Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
99 339 zł
Umowa zawarta
20 października 2022
Okres realizacji
od 20 października 2022 do 31 grudnia 2022
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 99 339 zł – 102 231 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sprzedaż i sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego z przeznaczeniem na cele grzewcze dla Domu Pomocy Społecznej w Miedarach w 2022 roku.

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej w Miedarach (Miedary, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzedaż i sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego z przeznaczeniem na cele grzewcze…”, wybierając ofertę wykonawcy Droś Sawicki. Cena wybranej oferty: 99 339 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Dom Pomocy Społecznej w MiedarachMiedary, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 21 października 2022
Cena wybranej oferty
99 339 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 września 2022

    Termin ofert: 6 października 2022 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 października 2022

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Droś Sawicki (Przystajń), mała firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 99 338,50 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 99 338,50 zł do 102 231,45 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 20 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W MIEDARACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000686575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zamkowa 7

1.5.2.)Miejscowość

Miedary

1.5.3.)Kod pocztowy

42-674

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

32/2337128

1.5.8.)Numer faksu

32/2337014

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dpsmiedary@tarnogorski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.miedary.tarnogorski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sprzedaż i sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego z przeznaczeniem na cele grzewcze dla Domu Pomocy Społecznej w Miedarach w 2022 roku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bf86b8af-3d62-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00403613

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00363327/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DPS-AG;200/350/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

79950,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego
z przeznaczeniem na cele grzewcze dla w Domu Pomocy Społecznej w Miedarach w 2022 roku. 1. Dostawy będą realizowane sukcesywnie od podpisania umowy do 31.12.2022r. Dostarczany olej opałowy musi spełniać wymagania jakościowe dotyczące zawartości siarki
kreślone w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016r, w sprawie wymagań
jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków ,
w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe, ( Dz. U. poz 2008) oraz zgodnie z polską
normą PN-C-96024.

2. Planowana, łączna ilość dostawy oleju opałowego w czasie trwania umowy wyniesie do (15 m³).

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99338,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

102231,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

99338,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Droś Sawicki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5741771696

7.3.3)Ulica

Przemysłowa

7.3.4)Miejscowość

Przystajń

7.3.5)Kod pocztowy

42-141

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9833850 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-10-20 do 2022-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej w Miedarach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miedary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 99 339 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Droś Sawicki (Przystajń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.