Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
299 637 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2022
Okres realizacji
do 28 kwietnia 2023
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 299 637 zł – 463 354 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia (IPg)20%Doświadczenie personelu wyznaczonego do realizacji zamówienia (IPd)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Brzeźnej w Preczowie”

Zamawiający Urząd Gminy w Psarach (Psary, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Brzeźnej w Preczowie”, wybierając ofertę wykonawcy P.P.U.H. „LIBUD” LIBERDA SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 299 637 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Urząd Gminy w PsarachPsary, Śląskieopublikowano 12 stycznia 2023
Wartość umowy
299 637 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.P.U.H. „LIBUD” LIBERDA SPÓŁKA JAWNA (Czeladź), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 299 636,98 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 299 636,98 zł do 463 354,35 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 kwietnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY W PSARACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000537243

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Malinowicka 4

1.5.2.)Miejscowość

Psary

1.5.3.)Kod pocztowy

42-512

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 322944921

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@psary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/673098

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Brzeźnej w Preczowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9de0d097-4614-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00027018

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-01-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00017439/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.33 Wykonanie nakładki asfaltowej w ul. Brzeźnej w Preczowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00382621/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.35.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Brzeźnej w Preczowie. 2. Przedmiot umowy obejmuje w szczególności

2.1. Frezowanie istniejącej nawierzchni na śr. głębokość 4cm (odcinek 1 +zjazdy bitumiczne) – 1028m2. 2.2. Rozbiórka istniejącego ścieku muldowego na ławie betonowej –30 mb. 2.3. Korytowanie wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża – 1008 m2. 2.4. Wykopy – 252 m3. 2.5. Wbudowanie warstwy ścieralnej AC11S gr. 4cm – 1028m2. 2.6. Wbudowanie warstwy wiążącej AC11W gr. 5cm – 1008m2. 2.7. Wbudowanie podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszyw stabilizowanych mech. C90/3 gr. 20cm – 1008m2. 2.8. Wykonanie połączenia nowej i istniejącej nawierzchni z zabudową siatki poliestrowej na włókninie polipropylenowej oraz z uszczelnieniem krawędzi kitem asfalto-kauczukowym – 40mb. 2.9. Wykonanie poboczy z mieszanki niezwiązanej z kruszyw stabilizowanych mech. C90/3 gr. 15cm – 441 m2. 2.10. Zabudowa krawężników betonowych 15x22x100cm na ławie betonowej C12/15 – 16 mb. 2.11. Zabudowa krawężników betonowych 15x30x100cm na ławie betonowej C12/15 – 568 mb. 2.12. Przebrukowanie istniejących zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej – 35m2. 2.13. Regulacja wysokościowa istn. krawężników najazdowych – 18mb. 2.14. Zabudowa ścieku muldowego na ławie betonowej – 20m. 2.15. Zabudowa umocnień ścieku muldowego w formie betonowych płyt chodnikowych – 14 m2. 2.16. Umocnienie skarpy i dna rowu z kamienia przelanego betonem – 17 m2.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

299636,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

463354,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

299636,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.P.U.H. „LIBUD” LIBERDA SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240451633

7.3.3)Ulica

Spacerowa 5a

7.3.4)Miejscowość

Czeladź

7.3.5)Kod pocztowy

41-253

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

299636,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-04-28

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy w Psarach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Psary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 299 637 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.P.U.H. „LIBUD” LIBERDA SPÓŁKA JAWNA (Czeladź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.