Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
13 700 462 zł
Umowa zawarta
5 maja 2023
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Powierzenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” niektórych zadań z zakresu gospodarki komunalnej w trybie art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo zamówień publicznych na lata 2023-2025”

Zamawiający Gmina Starachowice (Starachowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Powierzenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” niektórych zadań z zakresu…”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka". Wartość umowy: 13 700 462 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
13 700 462 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka" (Starachowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 13 700 461,80 zł (umowę zawarto 5 maja 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

  • 5

    Zamówienie udzielono w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Starachowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009892

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Radomska 45

1.5.2.)Miejscowość

Starachowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-200

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@starachowice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://starachowice.eu/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Powierzenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” niektórych zadań z zakresu gospodarki komunalnej w trybie art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo zamówień publicznych na lata 2023-2025”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-83fa0fed-cc70-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00216202

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00031531/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

2.3.11 Powierzenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” niektórych zadań z zakresu gospodarki komunalnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00160504

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.11.2023.HE

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

15062722,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest powierzenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” niektórych zadań z zakresu gospodarki komunalnej Gminy Starachowice

4.5.3.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

98000000-3 - Inne usługi komunalne, socjalne i osobiste

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

13700461,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13700461,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

13700461,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka"

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

664-19-09-150

7.3.3)Ulica

Radomska 21

7.3.4)Miejscowość

Starachowice

7.3.5)Kod pocztowy

27-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

13700461,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki w ramach in-house na podstawie art. 214 ust. 1 pkt
13 ustawy Prawo zamówień publicznych:
Zamówienie udzielane jest osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) Zamawiający wspólnie z innymi Zamawiającymi, o których mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1
pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, sprawuje nad daną osobą prawną kontrolę, która odpowiada kontroli
sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne sprawowanie kontroli ma miejsce, jeżeli spełnione
są łącznie następujące warunki:
– w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej wchodzą przedstawiciele
wszystkich uczestniczących Zamawiających, z zastrzeżeniem, że poszczególny
przedstawiciel może reprezentować więcej niż jednego Zamawiającego,
– uczestniczący Zamawiający mogą wspólnie wywierać dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje
kontrolowanej osoby prawnej,
– kontrolowana osoba prawna nie działa w interesie sprzecznym z interesami Zamawiających sprawujących nad nią
kontrolę,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
Zamawiających sprawujących nad nią kontrolę lub przez inne osoby prawne kontrolowane przez tych Zamawiających,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
W związku z uchwałą Nr V/25/2016 Rady Miejskiej w Starachowicach z dnia 29 kwietnia 2016 r., powołano Spółdzielnię
Socjalną „Starachowiczanka”. Celem powołania tej Spółdzielni jest umożliwienie osobom wykluczonym społecznie, w tym osobom bezrobotnym lub niepełnosprawnym, aktywizacji zawodowej, a także prowadzenie działalności społecznej na rzecz
środowiska lokalnego i na rzecz osób zatrudnionych w Spółdzielni. Spółdzielnia socjalna jest przedsiębiorstwem
społecznym, czyli podmiotem gospodarczym, realizującym specyficzne potrzeby osób o niskich kwalifikacjach, tworząc
formy ich tymczasowego i stałego zatrudniania. Powołanie Spółdzielni Socjalnej jest alternatywną misją w zakresie
przeciwdziałania bezrobociu poprzez reintegrację zawodową. Dzięki uczestnictwu Gminy Starachowice w działalności
Starachowickiej Spółdzielni Socjalnej ”Starachowiczanka” rozwijany oraz propagowany będzie sektor ekonomii społecznej.
Proponuję udzielenie Spółdzielni Socjalnej „Starachowiczanka” zamówienia w trybie art. 214 ust.1 pkt 13 gdyż:
a) zamawiający wraz z Powiatem Starachowickim sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli
sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje
dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej;
b) ponad 90 % działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
zamawiającego, sprawującego nad nią kontrolę,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Starachowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starachowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 13 700 462 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Socjalna "Starachowiczanka" (Starachowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.