Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Catermed Sp. z o.o

Wartość umowy
32 zł
Umowa zawarta
12 października 2022
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 29 zł – 37 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 11% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Funkcjonalność zaproponowanego systemu dystrybucji posiłków20%Przewidywany średni dzienny koszt surowców („wsad do kotła”)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

świadczenie usług w zakresie kompleksowego żywienia pacjentów z dzierżawą pomieszczeń Zamawiającego na okres 12 miesięcy

Zamawiający Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „świadczenie usług w zakresie kompleksowego żywienia pacjentów z dzierżawą pomieszczeń…”, wybierając ofertę wykonawcy Catermed Sp. z o.o. ; Jol- mark Sp. zo.o. Wartość umowy: 32 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Międzyleski Szpital Specjalistyczny w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 18 października 2022
Wartość umowy
32 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Catermed Sp. z o.o. ; Jol- mark Sp. zo.o. (Łódź), wspólnie z: Catermed Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 31,74 zł (umowę zawarto 12 października 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 28,58 zł do 37,38 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010669853

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bursztynowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-749

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mssw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mssw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mssw.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

świadczenie usług w zakresie kompleksowego żywienia pacjentów z dzierżawą pomieszczeń Zamawiającego na okres 12 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1c4afb2-14a5-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00398034

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00294177/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

U -13/US/22’’

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego i pod jego nadzorem, usług w zakresie kompleksowego żywienia pacjentów (tj. planowania zamówień, produkcji i dystrybucji posiłków, doposażenia oddziałów szpitalnych w zakresie gastronomicznym, ogółu czynności porządkowo organizacyjnych) w okresie 12 miesięcy przez Wykonawcę wyłonionego w trakcie postępowania oraz dzierżawa powierzchni Zamawiającego, o powierzchni 1259,4 m2.
Wykonawca na własny koszt i według własnych potrzeb wyposaży wydzierżawione pomieszczenia celem prawidłowego wykonywania przedmiotu Umowy. Przeciętna ilość pacjentów żywionych w okresie 2019-2021 to 260 osobodni. Przewidywana ilość pacjentów żywionych w 12-miesięcznym okresie obowiązywania umowy to 290 osobodni.
Wykonawca zaproponuje kwotę 1 osobodnia żywienia pacjentów oraz przewidywany średni dzienny koszt surowców („wsad do kotła”), z zachowaniem podanych poniżej wymagań jakościowych, ilościowych i dietetycznych posiłków, jak również mając na uwadze, iż wymagany stosunek „wsadu do kotła” do ceny 1 osobodnia powinien wynosić nie mniej niż ≥ 40%.

Całość zamówienia obejmuje:
1. Świadczenie kompleksowych usług żywieniowych:
a. Usługa żywienia obejmuje ogół czynności związanych z przygotowaniem i dystrybucją (w systemie zaproponowanym przez Wykonawcę, dostosowanym do warunków i specyfiki Szpitala) posiłków (z artykułów spożywczych przez siebie zakupionych) według zamówień z oddziałów, z podziałem na diety, uwzględniając: diety standardowe, diety łączone, indywidualne diety specjalne, zamówienia dodatkowe oraz posiłki regeneracyjne.
b. W wyjątkowych sytuacjach usługa może wymagać zorganizowania we własnym zakresie wyżywienia (zgodnie z warunkami umowy i z pełną odpowiedzialnością), w przypadkach czasowego braku możliwości przygotowania posiłków w siedzibie Zamawiającego (przez okres 3 miesięcy w roku kalendarzowym dodatkowe koszty z tym związane ponosi Wykonawca). Sytuacja taka może np. zaistnieć w przypadku konieczności przeprowadzenia prac konserwacyjno-remontowych w pomieszczeniach dzierżawionych, jak również w sytuacjach zagrożeń (np. epidemiologicznych i innych) i/lub i ewakuacji dla ewakuowanych i biorących udział w akcji ratowniczej.
c. Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt i według własnych potrzeb wyposażyć wydzierżawione pomieszczenia celem prawidłowego wykonywania przedmiotu Umowy oraz do bieżącego uzupełniania wymaganych do prowadzenia produkcji posiłków urządzeń, sprzętu, naczyń i innych elementów wyposażenia (z przeznaczeniem dla zakładów gastronomicznych, a nie użytku domowego).
d. Wykonawca dba o należyty stan techniczny dzierżawionych pomieszczeń (pomieszczeń, ścian, narożników, oświetlenia, itp.), wszelkich urządzeń, sprzętu i innych elementów wyposażenia, prowadząc bieżący serwis, jak również przeprowadzając na własny koszt okresowe przeglądy, konserwacje wraz ze stosownymi świadectwami wzorcowania, itp.
Zobowiązanie kontroli dotyczy także wykorzystywanych dźwigów osobowych oraz posiadanego na wyłączność dźwigu towarowo-osobowego. W przypadku dźwigów osobowych - w sytuacjach ewidentnej winy po stronie Wykonawcy wezwanie serwisu znajduje się po stronie Wykonawcy, w pozostałych sytuacjach awaryjnych - serwis wzywany jest przez Dział Techniczny Zamawiającego).
Po zakończeniu umowy, po skontrolowanym stanie technicznym i eksploatacyjnym: dzierżawione pomieszczenia w stanie nie pogorszonym podlegają zwrotowi i przekazaniu Zamawiającemu.
e. Po stronie Wykonawcy znajduje się również dbałość o przeznaczone do gastronomii, dopuszczone do kontaktu z żywnością, wysokiej jakości artykuły jednorazowe (sztywne i szczelne w przypadku pojemników) oraz profesjonalne i efektywne środki chemiczne, gwarantujące czystość zarówno dzierżawionego obszaru, jak i sprzętu na poziomie wizualnym oraz przede wszystkim mikrobiologicznym.
f. Wykonawca jest wytwórcą i posiadaczem odpadów powstałych w związku ze świadczeniem usług objętych niniejszym postępowaniem w rozumieniu ustawy o odpadach i w związku z powyższym jest zobowiązany do zapewnienia niezwłocznego odbioru i utylizacji odpadów pokonsumpcyjnych z Oddziałów, zgodnie z obowiązującymi procedurami i przepisami prawa. W tym zakresie Wykonawca zobowiązany jest do posiadania stosownych umów na odbiór i utylizację odpadów i przedstawienia kopii zawartej umowy Zamawiającemu przed podpisaniem umowy na świadczenie przedmiotowej usługi.
g. Wykonawca zobowiązany jest posiadać program zwalczania szkodników – monitoring stały i udostępnić Zamawiającemu protokoły z każdorazowej kontroli uprawnionej firmy specjalistycznej.
h. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia pełnej dokumentacji, wynikającej z prawidłowego świadczenia usługi, sukcesywnie oraz na życzenie Zamawiającego przekazywania kserokopii umów, faktur, protokołów, świadectw, decyzji (m.in. związanych z usługami zewnętrznymi – w/w odbiór odpadów pokonsumpcyjnych, czynności asenizacyjne, DDD, pranie tekstyliów czyszczących z mikrowłókna, badania biochemiczne i fizykalne wody, kontrole sanepidu, handlowe dokumenty identyfikacyjne, legalizacje, etykiety, protokoły prowadzonych szkoleń pracowniczych, itp.).
i. W przypadku zaistnienia konieczności wyodrębnienia Oddziału z żywienia ogólnego i postępowania jak z Oddziałem zakaźnym, Wykonawca w uzgodnieniu z Zamawiającym zobowiązany jest do zorganizowania takiego systemu, co znajduje bezpośrednie przełożenie w ilości wprowadzonych do obiegu naczyń jednorazowych oraz preferowanych w postaci gotowych, pakowanych zestawów sztućców jednorazowych z serwetką).
j. W przypadku braku możliwości realizacji przedmiotu umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, zagwarantuje on pokrycie kosztów zapewnienia posiłków dla pacjentów u innego usługodawcy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji, będący integralną jej częścią.

Zamawiający dopuszcza ofertę wariantową, której szczegółowy opis zawiera załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.

Zamawiający wymaga złożenia oferty na oba warianty. Oferta, która będzie zawierać tylko jeden wariant będzie podlegać odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 15 ustawy Prawo zamówień publicznych.

III. Termin realizacji zamówienia czas oznaczony 12 miesięcy.

Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych –wymaga złożenia ofert po odbyciu wizji lokalnej. Mając na uwadze powyższe przed terminem złożenia oferty do niniejszego postępowania zostanie zorganizowana wizja lokalna celem uzyskania wszelkich informacji dotyczących przedmiotu zamówienia. Zamawiający uważa ją za niezbędną dla kompleksowego sporządzenia ofert. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający określa termin wizji lokalnej na dzień 09.08.2022r. o godz. 10:00. Jednocześnie Zamawiający informuje, że oferta Wykonawcy, który nie odbędzie wizji lokalne zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych .

4.5.3.)Główny kod CPV

55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

37,38 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

31,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Tak

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Catermed Sp. z o.o. ; Jol- mark Sp. zo.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Catermed Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6772164383

7.3.3)Ulica

Traktorowa 126

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-204

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

31,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55300000-3Usługi restauracyjne i dotyczące po…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
182 573 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 792 zł529 305 zł
Rozstęp międzykwartylowy
432 513 zł
Źródło próbki
CPV 55300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 792 zł
Mediana
182 573 zł
Górny kwartyl
529 305 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 32 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55300000-3 (Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Catermed Sp. z o.o. ; Jol- mark Sp. zo.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.