Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
796 553 zł
Umowa zawarta
12 lipca 2023
Okres realizacji
od 4 września 2023 do 31 sierpnia 2024
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego (awaria)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przewozie dzieci niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie Gminy Oświęcim, na trasie dom– placówka oświatowa – dom wraz z opieką

Zamawiający Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim (Rajsko, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przewozie dzieci…”, wybierając ofertę wykonawcy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VANMED Sp. J. W. Modzelewski, W. Sieprawski. Wartość umowy: 796 553 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
796 553 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VANMED Sp. J. W. Modzelewski, W. Sieprawski (Oświęcim), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 796 553,00 zł (umowę zawarto 12 lipca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 4 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SAMORZĄDOWE CENTRUM USŁUG WSPÓLNYCH GMINY OŚWIĘCIM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070461614

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

edukacyjna 9

1.5.2.)Miejscowość

Rajsko

1.5.3.)Kod pocztowy

32-600

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

33 842 95 60

1.5.8.)Numer faksu

33 842 95 61

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cuw@cuw.gminaoswiecim.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://cuw.gminaoswiecim.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1a3b28d7-0430-11ee-9355-06954b8c6cb9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na
przewozie dzieci niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie Gminy Oświęcim, na trasie dom– placówka oświatowa –
dom wraz z opieką

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1a3b28d7-0430-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00303567

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00087125/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wykonanie na rzecz Zamawiającego uslugi polegającej na przewozie dzieci niepełnosprawnych, zamieszkalych na terenie Gminy Oświęcim, na trasie dom - placówka oświatowa - dom wraz z opieką

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00248540

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

CUW.PN.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

753995,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na przewozie dzieci niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie Gminy Oświęcim, na trasie dom–placówka oświatowa–dom wraz z opieką podczas przewozu wg wyznaczonych tras:
1)Trasa I Oświęcim: w okresie od 04.09.2023r. do 21.06.2024r.–186 dni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu, ul. Obozowa 31 w zakresie 16 dzieci:1 dziecko z miejscowości Włosienica, 2 dzieci z miejscowości Stawy Monowskie, 1 dziecko z miejscowości Babice, 1 dziecko z miejscowości Brzezinka, 1 dziecko z miejscowości Grojec-Łazy Puściny, 1 dziecko z miejscowości Harmęże,5 dzieci z miejscowości Poręba Wielka w tym: (1 dziecko uczestnik zajęć rewalidacyjno-wychowawczych dowóz na godz. ok. 10.00, odbiór ok. 14.00),2 dzieci z miejscowości Rajsko,2 dzieci z miejscowości Zaborze.2) Trasa II Piasek: w okresie od 04.09.2023 r. do 31.08.2024r.–219 dni z wyłączeniem miesiąca lipca 2024r. do:Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno - Wychowawczego w Piasku ul. Dworcowa 27, 43 -211 Piasek w zakresie 5 dzieci (w tym 2 dzieci na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunami – 1 dziecko przewożone w prywatnym wózku, drugie dziecko wymaga w samochodzie specjalistycznego fotelika; 1 dziecko wymaga fotelika samochodowego lub zapięcia w pasy bezpieczeństwa, 1 dziecko wymaga pomocy przy chodzeniu); 2 dzieci z miejscowości Zaborze,1 dziecko z miejscowości Pławy, 1 dziecko z miejscowości Włosienica, 1 dziecko z miejscowości Grojec.3) Trasa III Dąbrowa Górnicza w okresie od 04.09.2023 r. do 21.06.2024 r. – 186 dni do: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, ul. Swobodna 59, 41-300 Dąbrowa Górnicza w zakresie: (2 dzieci): 1dziecko z miejscowości Babice,1 dziecko z miejscowości Chełmek, na podstawie zawartego porozumienia międzygminnego, 4) Trasa IV Brzeszcze od 04.09.2023r. do 21.06.2024r.– 186 dni do: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach, ul. Szkolna 6, 32-620 Brzeszcze w zakresie: 1 dziecko z miejscowości Rajsko 5) Trasa V Tychy w okresie od 4.09.2023 r. do 31.08.2024 r. - 226 dni z wyłączeniem miesiąca lipca 2024r. do Niepublicznego Przedszkola „Otwarte Okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi ul. Paprocańska 84, 43- 100 Tychy, w zakresie: 1 dziecko z miejscowości Babice 6) Trasa VI Kraków w okresie od 04.09.2023r. do 21.06.2024r. - max 88 przejazdów (jeden przejazd to dwa kursy obejmujące dowóz lub odwóz) do Technikum nr 26 przy Zespole Szkół i Placówek pn.” Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie, ul. Tyniecka 6: - 1 dziecko z miejscowości Grojec .Uwaga: Trasa II Piasek i Trasa IV Brzeszcze – mogą być łączone!3. Usługa przewozu ma być świadczona środkami transportu sprawnymi technicznie, ubezpieczonymi oraz przystosowanymi techniczne do przewozu dzieci niepełnosprawnych (w tym przewozu dzieci na wózkach inwalidzkich). Pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane, spełniające wymogi bezpieczeństwa i Kodeksu drogowego z możliwością posadzenia dziecka niepełnosprawnego w foteliku samoch., dostosow. do wagi i wzrostu dziecka zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym . Każdy z pojazdów musi posiadać adnotacje w dowodzie rejestracyjnym, że jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.4. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące posiadania kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.Wykonawca w tym zakresie musi posiadać uprawnienia – licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym 5. Wykonawca winien posiadać specjalistyczny fotelik, umożliwiający przewiezienie dziecka, poruszającego się na wózku inwalidzkim oraz fotelik samochodowy do przewozu 1 dziecka.6. Wykonawca winien posiadać 7 pojazdów oraz 1 pojazd zastępczy w razie awarii – w tym minimum 2 samochody przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych, które musza być wyposażone w atestowane urządzenie specjalistyczne: w windę z napędem elektrycznym lub podnośnik lub teleskopowy najazd lub rozkładaną platformę itp. czyli urządzenia umożliwiające zajęcie miejsca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, jak również osprzęt z atestem zapewniającym możliwość uruchomienia przewożonych wózków. Urządzenia muszą posiadać atest.L iczba przewożonych dzieci ma być zgodna z liczbą miejsc wpisaną do dowodu rejestracyjnego. W celu wykonania zamówienia Wykonawca przed podpisaniem umowy przedłoży informację o podstawie dysponowania tymi zasobami oraz kserokopie dowodów rejestracyjnych – Zał. Nr 6 do projektowanych postanowień umowy.8. Dzieci mają być dowiezione do placówek oświatowych zgodnie z ustalonym planem zajęć i odwiezione po zajęciach do domu w czasookresie nie dłuższym niż wymaganym na przejazd pomiędzy placówką a miejscem zamieszkania dzieci. 9. Wykonawca podczas wykonywania przewozu na poszczególnych trasach nie może przewozić osób trzecich jedynie dzieci objęte dowozem zgodnie z ust. 7 oraz opiekunów dowozu. Zamawiający zakłada możliwość zmiany do umowy, gdy wystąpi sytuacja konieczności zorganizowania dowozu dla dodatkowego dziecka niepełnosprawnego zamieszkałego na terenie Gminy Oświęcim. 10. Przewóz dzieci do szkół odbywać się będzie od poniedziałku każdego tygodnia lub od pierwszego dnia rozpoczynającego tydzień szkolny do piątku każdego tygodnia lub do ostatniego dnia kończącego tydzień szkolny, w dni nauki szkolnej z wyjątkiem świąt i innych ustawowo wolnych dni od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych (ferie zimowe, letnie), a także dowóz w pierwszy dzień rozpoczynający tydzień szkolny, a odwóz w ostatni dzień kończący tydzień szkolny, gdy dziecko przebywa w internacie z uwzględnieniem dni świątecznych, zgodnie z organizacją pracy w danej placówce oświatowej z zastrzeżeniem ust. 8. 11. W indywidualnych przypadkach w ciągu roku szkolnego Wykonawca może świadczyć usługę przewozu w inny dzień (tj. odpracowanie w sobotę dnia szkolnego).12. W przypadku odpracowania dnia wolnego przez szkoły, szczegóły należy ustalić z rodzicem/ prawnym opiekunem dziecka.13. Harmonogram przewozu (dowozu i odwozu) dzieci zostanie dostosowany do podziałów godzin obowiązujących w danej placówce oświatowej.14. Zamawiający zastrzega sobie, że możliwe są zmiany w planach zajęć lekcyjnych i nie ponosi odpowiedzialności finansowej za dodatkowe kursy.15. Zamawiający informuje, że liczba dni przewozu do placówek oświatowych w okresie realizacji zamówienia wynosi, dla 16 dzieci dojeżdżających do SOSW w Oświęcimiu ok. 186 dni przewozu, dla 5 dzieci dojeżdżających do Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Piasku ok. 219 dni przewozu, dla 2 dzieci dojeżdżających do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, ul. Swobodna 59, 41-300 Dąbrowa Górnicza ok. 186 dni przewozu, dla 1 dziecka dojeżdżającego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach, ul. Szkolna 6 ok. - 186 dni przewozu, 1 dziecka do Niepublicznego Przedszkola „Otwarte Okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Tychach ok 226 dni; dla 1 dziecka dojeżdżającego do Technikum nr 26 przy Zespole Szkół i Placówek pn. Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie, ul. Tyniecka 6 – max 88 przejazdów (jeden przejazd to 2 kursy, obejmujące dowóz lub odwóz).16. Zastrzegamy, że w okresie zawieszenia lub ograniczenia działalności placówek oświatowych, uniemożliwiających lub ograniczających realizowanie w pełnym zakresie usług przewozu dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Oświęcim na trasie dom – placówka oświatowa – dom wraz z opieką, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidem. lub stanu epidemii, zamówienie w tym okresie nie będzie realizowane;
17. Zamawiający zastrzega, iż podane liczby dni przewozu, o których mowa w ust. 15 są wielkościami orientacyjnymi i mogą ulec zmniejszeniu. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia, w tym roszczenia finansowe. 18. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie wyłącznie za przewozy zrealizowane.19. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany liczby dzieci, godzin dowozu i odwozu.20. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych dzieci. 21. Wykonawca ponosi odpowiedzialność i wszelkie koszty z tytułu strat materialnych oraz następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
22. Wykonawca winien posiadać opłaconą polisę ubezpieczeń OC i NW (odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy, opiekunów i pasażerów) potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na cały okres realizacji zamówienia.23. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca obowiązany jest do kompleksowej organizacji w/w przewozów, w tym także do skontaktowania się z rodzicami lub opiekunami prawnymi dziecka przed rozpoczęciem przewozów w celu uzyskania od nich informacji niezbędnych dla prawidłowej realizacji przewozów (tj. godziny odbioru dziecka z domu i z placówki) oraz przekazania im numerów telefonów umożliwiających bezproblemowy kontakt z Wykonawcą.24. Wszystkie czynności organizacyjne Wykonawcy w zakresie przygotowania do świadczenia usługi przewozu winny zakończyć się najpóźniej na 5 dni przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia przewozów.
25. Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usług objętych zamówieniem z należytą starannością, w szczególności do: patrz SWZ pkt.4 26. Podczas realizacji usługi Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania poniższych zasad: Patrz SWZ pkt.4 27. Miejsce realizacji: teren powiatu oświęcimskiego, pszczyńskiego, krakowskiego, śląskiego, Dąbrowy Górniczej – miasta na prawach powiatu.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

796553,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

796553,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

796553,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VANMED Sp. J. W. Modzelewski, W. Sieprawski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5492206281

7.3.3)Ulica

ul. Wysokie Brzegi 2

7.3.4)Miejscowość

Oświęcim

7.3.5)Kod pocztowy

32-600

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

796553,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2023-09-04 do 2024-08-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Okres usługi ramach przedmiotu zamówienia od 04.09.2023 r. do 31.08.2024 r. z wyłączeniem miesiąca lipca 2024

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rajsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 796 553 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VANMED Sp. J. W. Modzelewski, W. Sieprawski (Oświęcim). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.