Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 796 263 zł
Umowa zawarta
1 grudnia 2022
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 12 796 263 zł – 18 352 711 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa budynku Histopatologii i Patomorfologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Zamawiający Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św.jadwigi Królowej w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa budynku Histopatologii i Patomorfologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlane PROFBUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 12 796 263 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
12 796 263 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    12 września 2022

    Termin ofert: 26 października 2022 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 grudnia 2022

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlane PROFBUD Sp. z o.o. (Rzeszów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 12 796 263,20 zł (umowę zawarto 1 grudnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 12 796 263,20 zł do 18 352 710,72 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI NR 2 IM. ŚW.JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690697529

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lwowska 60

1.5.2.)Miejscowość

Rzeszów

1.5.3.)Kod pocztowy

35-301

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@szpital2.rzeszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital2.rzeszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/pcmrzeszow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa budynku Histopatologii i Patomorfologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f442828-32a6-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00479519

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-12-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00026698/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 Wybór wykonawcy robót budowlanych zadania pn

“Przebudowa budynku Histopatologii i Patomorfologii w Klinicznym Szpitalu Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00344262/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP250/064/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie budynku Histopatologii na podstawie dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę.
Kubatura budynku 4134 m3, powierzchnia wewnętrzna budynku – 1410,0 m2
W ramach zadania należy wykonać:
- przebudowę całości wnętrza budynku,
- nadbudowę szachtu windowego na poziomie pietra
- zamurowanie okien na elewacji,
- izolacje przeciwwilgociowa fragmentu ściany zewnętrznej piwnic (z demontażem istniejących doświetlaczy okien piwnic z ich ponownym montażem)
- remont istniejącego utwardzenia przed budynkiem,
- przebudowę schodów zewnętrznych,
- wykonanie żelbetowego szachtu, który umożliwi wyprowadzenie kanałów wentylacji mechanicznej z poziomu piwnic,
- przebudowę istniejącej czerpni terenowej – nadbudowę do wysokości spełniającej odpowiednie przepisy.
Dodatkowo zakresem objęte jest pom. chlorowni w sąsiednim budynku portierni.
Miejsce realizacji:
Budynek Histopatologii zlokalizowany na działce Nr 56/34 obr. 219 Rzeszów – Wilkowyja Południe, w kompleksie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi królowej w Rzeszowie.
Budynek usytuowany jest we wschodniej części kompleksu, dojazd od ul. L. Czarnego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa :
2.1. dokumentacja projektowa, Specyfikacja/e techniczna wykonania i odbioru robót budowanych, przedmiar robót (pomocniczo)
2.2. projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12796263,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18352710,72 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12796263,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlane PROFBUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8133207678

7.3.4)Miejscowość

Rzeszów

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Foto-System Sp. z o.o., ul. Okulickiego 6, 35-222 Rzeszów - wykonanie robót instalacji elektrycznych,
Wokwen Rzeszów s.c. Klimecki, Ciołek , ul. Orkana 3, 36 - 202 Tyczyn - wykonanie robót instalacji sanitarnych.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12796263,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215140-0Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 870 103 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 612 976 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 442 541 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 870 103 zł
Górny kwartyl
3 612 976 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św.jadwigi Królowej w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 796 263 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215140-0 (Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlane PROFBUD Sp. z o.o. (Rzeszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.