Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
121 280 zł
Umowa zawarta
3 października 2022
Okres realizacji
do 14 listopada 2022
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 99 630 zł – 186 319 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 22% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa placu zabaw w Szymocicach

Zamawiający Gmina Nędza (Nędza, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa placu zabaw w Szymocicach”, wybierając ofertę wykonawcy Grupa EPX Paweł Matera. Wartość umowy: 121 280 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina NędzaNędza, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 6 października 2022
Wartość umowy
121 280 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Grupa EPX Paweł Matera (Pustków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 121 280,09 zł (umowę zawarto 3 października 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 99 630,00 zł do 186 319,17 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 14 listopada 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Nędza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258470

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Nędza

1.5.3.)Kod pocztowy

47-440

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 66 60 460

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@nedza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.nedza.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminanedza.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa placu zabaw w Szymocicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cdd97183-1eca-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00380277

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00010029/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa placu zabaw w Szymocicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00309639/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę placu zabaw w Szymocicach,
dz. nr 76/2 w Szymocicach.

Na plac zabaw składają się następujące elementy służące zabawie:

a) projektowane elementy zagospodarowania:

Plac zabaw, na którym przewidziano następujące urządzenia:
1. zestaw zabawowy – metalowy
2. huśtawka podwójna i bocianie gniazdo
3. bujak na sprężynie – np. nosorożec
4. bujak na sprężynie np. rower
5. bujak na sprężynie

Elementy małej architektury takie jak:
1. regulamin placu zabaw,
2. ławki z oparciem,
3. pojemnik do segregacji śmieci.

b) elementy do przeniesienia: brak,
c) do demontażu: huśtawka, piaskownica, karuzela, palisada drewniana.
d) istniejące obiekty przeznaczone do dalszego użytkowania: brak.
Zagospodarowanie działki zgodnie z dołączoną mapą do celów projektowych.
Projektowane urządzenia zostały wyrysowane z zachowaniem minimalnych, wymaganych
stref bezpieczeństwa.

Projekt zakłada następujące prace budowlane:
• demontaż istniejących urządzeń zabawowych,
• wykonanie koryta pod warstwy nawierzchni amortyzującej z piasku,
• dostawę i montaż projektowanych urządzeń wyposażenia placu zabaw,
• ułożenie obrzeży chodnikowych,
• ułożenie geotkaniny,
• ułożenie piasku,
• rozplantowanie ziemi, oraz siew trawy
• uporządkowanie terenu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99630,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

186319,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

121280,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Grupa EPX Paweł Matera

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8722171519

7.3.3)Ulica

Pustków 288

7.3.4)Miejscowość

Pustków

7.3.5)Kod pocztowy

39-205

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

121280,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-11-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112723-9Roboty w zakresie kształtowania pla…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
228 437 zł
Próbka: 31 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
192 634 zł290 854 zł
Rozstęp międzykwartylowy
98 220 zł
Źródło próbki
CPV 45112723· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
192 634 zł
Mediana
228 437 zł
Górny kwartyl
290 854 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Nędza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nędza.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 121 280 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Grupa EPX Paweł Matera (Pustków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.