Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
856 228 zł
Umowa zawarta
10 lipca 2023
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 856 228 zł – 883 144 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie modernizacji (przebudowy) dróg gminnych na terenie Gminy Nowodwór w 2023 roku.

Zamawiający Gmina Nowodwór (Nowodwór, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie modernizacji (przebudowy) dróg gminnych na terenie Gminy Nowodwór w 2023 roku”, wybierając ofertę wykonawcy FEDRO Sp. z o.o. Wartość umowy: 856 228 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina NowodwórNowodwór, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 19 lipca 2023
Wartość umowy
856 228 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FEDRO Sp. z o.o (Osieck), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 856 228,46 zł (umowę zawarto 10 lipca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 856 228,46 zł do 883 144,31 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nowodwór

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431020109

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowodwór 71A

1.5.2.)Miejscowość

Nowodwór

1.5.3.)Kod pocztowy

08-503

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

818661018

1.5.8.)Numer faksu

818661019

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@nowodwor.eurzad.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ugnowodwor-ebiuletyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-21d41f14-06b9-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie modernizacji (przebudowy) dróg gminnych na terenie Gminy Nowodwór w 2023 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-21d41f14-06b9-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00313806

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00071485/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00253692

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZP 271.5.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

588145,64 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji (przebudowy) dróg gminnych na terenie Gminy Nowodwór w 2023r., wraz z pracami przygotowawczymi na następujących drogach gminnych:
1. Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych na działce nr 381 w miejscowości Niedźwiedź od km 0+000 do km 0+690 .
Do zakresu robót wchodzą:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym wraz z
wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
- profilowanie i zagęszczanie istniejącej podbudowy tłuczniowej wykonywane mechanicznie pod
warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
- wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym dolomitowym 0/31,5mm zagęszczanym
mechanicznie o gr. 5cm;
- skropienie emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m² nawierzchni drogowych nieulepszonych –
podbudowa z kruszyw łamanych;
- nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm AC
11S KR 1-2 (warstwa ścieralna).
- rozplantowanie ziemi z odkładu leżącej wzdłuż krawędzi drogi wraz z ewentualnym dowozem
brakującego gruntu i zagęszczeniem mechanicznym – kształtowanie poboczy ziemnych;
Modernizacja będzie wykonywana na odcinku 690m w miejscowości Niedźwiedź na działce geod. nr 381.
CPV (Wspólny Słownik Zamówień : 45111200-0, 45233120-6 )

2. Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej na działce nr 436/1 w miejscowości Niedźwiedź od km 0+085 do km 0+335 .
Do zakresu robót wchodzą:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym wraz z
wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
- profilowanie i zagęszczanie istniejącej podbudowy tłuczniowej wykonywane mechanicznie pod
warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
- wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym dolomitowym 0/31,5mm zagęszczanym
mechanicznie o gr. 10cm;
- skropienie emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m² nawierzchni drogowych nieulepszonych –
podbudowa z kruszyw łamanych;
- nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm AC
11S KR 1-2 (warstwa ścieralna);
- rozplantowanie ziemi z odkładu leżącej wzdłuż krawędzi drogi wraz z ewentualnym dowozem
brakującego gruntu i zagęszczeniem mechanicznym – kształtowanie poboczy ziemnych;
Modernizacja będzie wykonywana na odcinku 250m w miejscowości Niedźwiedź na działce geod. nr 436/1, szerokość jezdni będzie wynosiła 5m.
Z uwagi na istniejącą tłuczniową nawierzchnię drogi gminnej na działce nr 436/1 jej modernizacja zakłada odzwieciedlenie istniejącej niwelety jezdni. Spadek poprzeczny asfaltowej nawierzchni jezdni zostanie usystematyzowany i został przyjęty jako obustronny (daszkowy) w wysokości 2%.
CPV (Wspólny Słownik Zamówień : 45111200-0, 45233120-6 )

3. Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej Nr 119078L od km 0+205 do km 0+439 oraz drogi gminnej Nr 119087L od km 0+000 do km 0+085 w miejscowości Jakubówka .
Do zakresu robót wchodzą:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym wraz z
wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
- profilowanie i zagęszczanie istniejącej podbudowy tłuczniowej wykonywane mechanicznie pod
warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
- wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym dolomitowym 0/31,5mm zagęszczanym
mechanicznie o gr. 5cm;
- skropienie emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m² nawierzchni drogowych nieulepszonych –
podbudowa z kruszyw łamanych;
- nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm AC
11S KR 1-2 (warstwa ścieralna);
- rozplantowanie ziemi z odkładu leżącej wzdłuż krawędzi drogi wraz z ewentualnym dowozem
brakującego gruntu i zagęszczeniem mechanicznym – kształtowanie poboczy ziemnych;
Modernizacja będzie wykonywana na łącznym odcinku 319m w miejscowości Jakubówka na działkach geod. nr 458 i 459, szerokość jezdni będzie wynosiła 3m.
Z uwagi na istniejącą tłuczniową nawierzchnię tych dróg gminnych ich modernizacja zakłada odzwieciedlenie istniejącej niwelety jezdni. Spadek poprzeczny asfaltowej nawierzchni jezdni zostanie usystematyzowany i został przyjęty jako obustronny (daszkowy) w wysokości 2%.
CPV (Wspólny Słownik Zamówień : 45111200-0, 45233120-6 )

4. Modernizacja (przebudowa) drogi gminnej Nr 119150L od km 0+000 do km 0+215, drogi gminnej Nr 103048L od km 0+000 do km 0+120 oraz drogi gminnej Nr 103045L od km 1+039 do km 1+240 w miejscowości Nowodwór .
Do zakresu robót wchodzą:
- roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych – trasa dróg w terenie równinnym wraz z
wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
- usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości do 15cm za pomocą spycharek za pobocze
z rozplantowaniem;
- frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr. do 4cm z przerzutem urobku w pobocza (włączenia do
dróg asfaltowych);
- profilowanie i zagęszczanie istniejącej podbudowy tłuczniowej wykonywane mechanicznie pod
warstwy konstrukcyjne nawierzchni;
- wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem łamanym dolomitowym 0/31,5mm zagęszczanym
mechanicznie o gr. 5cm;
- oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych;
- skropienie emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m² nawierzchni drogowych nieulepszonych –
podbudowa z kruszyw łamanych oraz istniejącą nawierzchnię asfaltową ;
- nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm AC
11S KR 1-2 (warstwa ścieralna);
- rozplantowanie ziemi z odkładu leżącej wzdłuż krawędzi drogi wraz z ewentualnym dowozem
brakującego gruntu i zagęszczeniem mechanicznym – kształtowanie poboczy ziemnych;
Modernizacja będzie wykonywana na łącznym odcinku 536m w miejscowości Nowodwór na działkach geod. nr 184, 278 i 323/2 . Szerokość jezdni drogi gminnej Nr 103048L od km 0+000 do km 0+120 po planowanej modernizacji będzie wynosiła 3m, droga gminna nr 119150L od km 0+000 do km 0+215 po planowanej modernizacji będzie miała szerokość zmienną od 3,50 do 4m, natomiast szerokość jezdni drogi gminnej Nr 103045L od km 1+039 do km 1+240 po planowanej modernizacji będzie wynosiła 4,5m.
Z uwagi na istniejącą betonowo-tłuczniową nawierzchnię drogi gminnej Nr 103048L od km 0+000 do km 0+120 , oraz asfaltową nawierzchnię dróg gminnych Nr 119150L od km 0+000 do km 0+215 i Nr 103045L od km 1+039 do km 1+240 ich modernizacja zakłada odzwieciedlenie istniejącej niwelety jezdni. Spadek poprzeczny asfaltowej nawierzchni jezdni zostanie usystematyzowany i został przyjęty jako obustronny (daszkowy) w wysokości 2%.
CPV (Wspólny Słownik Zamówień : 45111200-0, 45233120-6 )

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

856228,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

883144,31 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

856228,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FEDRO Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8260003703

7.3.3)Ulica

Kolejowa 1

7.3.4)Miejscowość

Osieck

7.3.5)Kod pocztowy

08-445

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

856228,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nowodwór prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowodwór.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 856 228 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FEDRO Sp. z o.o (Osieck). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.