Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
432 810 zł
Umowa zawarta
23 maja 2023
Okres realizacji
do 30 listopada 2023
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 432 810 zł – 435 834 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby pełniącej funkcję nadzoru10%Czas reakcji30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie urządzeń odwadniających na terenie Bielska-Białej w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp.

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie urządzeń odwadniających na terenie Bielska-Białej w zakresie…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera. Wartość umowy: 432 810 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
432 810 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera (Imielin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 432 810,00 zł (umowę zawarto 23 maja 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 432 810,00 zł do 435 834,00 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070493318

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzd.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d93982f9-a90c-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie urządzeń odwadniających na terenie Bielska-Białej w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d93982f9-a90c-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00240512

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00043971/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Bieżące utrzymanie urządzeń odwadniających na terenie Bielska-Białej w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00097978

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

23/IZ/3/U

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na utrzymaniu drożności urządzeń odwadniających ulice na terenie miasta Bielska-Białej, w zakresie czyszczenia wpustów ulicznych, kanałów deszczowych itp.
Zamówienie obejmuje swoim zakresem w szczególności:
a) czyszczenie wpustów ulicznych;
b) czyszczenie odcinków kanałów deszczowych/w tym krytych odcinków rowów odwadniających;
c) czyszczenie wpustów liniowych;
d) czyszczenie krat osadowych przed wlotem rowów lub cieków do kanalizacji;
e) czyszczenie krat na wpustach ulicznych;
f) czyszczenie studni rewizyjnych z osadnikiem;
g) czyszczenie studni osadnikowych – np. przed separatorami;
h) skuwanie lodu i usunięcie śniegu z wpustu;
i) czyszczenie wpustów mostowych;
j) czyszczenie ścieków betonowych;
k) frezowanie korzeni z kanałów deszczowych;
l) inspekcję TV kanałów deszczowych oraz przykanalików;
m) odpompowanie wody z zalewiska;
n) wykonywanie prac utrzymaniowych rozliczanych godzinowo.

Zamawiający każdorazowo dokona pisemnego zlecenia wykonania prac, z określeniem zakresu prac, miejsca ich wykonania oraz terminu realizacji.

Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale
III - V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90410000-4 - Usługi usuwania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

432810,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

435834,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

432810,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6462881334

7.3.3)Ulica

Lipowa 7a

7.3.4)Miejscowość

Imielin

7.3.5)Kod pocztowy

41-407

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

432810,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90470000-2Usługi czyszczenia kanałów ściekowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 432 810 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90470000-2 (Usługi czyszczenia kanałów ściekowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera (Imielin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.