Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
162 483 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    33 318 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    129 166 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

Zamawiający Miejskie Centrum Kultury w Tychach (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 162 483 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miejskie Centrum Kultury w TychachTychy, Śląskieopublikowano 5 kwietnia 2023
Łączna wartość umów
162 483 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: GRUPA PROTEKTOM sp. z o.o. (część 1); ERA sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 162 483,02 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY W TYCHACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276752097

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bohaterów Warszawy 26

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

32 438 20 67

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

malgorzata.krol@mck.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kultura.tychy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tychy.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-90e2353a-ae94-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00165795

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00520281/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach w 2023 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00119062

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MCK.DAD.272.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach z podziałem na dwa zadania.

Zadanie nr 1 obejmuje następujące usługi:
a) usługa ochrony fizycznej budynku w tym osób i mienia znajdującego się w budynku zlokalizowanym w Tychach, przy ul. Bohaterów Warszawy 26 (siedziba Miejskiego Centrum Kultury w Tychach), w wymiarze 5 godzin dziennie;
b) usługa zdalnego monitoringu obiektów i budynków MCK:
- budynku Miejskiego Centrum Kultury, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy,
- budynku Klubu Wilkowyje, ul. Szkolna 94, 43-100 Tychy,
- budynku Klubu Urbanowice, ul. Przejazdowa 8, 43-100 Tychy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

4.5.5.)Wartość części

29766,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ochrona osób i mienia dla Miejskiego Centrum Kultury w Tychach z podziałem na dwa zadania.

Zadanie nr 2 obejmuje następujące usługi:
a) usługi ochrony fizycznej osób i mienia w trakcie organizowanych imprez plenerowych w łącznej maksymalnej liczbie roboczogodzin 2800 w zależności od liczby imprez, które odbędą się w trakcie trwania umowy;
b) usługi wynajmu barierek ochronnych typu ciężkiego mojo z podestem z blachy antypoślizgowej na imprezy plenerowe wraz z ich transportem, montażem i demontażem;
c) usługi wynajmu barierek typu plettac na imprezy plenerowe wraz z ich transportem, montażem i demontażem;
d) usługi wynajmu barierek typu monrovia na imprezy plenerowe wraz z ich transportem, montażem i demontażem;

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

79714000-2 - Usługi w zakresie nadzoru

4.5.5.)Wartość części

115593,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

33317,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

36019,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

33317,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GRUPA PROTEKTOM sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6272758234

7.3.3)Ulica

Szczęść Boże 62/01

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.5)Kod pocztowy

41-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

ERA OCHRONA sp. z o.o. - monitoring zdalny

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

33317,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

129165,52 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

133172,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

129165,52 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ERA sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6272405145

7.3.3)Ulica

Katowicka 16 B

7.3.4)Miejscowość

Chorzów

7.3.5)Kod pocztowy

41-500

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

129165,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 485 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 193 606 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 485 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejskie Centrum Kultury w Tychach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 162 483 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GRUPA PROTEKTOM sp. z o.o. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.