Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
714 000 zł
Umowa zawarta
16 lutego 2023
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 714 000 zł – 721 764 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. przez okres 36 miesięcy

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. (Siedliska, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami…”, wybierając ofertę wykonawcy Auto-Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski. Wartość umowy: 714 000 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
714 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Auto-Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski (Olekco), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 714 000,00 zł (umowę zawarto 16 lutego 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 714 000,00 zł do 721 764,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 280239333

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Siedliska 77

1.5.2.)Miejscowość

Siedliska

1.5.3.)Kod pocztowy

19-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.7.)Numer telefonu

87 629 15 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@eko-mazury.elk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eko-mazury.elk.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/717536

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. przez okres 36 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4becce0b-97d2-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00103920

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-02-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00047413

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-PGO/01/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o. w Siedliskach w okresie 36 miesięcy.
2. Szacunkowa ilość przedmiotu zamówienia wynosi: 120 000,00 litrów w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie poszerzenie zamówienia o: 24 000,00 litrów w ramach 20% prawa opcji– zakres faktury tj. uprawnienie Zamawiającego do rozszerzenia zamówienia podstawowego o wskazany zakres w przypadku zwiększenia zapotrzebowania Zamawiającego w okresie 36 miesięcy.
3. Zamawiający w trakcie realizacji niniejszego zamówienia może, ale nie musi skorzystać z prawa opcji. Realizacja dostaw z prawa opcji nastąpi na wniosek Zamawiającego po przekroczeniu szacunkowej ilości oleju opałowego zamówienia podstawowego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu.
4. Zamawiający oświadcza, iż zamówiony i dostarczony olej opałowy będzie w całości wykorzystany do celów opałowych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o.
5. Wymagania jakościowe zamawiającego oleju opalowego zgodnie z Polską Normą
PN-C-96024:2011 lub równoważną:
1) wartość opałowa nie niższa niż 42,6MJ/kg;
2) gęstość w temperaturze 15°C nie wyższa niż 0,60 g/ml;
3) lepkość kinematyczna w temperaturze 20°C nie większa niż 6,0 mm2/s;
4) zawartość siarki nie więcej niż 0,20% (m/m);
5) temperatura zapłonu nie niższa niż 56°C;
6) temperatura płynięcia nie wyższa niż -20°C;
7) zawartość wody nie więcej niż 200 mg/kg;
8) pozostałość po koksowaniu z 10% pozostałości destylowanej nie więcej niż 0,3% (m/m);
9) pozostałość po spopieleniu nie wyższa niż 0,01% (m/m);
10) całkowita zawartość zanieczyszczeń nie większa niż 24 mg/kg;
11) barwa czerwona – ocena wizualna.
6. Na potwierdzenie spełnienia na dostarczony olej opałowy w/w parametrów, do każdej dostawy każdorazowo Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć świadectwo jakości potwierdzające wymagane parametry oleju.
7. Realizacja dostaw oleju opałowego będzie odbywać się sukcesywnie stosownie do potrzeb Zamawiającego w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00.
8. W zależności od swoich bieżących potrzeb, Zamawiający w trakcie trwania umowy będzie składał Wykonawcy jednostkowe zamówienia na dostawę oleju opałowego.
9. Dostawy przedmiotu umowy będą odbywać się specjalistycznym pojazdem transportowym Wykonawcy wyposażonym w zalegalizowany układ do pomiaru oleju opałowego. Zamawiający ma prawo żądać okazania aktualnego świadectwa legalizacji licznika autocysterny o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na pojeździe dostawczym.
10. Miejscem dostawy oleju opałowego będzie Zakład Unieszkodliwiania Odpadów komunalnych prowadzony przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko- MAZURY” Sp. z o.o., Siedliska 77, 19-300 Ełk, woj. Warmińsko-mazurskie, powiat ełcki, gmina Ełk.
11. Zamawiający posiada dwie kotłownie, do których będzie dostarczany przedmiot zamówienia:
1) kotłowania w budynku administracyjnym (numer identyfikacyjny miejsca: PLC001), wyposażona w 4 zbiorniki o pojemności po 1 000 litrów każdy;
2) kotłownia w hali demontażu odpadów wielkogabarytowych wraz budynkiem socjalnym (nr identyfikacyjny PLC002), wyposażona w 12 zbiorników o pojemności po 1000 litrów każdy.
12. Jednorazowa dostawa oleju opałowego będzie mieściła się w przedziale od 2 000 do 4 000 litrów dla kotłowni w budynku administracyjnym oraz w przedziale od 8 000 do 12 000 litrów dla kotłowni w hali demontażu odpadów wielkogabarytowych wraz budynkiem socjalnym w zależności od bieżącego zapotrzebowania Zamawiającego.
13. Zamawiający zobowiązuje się do składania Wykonawcy oświadczeń o przeznaczeniu oleju opałowego, wynikających z ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (t.j. Dz.U. z 2022 poz. 143 z późn. zm.) każdorazowo przy zakupie oleju opałowego, na wzorze formularza stanowiącym załącznik nr 2 do Umowy.
14. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów związanych z transportem i rozładunkiem oleju opałowego.
15. Dostarczona ilość oleju opałowego fakturowana będzie w temperaturze referencyjnej 15°C i potwierdzona będzie każdorazowo „Protokołem odbioru jednorazowej dostawy”, według wzoru wraz z komunikatem potwierdzającym zgłoszenie przewozu i nadanie numeru referencyjnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

714000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

721764 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

714000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Auto-Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

790136294

7.3.4)Miejscowość

Olekco

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-02-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

714000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami "Eko-MAZURY" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siedliska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 714 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Auto-Myjnia Hurtowa i Detaliczna Sprzedaż Paliw Płynnych i Gazowych Adam Kozłowski (Olekco). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.