Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Kryteria wyboru
Cena85%Rok produkcji pojazdu15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock, w roku szkolnym 2023/2024

Zamawiający Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku (Serock, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Dowożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock, w roku szkolnym…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ OBSŁUGI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W SEROCKU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 011840059

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 15

1.5.2.)Miejscowość

Serock

1.5.3.)Kod pocztowy

05-140

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zosip@serock.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oswiata.serock.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0af4ce8e-0b57-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock, w roku szkolnym 2023/2024

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0af4ce8e-0b57-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00287201

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00260562/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock, w roku szkolnym 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00262148

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZOSiP.260.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

498573,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych (3 linie dowożenia):
Linia 1. Dowożenie od 6 do 12 uczniów niepełnosprawnych, ale sprawnych ruchowo, będących mieszkańcami gminy do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 69, oraz dowiezienie ok. 12 uczniów do Szkoły Podstawowej w Serocku, przy ul. Pułtuskiej 68 z Serocka ul. Leśna i ul. Moczydło.
Linia 2. Dowożenie od 7 do 12 uczniów niepełnosprawnych, ale sprawnych ruchowo do Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Pod Fiołkami” w Nasielsku przy ul. Ogrodowej 9 i do Niepublicznego Przedszkola „Pod Fiołkami” w Nasielsku, przy ul. Kościelnej 21.
Linia 3. Dowożenie od 8 do 12 uczniów niepełnosprawnych, ale sprawnych ruchowo do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku przy ul. Tysiąclecia 12, oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie, ul. Zakolejowa 15a. Szczegółowy opis tras dowożenia znajduje się w załączniku 1a do SWZ.
3) Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje dowożenie uczniów i wychowanków, osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock objętych obowiązkiem dowożenia do szkół, w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024, wynikających z kalendarza roku szkolnego 2023/2024, ustalonego na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017r., poz. 1603 z późn.zm.) oraz do przedszkoli i ośrodków zgodnie z kalendarzem pracy placówek nieferyjnych.
W roku szkolnym 2023/2024 Zamawiający zakłada dla części I zamówienia: Linia 1 - 185 dni dowożenia; linia 2 - 185 dni dowożenia uczniów do szkoły i 242 dni dowożenia wychowanków do przedszkola; linia 3 – 185 dni dowożenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

345795,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowożenie 3 uczniów niepełnosprawnych będących mieszkańcami gminy do:
1) Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 41A – 1 uczeń,
2) Zespołu Placówek Szkolno-Rewalidacyjno-Wychowawczych w Warszawie przy ul. Bełskiej 5 – 1 uczeń,
3) Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie, ul. W. Burdzińskiego 4.
Szczegółowy opis tras dowożenia znajduje się w załączniku 1b do SWZ.
Szczegółowo przedmiot zamówienia obejmuje dowożenie uczniów i wychowanków, osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Serock objętych obowiązkiem dowożenia do szkół, w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2023/2024, wynikających z kalendarza roku szkolnego 2023/2024, ustalonego na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017r., poz. 1603 z późn.zm.) oraz do przedszkoli i ośrodków zgodnie z kalendarzem pracy placówek nieferyjnych.
W roku szkolnym 2023/2024 Zamawiający zakłada dla ucznia dowożonego do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Warszawie przy ul. Krasińskiego - planowana ilość dni dowożenia maksymalnie 222 dni; dla pozostałych 2 uczniów dowożonych do Warszawy - planowana ilość dni dowożenia maksymalnie 185 dni.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

152778,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu dla części I zamówienia została złożona 1 oferta z ceną ofertową w wysokości 447 917,04 zł brutto. Cena przedmiotowej oferty przekracza wysokość środków finansowych jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części I zamówienia tj. kwotę brutto – 373 458,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny złożonej oferty. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu dla części II zamówienia została złożona 1 oferta z ceną ofertową w wysokości 187 012,80 zł brutto. Cena przedmiotowej oferty przekracza wysokość środków finansowych jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Części II zamówienia tj. kwotę brutto – 165 000,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny złożonej oferty. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Serocku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Serock.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.