Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
5 649 999 zł
Umowa zawarta
3 kwietnia 2023
Okres realizacji
do 3 października 2024
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 5 649 999 zł – 6 024 678 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja drogi gminnej Kojły - Lady”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja drogi gminnej Kojły - Lady”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "Maksbud" Sp. z o.o. Wartość umowy: 5 649 999 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 3 kwietnia 2023
Wartość umowy
5 649 999 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "Maksbud" Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 649 998,85 zł (umowę zawarto 3 kwietnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 5 649 998,85 zł do 6 024 677,51 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 3 października 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

98

1.5.2.)Miejscowość

Czyże

1.5.3.)Kod pocztowy

17-207

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

85 681 35 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl; ugczyze@ugczyze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50f698f0-b35a-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja drogi gminnej Kojły - Lady”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-50f698f0-b35a-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00162010

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-04-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00023324/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja drogi gminnej Kojły - Lady

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00107155

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.271.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4593495 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia składa się z dwóch części: prace projektowe oraz roboty budowlane polegające na przebudowie drogi
a) W zakresie prac projektowych do zadań Wykonawcy należy wykonać między innymi:
 uzyskanie wszelkich wymaganych zgodnie z prawem, uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych niezbędnych do opracowania kompletnej dokumentacji i rozpoczęcia robót budowlanych, m. in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia, zgód wodnoprawnych, pozwolenia na budowę, i innych;
 opracowanie aktualnych map do celów projektowych lub map zasadniczych;
 opracowanie badań podłoża gruntowego;
 sporządzenie projektów budowlanych lub projektów zgłoszeniowych;
 uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych;
 sporządzenie projektów wykonawczych branży drogowej (po uzyskaniu uzgodnień z gestorami sieci znajdujących się w pasie drogowym w przypadku wystąpienia konieczności sporządzenie również projektów wykonawczych innych branż np. telekomunikacyjnej, energetycznej, wodno- kanalizacyjnej);
 sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla ww. branż;
 sporządzenie przedmiarów robót, kosztorysów ofertowych oraz kosztorysów inwestorskich dla ww. branż;
 opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
 sporządzenie projektów stałej organizacji ruchu z kompletem uzgodnień i zatwierdzeniem;
 sporządzenie projektów czasowej organizacji ruchu na czas wykonania robót w pasach drogowych wraz z kompletem uzgodnień i zatwierdzeniem.
b) W zakres przebudowy drogi gminnej wchodzą następujące elementy :
 przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni na konstrukcję z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa stabilizowanego mechanicznie wraz z budową warstwy mrozoochronnej z kruszywa stabilizowanego mechanicznie (jeżeli będzie wymagana);
 przebudowa poboczy gruntowych na pobocza z kruszywa stabilizowanego mechanicznie;
 przebudowa i budowa zjazdów do działek przyległych do pasa drogowego;
 przebudowa zjazdów publicznych;
 remont i budowę przepustów pod drogą gminną;
 przebudowę mostu żelbetowego ok. km 1+555 na inny most lub obiekt o przekroju zamkniętym;
 budowa/przebudowa przepustów pod drogą gminną nr 107221B, w miejscach projektowanych skrzyżowań, w przypadku potrzeby;
 budowa rowów oraz odmulenie i odkrzaczenie istniejących rowów przydrożnych;
 poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez oznakowanie pionowe.
Szczegółowy zakres robót określa Program Funkcjonalno Użytkowy oraz plany sytuacyjne

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5649998,85 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6024677,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5649998,85 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "Maksbud" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5430201086

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 183

7.3.4)Miejscowość

Bielsk Podlaski

7.3.5)Kod pocztowy

17-100

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5649998,85 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 649 999 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "Maksbud" Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.