Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
412 872 zł
Umowa zawarta
29 listopada 2022
Okres realizacji
do 31 grudnia 2023
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

KPN/27/2022 Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących własność KPN bilansowanie nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE wraz z usługą bilansowania handlowego w 2023r.”

Zamawiający Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „KPN/27/2022 Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących własność KPN…”, wybierając ofertę wykonawcy TAURON Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Wartość umowy: 412 872 zł.

Wartość umowy
412 872 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAURON Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 412 872,10 zł (umowę zawarto 29 listopada 2022 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 021781314

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 23

1.5.2.)Miejscowość

Jelenia Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-570

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@kpnmab.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kpnmab.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

KPN/27/2022 Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących własność KPN bilansowanie nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE wraz z usługą bilansowania handlowego w 2023r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9f199738-6fc8-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00464395

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00011156/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.6 Przetarg na energię elektryczną na lata 2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki o jakim stanowi art. art. 305 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz.
U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zwanej dalej „uPzp”, w którym Zamawiający
udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą. W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym, zgodnie z art. 275 pkt. 2 uPzp uwzględnieniem przepisów stosowanych przy udzielaniu zamówień na usługi społeczne i inne szczególne usługi zgodnie z art. 359 pkt 2, ogłoszonym w BZP 2022/BZP 00361545/01 z dnia 23.09.2022 r., zamówienia nie złożono żadnej oferty i postępowanie zostało unieważnione, zaś pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

2022/BZP 00361545/01

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KPN/27/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących własność Karkonoskiego Parku Narodowego z siedzibą w Jeleniej Górze bilansowanie 1

1 nadwyżek energii elektrycznej wytworzonej w instalacji OZE wraz z usługą bilansowania handlowego w okresie od 01 stycznia 2023r. do 31.12.2023r.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAURON Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

676-233-77-35

7.3.3)Ulica

Łagiewnickiej 60

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-417

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

412872,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 513 008 zł
Próbka: 87 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
551 390 zł17 592 766 zł
Rozstęp międzykwartylowy
17 041 376 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
551 390 zł
Mediana
1 513 008 zł
Górny kwartyl
17 592 766 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelenia Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 412 872 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TAURON Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.