Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
36 811 zł
Umowa zawarta
21 kwietnia 2023
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 36 811 zł – 41 279 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji na przedmiot umowy20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

Zamawiający Powiat Gnieźnieński (Gniezno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych dla…”, wybierając ofertę wykonawcy Speedserwis Tomasz Wroński. Cena wybranej oferty: 36 811 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Powiat GnieźnieńskiGniezno, Wielkopolskie (powiat Gnieźnieński →)opublikowano 26 kwietnia 2023
Cena wybranej oferty
36 811 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 marca 2023

    Termin ofert: 13 marca 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 kwietnia 2023

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Speedserwis Tomasz Wroński (Lublin), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 36 811,44 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 36 811,44 zł do 41 278,80 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT GNIEŹNIEŃSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258046

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Papieża Jana Pawła II 9/10

1.5.2.)Miejscowość

Gniezno

1.5.3.)Kod pocztowy

62-200

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@powiat-gniezno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-gniezno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-57507aa7-b9b3-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00192319

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00034648/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa sprzętu komputerowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00120868

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOA.272.6.2023.WOA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

32513,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych z prawem opcji dla Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Zakres zamówienia

L.p. OPIS Zamówienie podstawowe szt. Zamówienie opcjonalne szt. 1 Komputer stacjonarny 10 - 2 Monitor komputerowy 4 1 3 Dysk HDD w obudowie zewnętrznej 1 - 2. Szczegółowy opis oraz zestawienia asortymentowo-ilościowe przedmiotu zamówienia określają: a) formularz cenowy - załącznik nr 4 do SWZ, b) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 2 do SWZ, w którym określono minimalne wymagane parametry jakościowe i techniczne/funkcjonalne, jakie musi spełnić dostarczony przez Wykonawcę przedmiot zamówienia. Wykonawca może zaoferować model zgodny z wymaganiami minimalnymi lub model o wyższych parametrach. 3. Wymagania związane z realizacją zamówienia i gwarancją określają projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5 do SWZ. 4. Wymagania związane z realizacją zamówienia: 1) Zamawiający zastrzega, że oferowany sprzęt musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji. 2) Cały asortyment składający się na przedmiot zamówienia powinien być wyprodukowany najpóźniej 24 miesiące przed datą złożenia oferty, być sprawny i posiadać wyposażenie niezbędne do funkcjonalnego działania. Dostarczony asortyment musi być odpowiednio zapakowany, aby zapobiec uszkodzeniu w czasie dostawy. Zamawiający wymaga, aby instrukcje do zamawianych towarów były w języku polskim. 3) Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę przedmiot dostawy był: a) fabrycznie nowy, nieregenerowany (za materiały fabrycznie nowe uznawać należy materiały, do których produkcji zostały wykorzystane produkty w 100% nowe, nie prefabrykowane, bez śladów poprzedniego używania i uszkodzenia, nie regenerowane); b) pozbawiony wad fizycznych i prawnych oraz nie noszący śladów ich wcześniejszego używania lub uszkodzenia; c) w zakresie sprzętu komputerowego - pochodzący z montażu z linii produkcyjnej – żaden z elementów dostawy nie może być refabrykowany; d) kompletny, tj. posiadający wszelkie akcesoria, przewody, kable niezbędne do ich użytkowania oraz gotowy do użytkowania; e) gatunku „I”; f) dopuszczony do obrotu. 4) Wszystkie urządzenia muszą być oryginalnie zapakowane przez producenta, nie wycofane z produkcji. Zamawiający wymaga, by system operacyjny nie był wcześniej aktywowany lub używany na innym urządzeniu. Zamawiający wymaga, by oprogramowanie systemowe było fabrycznie zainstalowane przez producenta komputera. Zamawiający wymaga, by oprogramowanie było dostarczone wraz ze stosownymi, oryginalnymi atrybutami legalności, np. certyfikatami autentyczności. 5) Oferowany przedmiot zamówienia winien współpracować z siecią energetyczną o parametrach 230V ± 10%, 50Hz. 6) Gwarancja i rękojmia: Zamawiający wymaga udzielenia na dostarczony sprzęt minimalnych gwarancji, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia - załącznik nr 2 do SWZ – odrębnych dla każdego urządzenia, liczonych od dnia odbioru jakościowego sprzętu. Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zamówienia w zakresie następujących produktów: poz. nr 1, 2 Formularza cenowego: - poz. 1 – komputer stacjonarny, - poz. 2 - monitor. 7) Składając ofertę Wykonawca zobowiązany jest w celu identyfikacji zaoferowanego przedmiotu zamówienia (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z zapisami określonymi w SWZ podać w Formularzu cenowym - kolumnie nr 4 i 5 dane pozwalające jednoznacznie zidentyfikować produkt (producenta, model oraz numer katalogowy) oraz parametry. W przypadku braku numeru katalogowego należy wpisać „nie dotyczy”. 8) Brak nazwy producenta, modelu oraz parametrów (nie wypełnienie kolumny nr 4 i 5 w Formularzu cenowym), skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy jako niezgodnej z SWZ. 5. Rozwiązania równoważne: 1) Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) – stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia. 2) Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 3) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp, uwzględnia się w kolejności: - Polskie Normy, - krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213); - polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw; - krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego. 4) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu.

4.5.3.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30213000-5 - Komputery osobiste

48620000-0 - Systemy operacyjne

30231300-0 - Monitory ekranowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36811,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

41278,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36811,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Speedserwis Tomasz Wroński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 712-159-11-62

7.3.3)Ulica

ul. Zygmunta Krasińskiego

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-709

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

37678,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji 30 dni od podpisania umowy
Wartość zamówienia podstawowego 36811,44 zł brutto
Wartość zamówienia opcjonalnego 867,15 zł brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30236000-2Różny sprzęt komputerowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
413 911 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
135 201 zł613 156 zł
Rozstęp międzykwartylowy
477 955 zł
Źródło próbki
CPV 30236000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
135 201 zł
Mediana
413 911 zł
Górny kwartyl
613 156 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Gnieźnieński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gniezno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 36 811 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30236000-2 (Różny sprzęt komputerowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Speedserwis Tomasz Wroński (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.