Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
202 285 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    96 918 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    105 367 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres gwarancji i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Kompleksowa dostawa sortów umundurowania i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego BHP dla potrzeb służbowych pracowników Nadleśnictwa Sobibór w roku 2023”

Zamawiający Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sobibór (Sobibór, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa dostawa sortów umundurowania i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i…”, wybierając ofertę wykonawcy IRMAK P.P.H.U Ireneusz Kapłan. Łączna wartość umów: 202 285 zł. Złożono 2 oferty.

Łączna wartość umów
202 285 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: IRMAK P.P.H.U Ireneusz Kapłan (część 1); IRMAK Ireneusz Kapłan (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 202 284,57 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO SOBIBÓR

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110016898

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

103

1.5.2.)Miejscowość

Sobibór

1.5.3.)Kod pocztowy

22-200

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.7.)Numer telefonu

+48825719811

1.5.8.)Numer faksu

+48825719859

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sobibor@lublin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://sobibor.lublin.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d9bb1ad5-ed83-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe - jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Kompleksowa dostawa sortów umundurowania i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego BHP dla potrzeb służbowych pracowników Nadleśnictwa Sobibór w roku 2023”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d9bb1ad5-ed83-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00248130

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-06-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00149300/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Kompleksowa dostawa sortów umundurowania i środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego BHP dla potrzeb służbowych pracowników Nadleśnictwa Sobibór w roku 2023.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00205431

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.6.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

174244,58 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa sortów mundurowych leśnika do siedziby Nadleśnictwa Sobibór .Elementy umundurowania powinny być wykonane z tkanin i według wzorów określonych następującymi przepisami:
a) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia,
b) Zarządzeniu Nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika,
c) Zarządzeniu Nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla niektórych przedmiotów munduru leśnika,
d) Zarządzeniu Nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 6 lipca 2012r. w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 44 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 14 maja 2012 r. w sprawie zmian w dokumentacji techniczno-technologicznej dla niektórych przedmiotów mundurów leśnika,
e) Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21 grudnia 2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej (Dz. U. z 2005 r. Nr 259, poz. 2173).
f) Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz.U. 2017, poz. 2466);
Sorty mundurowe muszą być zgodne z wymaganiami określonymi w obowiązujących zarządzeniach Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dotyczących mundurów leśnika i dokumentacją techniczno-technologiczną.
Tabelaryczny wykaz oraz teksty aktów prawnych dotyczących sortów mundurowych znajdują się na poniższej stronie ORWLP Bedoń:
http://www.bedon.lasy.gov.pl/akty-prawne#.XepB79XdiUk
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

18110000-3 - Odzież branżowa

18211000-1 - Peleryny

18221300-7 - Płaszcze przeciwdeszczowe

18223200-0 - Kurtki

18232000-4 - Spódnice

18234000-8 - Spodnie

18235300-8 - Swetry

18424000-7 - Rękawice

18440000-5 - Kapelusze i nakrycia głowy

18800000-7 - Obuwie

18812200-6 - Buty gumowe

4.5.5.)Wartość części

83811,27 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego BHP. Odzież BHP i środki ochrony indywidualnej powinny odpowiadać wzorcom określonym w Polskich Normach tj. m.in. odzież ochronna i robocza dostarczana dla pracowników Lasów Państwowych musi posiadać atesty, odpowiednie parametry techniczne, zapewnić bezpieczne wykonywanie czynności związanych z procesem pracy i musi być oznaczona symbolem (CE).
Odzież BHP i środki ochrony indywidualnej powinna odpowiadać wymaganiom: Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE L 81 z 31.03.2016,str.51)
Szczegółowy opis odzieży BHP zawierają Polskie Normy:
- odzież ochronna (ubrania): wymagania ogólne PN-EN ISO 13688:2013-12;
- obuwie ochronne PN-EN ISO 20346:2014-08
- odzież ochronna- ochrona przed deszczem PN-EN 343:2019-04
- odzież ochronna- wyroby odzieżowe chroniące przed chłodem PN-EN 14058:2018-02
- przemysłowe hełmy ochronne PN-EN 397:2012;
- rękawice ochronne EN 420:2003+A1:2009;
(Odzież bhp obejmuje środki ochrony indywidualnej oraz odzież roboczą i obuwie bhp).

4.5.3.)Główny kod CPV

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

18130000-9 - Specjalna odzież robocza

18140000-2 - Dodatki do odzieży roboczej

18424000-7 - Rękawice

18800000-7 - Obuwie

18812200-6 - Buty gumowe

4.5.5.)Wartość części

90433,31 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

96917,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

96917,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

96917,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IRMAK P.P.H.U Ireneusz Kapłan

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7121081202

7.3.3)Ulica

Roztocze 5C/4A

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-722

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

96917,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

105366,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

105366,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

105366,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IRMAK Ireneusz Kapłan

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7121081202

7.3.3)Ulica

Roztocze 5C/4A

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

22-722

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

105366,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

18100000-0Odzież branżowa, specjalna odzież r…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 270 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
157 290 zł475 983 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 693 zł
Źródło próbki
CPV 18100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
157 290 zł
Mediana
219 270 zł
Górny kwartyl
475 983 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sobibór prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sobibór.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 202 285 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 18100000-0 (Odzież branżowa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: IRMAK P.P.H.U Ireneusz Kapłan (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.