.) | Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty | Dla Pakietu 1 - dla pozycji wskazanych w załączniku nr 3 do SWZ - karty charakterystyk dla produktów, które muszą zawierać dane umożliwiające porównanie oferowanego produktu z parametrami wymaganymi przez Zamawiającego. |
| 5.11.) | Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów | Do oferty (załącznik nr 1 do SWZ) należy dołączyć: |
Warunki zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe | Nie |
| 6.3.) | Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.4.) | Zamawiający wymaga wadium | Nie |
| 6.5.) | Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy | Nie |
| 6.6.) | Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania: |
| 6.7.) | Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane | Nie |
Projektowane postanowienia umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek | Nie |
| 7.3.) | Zamawiający przewiduje zmiany umowy | Tak |
| 7.4.) | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia | |
| 1. | Strony dopuszczają możliwość zmiany postanowień umowy w następujących sytuacjach | a) produkt zaoferowany w ofercie został wycofany z produkcji lub dystrybucji, Zamawiający dopuszcza możliwość zamiany tego produktu na produkt o parametrach nie gorszych niż w ofercie, w takim przypadku zmiana nie może powodować wzrostu ceny ofertowej, terminu wykonania i innych warunków udzielenia zamówienia zawartych w SIWZ. Wykonawca zapewni Zamawiającego pisemnie, iż zaoferowany produkt został wycofany z produkcji lub producent produktu zaprzestał jego produkcji. Wykonawca zobowiązany jest przekazać podpisany przez producenta lub dystrybutora dokument z oświadczeniem o wycofaniu z produkcji lub dystrybucji zaoferowanego produktu z jednoczesną propozycją zmian. b) zmiana ceny spowodowana zmianą obowiązujących stawek podatkowych: Cena brutto umowy może ulec zmianie w przypadku obniżenia lub podwyższenia stawki podatku VAT, na skutek zmiany obowiązujących przepisów, a płatności będą się odbywać z uwzględnieniem stawki VAT obowiązującej w dniu wystawienia faktury. c) zmiana terminu realizacji umowy określonego w § 4 ust. 1 poprzez jego wydłużenie o okres nie dłuższy niż 12 miesięcy, w przypadku niewyczerpania wartości wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy. 2. Niezależnie od postanowień ustępów poprzedzających, zgodnie z art. 439 Pzp, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy względem ceny materiałów lub kosztów przyjętych za podstawę ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie każdorazowo o więcej niż 5%, dopuszcza się zmianę wynagrodzenia Wykonawcy, na zasadach określonych poniżej: 1) zmiana wynagrodzenia Wykonawcy może wejść w życie najwcześniej po upływie 6 miesięcy obowiązywania niniejszej umowy, licząc od dnia jej zawarcia, 2) zmiana wynagrodzenia Wykonawcy polega na jego zwiększeniu (w przypadku wzrostu cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy) lub zmniejszeniu (w przypadku obniżenia ceny materiałów lub kosztów) o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszony w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za rok ubiegły (na zasadzie rok do roku), 3) strona wnioskująca o dokonanie zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w pkt 2, zobowiązana jest udokumentować zmianę cen materiałów lub kosztów oraz wykazać wpływ tej zmiany na koszt wykonania przedmiotu umowy, 4) maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia Wykonawcy, jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania postanowień o zasadach wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia, wynosi 10% wynagrodzenia zawartego w ofercie Wykonawcy. 3. Strona występująca o zmianę postanowień niniejszej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2. Wniosek o zmianę postanowień niniejszej umowy musi być wyrażony na piśmie. 4. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej w formie aneksu pod rygorem nieważności. |
| 7.5.) | Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia | Nie |
Procedura
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Termin składania ofert | 2023-08-09 09:00 |
| 8.2.) | Miejsce składania ofert | https://platformazakupowa.pl/pn/gumed |
| 8.3.) | Termin otwarcia ofert | 2023-08-09 09:20 |
| 8.4.) | Termin związania ofertą | do 2023-09-07 |
Pozostałe informacje
- 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa przez okres 12 miesięcy artykułów gospodarstwa domowego i środków czystości w 2 pakietach dla jednostek Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
- 2.Szczegółowy opis zamówienia, ilości poszczególnych asortymentów określono w załączniku nr 3 do SWZ, na który składają się następujące pakiety:
Pakiet 1 – środki czystości,
Pakiet 2 – artykuły gospodarstwa domowego. - 3.Ilości poszczególnych produktów zostały podane szacunkowo na okres 12 miesięcy od daty zawarcia Umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania 50% przedmiotu zamówienia dla każdego Pakietu, bez konieczności zmiany warunków Umowy.
- 4.W celu dokonania oceny, czy złożona oferta odpowiada treści SWZ, zamawiający wymaga wypełnienia załącznika nr 3 do SWZ (Pakiet 1 – Pakiet 2) w sposób czytelny, precyzyjny, kompletny i jednoznaczny. Brak wymaganych informacji, o których mowa w załączniku nr 3 do SWZ będzie skutkować odrzuceniem oferty.
W przypadku wątpliwości dotyczących oferowanych przez Wykonawcę produktów, Zamawiający w toku badania oferty może żądać od Wykonawcy (w wyznaczonym przez siebie terminie) przedstawienia dodatkowych dokumentów oraz opisów wraz z rysunkami obrazującymi przedmioty zamówienia. Przedstawione dokumenty/materiały muszą jednoznacznie identyfikować oferowane przez Wykonawcę produkty oraz zawierać ich wymagane parametry. - 5.Z postępowania o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835), wyklucza się:
a) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
b) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
c) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. - 6.Wykluczenie wskazane powyżej następuje na okres trwania okoliczności określonych w ust. 5.
- 7.W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania zgodnie z ust. 4 do oferty należy załączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w postępowaniu – załącznik nr 2 do SWZ – w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →