Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
398 808 zł
Umowa zawarta
30 marca 2023
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 398 808 zł – 998 660 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierownika prac konserwatorskich25%Doświadczenie kierownika budowy15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Adaptacja pomieszczeń Zamku Lipowiec dla ekspozycji archeologicznej

Zamawiający Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie (Wygiełzów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Adaptacja pomieszczeń Zamku Lipowiec dla ekspozycji archeologicznej”, wybierając ofertę wykonawcy FIRMA KONSERWATORSKA PIOTR BIAŁKO ZABYTKI MALARSTWA, RZEŹBY, ARCHITEKTURY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 398 808 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
398 808 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 grudnia 2022

    Termin ofert: 9 stycznia 2023 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 kwietnia 2023

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy FIRMA KONSERWATORSKA PIOTR BIAŁKO ZABYTKI MALARSTWA, RZEŹBY, ARCHITEKTURY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 398 807,91 zł (umowę zawarto 30 marca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 398 807,91 zł do 998 659,75 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 120385719

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Podzamcze 1

1.5.2.)Miejscowość

Wygiełzów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-551

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

marek.s.golonka@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://mnpe.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-01f05eb5-82a8-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Adaptacja pomieszczeń Zamku Lipowiec dla ekspozycji archeologicznej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01f05eb5-82a8-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00191776

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00051416/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Adaptacja pomieszczeń Zamku Lipowiec dla ekspozycji archeologicznej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

RPMP.06.01.01-12-0086/16 Zachowanie, restauracja i prezentacja autentyzmu Zamku Lipowiec i rozwój Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie Beneficjent: Muzeum - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00514413

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

AD.02.332.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie prac konserwatorsko-remontowych i elektrycznych w obrębie następujących elementów Zamku

• w partii parteru: pomieszczenia nr 1, 2, 3, sień przejazdowa; • klatka schodowa prowadzącą na I piętro; • w partii I piętra: korytarz nr 1, 2, 3, 7, 8 oraz pomieszczenia nr 4, 5, 6. • opracowanie operatu geodezyjnego po zakończeniu realizacji zaplanowanych prac budowlano-konserwatorskich

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262690-4 - Remont starych budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

398807,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

998659,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

398807,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FIRMA KONSERWATORSKA PIOTR BIAŁKO ZABYTKI MALARSTWA, RZEŹBY, ARCHITEKTURY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351254533

7.3.3)Ulica

ul. Ratajska 14

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-608

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

prace elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

398807,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 938 zł
Próbka: 146 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 964 zł635 324 zł
Rozstęp międzykwartylowy
439 360 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 964 zł
Mediana
317 938 zł
Górny kwartyl
635 324 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wygiełzów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 398 808 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FIRMA KONSERWATORSKA PIOTR BIAŁKO ZABYTKI MALARSTWA, RZEŹBY, ARCHITEKTURY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.