Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
301 622 zł
Umowa zawarta
21 marca 2023
Okres realizacji
do 31 grudnia 2023
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonywanie robót związanych z bieżącym utrzymaniem nawierzchni jezdni i chodników na ulicach miasta Leszna w 2023 roku”

Zamawiający Miasto Leszno (Leszno, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonywanie robót związanych z bieżącym utrzymaniem nawierzchni jezdni i chodników na…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 301 622 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto LesznoLeszno, Wielkopolskieopublikowano 23 marca 2023
Cena wybranej oferty
301 622 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lutego 2023

    Termin ofert: 8 marca 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 marca 2023

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. (Leszno), średnia firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 301 622,20 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Leszno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050445

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kazimierza Karasia 15

1.5.2.)Miejscowość

Leszno

1.5.3.)Kod pocztowy

64-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzd@leszno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.leszno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/um_leszno

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonywanie robót związanych z bieżącym utrzymaniem nawierzchni jezdni i chodników na ulicach miasta Leszna w 2023 roku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-820c9e8b-b1b7-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00147543

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-03-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00060768/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Wykonywanie robót związanych z bieżącym utrzymaniem nawierzchni jezdni i chodników na ulicach miasta Leszna w 2023 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00103475

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MZD.271.02.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje wykonywanie robót związanych z bieżącym utrzymaniem jezdni i chodników tj. remontami nawierzchni z prefabrykatów betonowych lub elementów kamiennych, fragmentarycznych wymian konstrukcji nawierzchni, regulacją wysokościową urządzeń uzbrojenia podziemnego oraz wszelkich innych robót związanych z bieżącym utrzymaniem ulic miasta Leszna we wskazanych przez Zamawiającego miejscach z wyłączeniem remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych, równania nawierzchni gruntowych, zwalczania śliskości zimowej oraz znakowania poziomego i pionowego dróg i ulic.
Zakres robót do wykonania oraz termin ich realizacji każdorazowo będzie określany przez Zamawiającego osobnym zleceniem.
Powiadomienie Wykonawcy o konieczności wykonania robót nastąpi mailowo lub pisemnie.
2. Użyty materiał jak również zasady wykonawstwa powinny odpowiadać wymaganiom stawianym w tym zakresie w SWZ oraz w ogólnych specyfikacjach technicznych, stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
3. Wybrany Wykonawca przystąpi do wykonywania zleconych przez Zamawiającego robót po czasie nie dłuższym niż 72 godziny od powiadomienia o konieczności ich wykonania i będzie je kontynuował nieprzerwanie do czasu ich zakończenia z wyjątkiem przypadku, gdy warunki atmosferyczne to uniemożliwią.
4. Wznowienie robót przerwanych w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych powinno nastąpić niezwłocznie po ich ustąpieniu.
5. Wybrany Wykonawca będzie prowadził roboty przy ich właściwym oznakowaniu, we własnym zakresie i na własny koszt, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
6. W przypadku przerwania robót z winy Wykonawcy (tj. między innymi nieprawidłowego oznakowania robót, prowadzenia robót z nienależytą starannością) zastosowane zostaną zapisy wzoru umowy (Załącznik nr 9 do SWZ).
7. Za szkody wynikłe w czasie prowadzenia robót jak również za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny odpowiedzialny będzie Wykonawca.
8. Odbioru robót zrealizowanych w ramach każdego zlecenia dokonuje osoba wyznaczona przez Zamawiającego do kontroli technicznej w ciągu 48 godzin od zgłoszenia ich do odbioru w obecności Wykonawcy i podwykonawcy robót. Wykonawca telefonicznie zgłasza Zamawiającemu zrealizowane roboty gotowe do odbioru.
9. Podstawą wystawienia faktury jest zatwierdzony przez przedstawiciela Zamawiającego oraz podpisany przez Wykonawcę, podwykonawcę i osobę wyznaczoną do kontroli technicznej protokół odbioru robót. Z kosztorysu powykonawczego stanowiącego załącznik do protokołu odbioru winna wynikać kwota wynagrodzenia należna podwykonawcom.
10. Załącznikami do protokołu odbioru robót są:
a/ obmiar powykonawczy sprawdzony i zatwierdzony przez osobę wyznaczoną do kontroli technicznej,
b/ kosztorys powykonawczy sporządzony na podstawie, zatwierdzonego przez osobę wyznaczoną do kontroli technicznej, obmiaru robót, katalogów KNR lub KSNR oraz cen jednostkowych brutto i stawek wyrażonych procentowo, podanych w ofercie,
c/ świadectwa jakości na wszystkie wbudowane nowe materiały, wyroby i urządzenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

301622,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

301622,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

301622,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6971993113

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

300000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Cena wskazana przez Wykonawcę w ofercie stanowiła cenę porównywalną wyliczoną wg wzoru podanego w Rozdziale 15 ust. 3 SWZ. Za wykonanie zamówienia Zamawiający zapłaci wynagrodzenie Wykonawcy wg cen jednostkowych brutto wskazanych w ofercie oraz ilości rzeczywiście wykonanych robót na podstawie kosztorysu powykonawczego. Wartość wykonanych robót a tym samym maksymalna suma wynagrodzenia nie przekroczy kwoty wskazanej w paragrafie 3 ust. 4 umowy, czyli kwoty 300 000 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Leszno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 301 622 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o. (Leszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.