Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8 648 000 zł
Umowa zawarta
22 maja 2023
Okres realizacji
do 24 października 2023
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 8 648 000 zł – 12 976 500 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na przedmiot zamówienia20%Doświadczenie kierownika budowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptacja na centrum kultury” (kontynuacja przerwanych robót budowlanych)

Zamawiający Miasto Jelenia Góra (Jelenia Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „"Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptacja na…”, wybierając ofertę wykonawcy PRO BUD Waldemar Wasiak. Wartość umowy: 8 648 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto Jelenia GóraJelenia Góra, Dolnośląskie (powiat Karkonoski →)opublikowano 19 czerwca 2023
Wartość umowy
8 648 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRO BUD Waldemar Wasiak (Lwówek Śląski), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 648 000,00 zł (umowę zawarto 22 maja 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 8 648 000,00 zł do 12 976 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 24 października 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO JELENIA GÓRA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821523

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Ratuszowy 58

1.5.2.)Miejscowość

Jelenia Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-500

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

75 75 46 390

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jeleniagora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptacja na centrum kultury” (kontynuacja przerwanych robót budowlanych)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3f762618-82c1-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00265705

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00033262/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.29 Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo-parkowegow Jeleniej Górze

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

RPDS.04.03.03-02-0001/20 Zamówienie realizowane w ramach RPO-WD 2014-2020 pn.: „Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptacja na centrum kultury”

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00516673

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RZ.271.92.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4733291,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z dokończeniem zamówienia polegającego na przebudowie zespołu obiektów zabytkowych (budynek główny – A, budynek gospodarczy – B, altana – C) zlokalizowanych w Jeleniej Górze przy Al. Jana Pawła II 18 (dz. Nr Ew. 5/21, 5/20, obręb 0060).
Po przeprowadzonej przebudowie budynek główny będzie pełnił funkcję budynku użyteczności publicznej, budynek gospodarczy zostanie wykorzystany jako obiekt pomocniczy dla budynku głównego, a istniejąca altana wraz z ziemianką, po przeprowadzonej renowacji zostanie przeznaczona na cele rekreacyjne.
Budynki znajdujące się na działce są wpisane do rejestru zabytków pod numerem A/5025/814/J. Teren, na którym zlokalizowane są przebudowywane obiekty, nie jest wpisany do rejestru zabytków.
Obiekt obecnie jest nieużytkowany, a znajdujące się na działce przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetyczne, kanalizacji deszczowej, oraz rurociąg ciepłowniczy są czynne.
Do wykonania i uruchomienia zostało przyłącze teletechniczne.
W ramach zamówienia planuje się przeprowadzić roboty budowlane w obiektach zabytkowych (budynek główny, budynek gospodarczy oraz altana), a także niezbędne prace związane z zagospodarowaniem terenu bezpośrednio wokół budynku.

W obiekcie przeprowadzono prace budowlane w ramach których wykonano większość prac rozbiórkowych, konstrukcyjnych, instalacyjnych oraz część prac wykończeniowych.
W ramach niniejszego zamówienia przewiduje się wykonanie następujących prac:
1. budynek główny (A): pozostałe roboty rozbiórkowe i demontażowe (ściany działowe), roboty budowlane wewnątrz budynku, roboty instalacyjne (instalacja elektryczna, wodna, kanalizacyjna, c.o., ciepłej wody użytkowej, wentylacja i klimatyzacja), roboty wykończeniowe (wewnętrzne
i zewnętrzne);
2. budynek gospodarczy (B): naprawa/wykonanie tynków wewnętrznych i zewnętrznych, wymiana lub renowacja stolarki drzwiowej, malowanie ścian wewnątrz, odnowienie elewacji, wymiana pokrycia dachowego, konserwacja i montaż wieżyczki;
3. altana (C): wykonanie nowych tynków wewnętrznych w piwnicy pod altaną, wykonanie rur spustowych, renowacja wieżyczki (montaż na dachu, wykonanie pokrycia);
4. zagospodarowanie terenu: wykonanie ogrodzenia terenu z renowacją bramy wjazdowej, wykonanie wjazdu głównego do obiektu wraz z placem manewrowym i chodnikiem wokół budynku A, wykonanie wiaty śmietnikowej, obniżenie terenu przy budynku głównym.

Zamówienie realizowane w ramach RPO-WD 2014-2020 pn.: „Renowacja zabytkowego zespołu pałacowo – parkowego w Jeleniej Górze i jego adaptacja na centrum kultury”
Nr Projektu: RPDS.04.03.03-02-0001/20
Oś priorytetowa: 4. „Środowisko i zasoby”;
Działanie: 4.3. „Dziedzictwo kulturowe”
Poddziałanie: 4.3.3 „Dziedzictwo kulturowe – ZIT AJ”

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262690-4 - Remont starych budynków

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8648000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

12976500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8648000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRO BUD Waldemar Wasiak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6161217920

7.3.3)Ulica

Płóczki Dolne 77

7.3.4)Miejscowość

Lwówek Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

59-600

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8648000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-10-24

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Jelenia Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelenia Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8 648 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRO BUD Waldemar Wasiak (Lwówek Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.