Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
824 100 zł
Umowa zawarta
17 listopada 2022
Okres realizacji
172 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Kierownika projektu20%Skrócenie terminu realizacji10%Klauzula społeczna10%Okres udzielonej gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile

Zamawiający Gmina Piła (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 824 100 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PiłaPiła, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 18 listopada 2022
Wartość umowy
824 100 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sweco Polska sp. z o.o. (Poznań), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 824 100,00 zł (umowę zawarto 17 listopada 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 172 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piła

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791164

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Staszica 10

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umpila.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19f6c9f8-068e-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00446042

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00026931/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.23 Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla "Zielone Wzgórza" w Pile

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Piła – opracowanie dokumentacji w ramach wsparcia rozwoju miast POPT 2014-2020”, w ramach inicjatywy pt. „Wsparcie rozwoju miast” (umowa nr DPT/BDG-II/POPT/14/22).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00265474/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.TP.30.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

847441,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Analizy wielowariantowej rzeczowo-finansowej dla osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy

4.5.5.)Wartość części

680000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Dokumentacji hydrogeologicznej i geologiczno-inżynierskiej dla zadania
Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71340000-3 - Zintegrowane usługi inżynieryjne

71351910-5 - Usługi geologiczne

4.5.5.)Wartość części

76730,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Dokumentacji przyrodniczej (ornitologicznej i chiropterologicznej, pozostałe
gatunki zwierząt, chronionych porostów drzew, szata roślinna) dla zadania Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne
ekologicznego osiedla „Zielone Wzgórza” w Pile

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

4.5.5.)Wartość części

53000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji oceny zanieczyszczeń powierzchni ziemi i gleby dla zadania: Przygotowanie planistyczne i dokumentacyjne ekologicznego osiedla
„Zielone Wzgórza” w Pile

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71351500-8 - Usługi badania gleby

4.5.5.)Wartość części

37711,70 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

824100 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

824100 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

824100 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sweco Polska sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

006744144

7.3.3)Ulica

Franklina Roosevelta 22

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-829

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

824100 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

172 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piła prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 824 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sweco Polska sp. z o.o. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.