Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
222 876 zł
Umowa zawarta
18 kwietnia 2023
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 222 876 zł – 282 839 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin usunięcia wad40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Urbanowickiej do posesji 133

Zamawiający Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Głównej…”, wybierając ofertę wykonawcy MK Sp. Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk. Wartość umowy: 222 876 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miejski Zarząd Ulic i Mostów w TychachTychy, Śląskieopublikowano 21 kwietnia 2023
Wartość umowy
222 876 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MK Sp. Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk (Oświęcim), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 222 876,00 zł (umowę zawarto 18 kwietnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 222 876,00 zł do 282 838,50 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000166344

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Budowlanych 59

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzuim.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzuim.tychy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzuim-tychy.logintrade.net/zapytania_email,121511,ab3de8f6f85c763660392d9c50f56b6e.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Urbanowickiej
do posesji 133

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4b2fb11a-cd5e-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00186492

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00019702/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Urbanowickiej do posesji 133

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00154737

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

8/DZP/23

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203252,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn. Rozbudowa ul. Głównej na odcinku od ul. Urbanowickiej do posesji 133 w Tychach wraz z uzyskaniem decyzji ZRID i wykonaniem trwałej stabilizacji nowych punktów granicznych.

Parametry projektowanej drogi:
Klasyfikacja drogi: „D”
Kategoria ruchu: KR2
Długość drogi – ok. 670 m

Zakres opracowań projektowych:

1. Projekt drogowy.
Projekt branży drogowej powinien być poprzedzony co najmniej trzema wariantami koncepcji.
Projekt drogowy powinien uwzględniać:
- przebudowę drogi z uwzględnieniem elementów uspokojenia ruchu,
- budowę chodnika na całej długości drogi
- budowę zjazdów do posesji
- odwodnienie (odwodnienie wgłębne – dreny francuskie),
- zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu rurami ochronnymi, bądź obsypkami lub inne.
Niezbędne zabezpieczenia wynikające z kolizji z projektowanym zakresem robót i z uzgodnień branżowych. Na oddzielnym planie sytuacyjnym należy zaznaczyć dokładnie niezbędne zabezpieczenia rurami ochronnymi kabli energetycznych, teletechnicznych, ew. rurociągów i innych wynikających z kolizji z projektowanym zakresem robót i uzgodnień branżowych.
Nadto na planie należy określić typ rur ochronnych, średnicę i długość oraz ująć w zestawieniu zbiorczym.
- tymczasowe ogrodzenie posesji na czas realizacji robót.

2. Projekt kanalizacji deszczowej powinien uwzględniać:
- budowę kanalizacji deszczowej z wykonaniem wylotu do cieku,
- budowę przykanalików wraz z wpustami ulicznymi,
- ew. budowę odbiorników wód z pól i odprowadzenie wód do kanalizacji deszczowej,
- elementy zwiększające retencję wód opadowych – zał. nr 9 OPZ,
- ew. przyłącza do posesji,
- zabezpieczenia w miejscach kolizji.

3. Projekt oświetlenia powinien uwzględniać:
- budowę oświetlenia na całym odcinku drogi, oświetlenie prowadzić kablem ziemnym.
Nowo wybudowane oświetlenie będzie stanowiło własność gminy.

4. Projekt kanału technologicznego powinien uwzględniać:
- budowę kanału technologicznego na całej długości drogi wraz ze studniami.

5. Projekt organizacji ruchu
Należy opracować projekt tymczasowej i docelowej organizacji ruchu.
Projekty organizacji powinny zawierać wymagane prawem opinie i decyzję zatwierdzającą wydaną przez organ zarządzający ruchem tj. Wydział Komunikacji.
Projekt docelowej organizacji ruchu powinien uwzględniać:
- uwagi i zalecenia jednostki zarządzającej ruchem
Projekt tymczasowej organizacji ruchu powinien uwzględniać:
- zasady organizacji ruchu w poszczególnych etapach budowy (etapowanie)
- wskazanie warunków objazdów.

6. Projekt przebudowy ogrodzeń powinien uwzględniać:
- niezbędne przebudowy ogrodzeń na nieruchomościach nie podlegających podziałowi nieruchomości, a konicznych do przebudowy.
Projekt przebudowy ogrodzenia nie dotyczy montażu ogrodzenia tymczasowego zabezpieczającego posesje w czasie prowadzonych robót.

7. Projekt zieleni
Projekt zieleni powinien uwzględniać:
- niezbędną wycinkę drzew i krzewów bądź przesadzenie wraz z inwentaryzacją dendrologiczną
- wytyczne zabezpieczenia drzew na czas realizacji robót
- wykonanie trawników i nasadzeń drzew i krzewów,
Projekt wycinki i nasadzeń należy uzgodnić z Tyskim Zakładem Usług Komunalnych. Projekt zieleni należy opracować zgodnie ze Standardami zieleni.

8. Projekt przebudowy istniejącego uzbrojenia i urządzeń terenu (elektroenergetyczna, wodociągowa, gazociągowa, teletechniczna) powinien uwzględniać:
- niezbędne przebudowy uzbrojenia terenu wynikające z kolizji z projektowanym zakresem robót i z uzgodnień branżowych.
Uzgodnienia z użytkownikami sieci należy prowadzić w kierunku zabezpieczenia ich sieci.

Szczegółowy opis zamówienia oraz sposób jego wykonania określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia opracowanym dla potrzeb niniejszego zamówienia stanowiący załącznik nr 2 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne

71354000-4 - Usługi sporządzania map

71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

222876,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

282838,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

222876,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MK Sp. Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

549 243 10 55

7.3.3)Ulica

Unii Europejskiej 10

7.3.4)Miejscowość

Oświęcim

7.3.5)Kod pocztowy

32-602

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

222876,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 222 876 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MK Sp. Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk (Oświęcim). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.