Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
206 345 zł
Umowa zawarta
28 lutego 2023
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 206 345 zł – 909 775 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Podniesienie dostępności struktury25%Czas reakcji na wystąpienie awarii10%Posiadanie panelu do samodzielnego zarządzania5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa hostingu dla serwisów Centrum Nauki Kopernik

Zamawiający Centrum Nauki Kopernik (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa hostingu dla serwisów Centrum Nauki Kopernik”, wybierając ofertę wykonawcy INFOMEX sp. z o.o. Wartość umowy: 206 345 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Centrum Nauki KopernikWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 marca 2023
Wartość umowy
206 345 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 grudnia 2022

    Termin ofert: 21 grudnia 2022 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 marca 2023

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INFOMEX sp. z o.o. (Żywiec), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 206 344,80 zł (umowę zawarto 28 lutego 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 206 344,80 zł do 909 774,62 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Centrum Nauki Kopernik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 140603313

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wybrzeże Kościuszkowskie 20

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-390

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@kopernik.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kopernik.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kopernik.logintrade.net/zapytania_email,109133,b67fd75968865082b4bac0a66c0f826e.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytucja kultury wpisana do RIK

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność kulturalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa hostingu dla serwisów Centrum Nauki Kopernik

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-368031ce-7a1b-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00117617

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-03-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00490619

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.260.80.2022.JO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa hostingu dla serwisów Centrum Nauki Kopernik. 2. Oprócz usługi hostingu serwisów CNK w zakres przedmiotu zamówienia wchodzą

- zaplanowanie i przygotowanie infrastruktury pod kątem wydajności, bezpieczeństwa i optymalizacji kosztowej, - monitorowanie infrastruktury klienta bezpośrednio na poziomie systemu operacyjnego, - migracja usług, - wsparcie zespołów zewnętrznych w trakcie migracji, - przygotowanie systemu weryfikacji umożliwiającego dostęp do środowisk testowych i produkcyjnych dla wskazanych partnerów CNK. Bezpośredni dostęp do baz serwisów (aktualnie wyłącznie bazy typu mysql) hostowanych serwisów przez autoryzowanych operatorów przez interfejs webowy (zarządzane przez CNK). - wybrane silniki bazy danych będą możliwe do umieszczenia w uprzednio stworzonym segmencie sieci, izolując logiczne bazy danych od sieci publicznych, pozwalając na dostęp tylko z określonych lokalizacji lub instancji, - instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych, - instalacja i konfiguracja elementów niezbędnych do zapewnienia środowiska wysokiej dostępności (HA), - bieżąca opieka polegająca na codziennej weryfikacji stanu systemu oraz analizie logów, - reagowanie na wszelkie zgłoszenia pochodzące z systemów monitoringu lub z innych źródeł dotyczące systemu objętego usługą administracyjną, - aktualizacja oprogramowania na życzenie ze względu na błędy bezpieczeństwa, - wsparcie w zakresie wyboru odpowiednich technologii i rozwiązań technicznych, - udostępnienie CNK systemu zgłoszeń online, - udostępnienie CNK dedykowanego numeru telefonicznego do zgłoszeń.

4.5.3.)Główny kod CPV

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72415000-2 - Usługi hostingowe dla stron WWW

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

206344,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

909774,62 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

206344,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INFOMEX sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5532235835

7.3.3)Ulica

Wesoła

7.3.4)Miejscowość

Żywiec

7.3.5)Kod pocztowy

34-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-02-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

206344,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72000000-5Usługi informatyczne: konsultacyjne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 372 677 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
416 928 zł3 102 126 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 685 199 zł
Źródło próbki
CPV 72000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
416 928 zł
Mediana
1 372 677 zł
Górny kwartyl
3 102 126 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centrum Nauki Kopernik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 206 345 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INFOMEX sp. z o.o. (Żywiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.