Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w związku z tym, iż wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór, transport i zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków w Suminie na 2023 rok

Zamawiający Oczyszczalnia Ścieków w Suminie (Sumina, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Odbiór, transport i zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych z…”.

Zamawiający: Oczyszczalnia Ścieków w SuminieSumina, Śląskie (powiat Rybnicki →)opublikowano 5 stycznia 2023
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 729 494 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w związku z tym, iż wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W SUMINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 277833290

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 12 B

1.5.2.)Miejscowość

Sumina

1.5.3.)Kod pocztowy

44-295

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

oczyszczalnia@lyski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.oczyszczalnia-sumina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

http://jo.lyski.bip.gmina.pl/index.php?id=735

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


oczyszczanie i odprowadzanie ścieków oraz prowadzenie gospodarki osadami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór, transport i zagospodarowanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych z Oczyszczalni Ścieków w Suminie na 2023 rok

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6cd5ab70-6fcb-11ed-aea3-5a7c432eaced

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00011579

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-01-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00027616/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór, transport i zagospodarowanie komunalnych osadów ściekowych na rok 2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00464697/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.3320.1.22

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie poprzez odzysk i unieszkodliwienie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych o kodzie odpadu 19 08 05 powstających w Oczyszczalni Ścieków w Suminie przy ul. Dworcowej 12B w okresie od 02.01.2023 r. do 29.12.2023 r. w ilości ok. 610,0 Mg (wartość szacunkowa) zgodnie z zachowaniem wymogów określonych obowiązującymi przepisami. Są to osady ustabilizowane, po procesie biologicznej stabilizacji tlenowej lub beztlenowej, a następnie zagęszczone i odwodnione mechanicznie. Minimalna gwarantowana ilość osadu wynosi 50% wartości szacowanej tj. 305,0 Mg.

2) Dopuszczalne metody odzysku osadów:
a) R1 - wykorzystanie jako paliwa lub innego środka wytwarzania energii bądź
b) R3 - recykling lub regeneracja substancji organicznych, które nie są stosowane jako rozpuszczalniki (włączając kompostowanie i inne biologiczne procesy przekształcania).
c) R12 - wymiana odpadów w celu poddania ich któremukolwiek z procesów wymienionych w pozycji R 1 – R 11

3) Zamawiający wyklucza z zagospodarowania osadów ściekowych proces odzysku R10 - obróbka na powierzchni ziemi, przynosząca korzyści dla rolnictwa lub poprawę stanu środowiska.

Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w załączniku nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90513700-3 - Usługi transportu osadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90513900-5 - Usługi likwidacji osadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w związku z tym, iż wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90513700-3Usługi transportu osadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
729 494 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 670 zł4 017 567 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 624 897 zł
Źródło próbki
CPV 90513· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
392 670 zł
Mediana
729 494 zł
Górny kwartyl
4 017 567 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Oczyszczalnia Ścieków w Suminie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sumina.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90513700-3 (Usługi transportu osadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.