Unieważniono wszystkie części postępowania4 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  4. Unieważniona
    Część 4
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023

Zamawiający Gmina Rypin (Rypin, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Zakup i dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023”.

Zamawiający: Gmina RypinRypin, Kujawsko-Pomorskie (powiat Rypiński →)opublikowano 5 października 2022
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 263 880 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 4 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RYPIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866749

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lipnowska 4

1.5.2.)Miejscowość

Rypin

1.5.3.)Kod pocztowy

87-500

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

542809703

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@rypin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.rypin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-07779a1b-3e5e-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00379334

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00030034/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.7 Zakup i dostawa opału na sezon grzewczy 2022/2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00366476/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRW.271.15.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

09111210-5 węgiel kamienny
1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ekomiału węglowego wraz z transportem i rozładunkiem z przeznaczeniem do kotłowni w szkołach na terenie gminy Rypin, o parametrach niezgorszych niż:
 wartość opałowa: od 23-26MJ/kg,
 zawartość popiołu: od 5-13%,
 zawartość siarki: do 1,8%,
 wilgotność: do 11%,
 granulacja: od 0 do 50 mm.
2) Przewidywana ilość ekomiału węglowego w sezonie grzewczym 2022/2023 wynosi – 75,0 ton.
3) Dostawa ekomiału węglowego odbędzie się jednorazowo do: Bazy Magazynowo- Warsztatowej w Głowińsku, gm. Rypin, wraz z rozładunkiem.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

4.5.5.)Wartość części

134146,34 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

09111200-2 paliwa na bazie węgla
1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa węgla wraz z transportem i rozładunkiem z przeznaczeniem do kotłowni w szkołach na terenie gminy Rypin, o parametrach niezgorszych niż:
 wartość opałowa: nie mniej niż 25MJ/kg,
 zawartość popiołu: do 16%,
 zawartość siarki: do 1,7%,
 granulacja: powyżej 25 mm.
2) Przewidywana ilość węgla w sezonie grzewczym 2022/2023 wynosi – 25,0 ton.
3) Dostawa węgla odbędzie się jednorazowo do: Bazy Magazynowo- Warsztatowej w Głowińsku, gm. Rypin, wraz z rozładunkiem.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111200-2 - Paliwa na bazie węgla

4.5.5.)Wartość części

48780,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

09111200-2 paliwa na bazie węgla
1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ekogroszku wraz z transportem i rozładunkiem z przeznaczeniem do kotłowni na terenie gminy Rypin, o parametrach niezgorszych niż:
 wartość opałowa: od 25MJ/kg,
 zawartość popiołu: do 13%,
 zawartość siarki: do 1,6%,
 wilgotność do 9,5%
2) Przewidywana ilość ekogroszku w sezonie grzewczym 2022/2023 wynosi – 25,0 ton.
3) Dostawa węgla odbędzie się jednorazowo do: Bazy Magazynowo- Warsztatowej w Głowińsku, gm. Rypin, wraz z rozładunkiem. Zamawiający dopuszcza dostawy ekogroszku w workach po 15-25 kg z rozładunkiem lub luzem.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111200-2 - Paliwa na bazie węgla

4.5.5.)Wartość części

48780,50 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

09111400-4 paliwa drzewne
1) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa pelletu drzewnego wraz z transportem i rozładunkiem z przeznaczeniem do kotłowni w szkołach na terenie gminy Rypin, w szacunkowej ilości 25,0 ton, w klasyfikacji zgodnej z certyfikatem DINplus lub wyższym, o następujących parametrach:
a. surowiec: drewno z drzew iglastych lub liściastych lub stanowiący mieszankę drzew iglastych i liściastych, bez domieszki innych substancji jak np. kleje, lepisze czy utwardzacze;
b. maksymalna zawartość popiołu: do 0,7%;
c. wartość opałowa minimalna: 18MJ/kg [5,0kWh/kg};
d. gęstość minimalna: 600/m3;
e. zawartość wody: do 10%;
f. zgodność z normą EN 14961-2;
2) Dostawa pelletu odbędzie się jednorazowo do: Bazy Magazynowo- Warsztatowej w Głowińsku, gm. Rypin, wraz z rozładunkiem. Zamawiający żąda dostawy pelletu w workach po 15-25 kg z rozładunkiem.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.)Wartość części

56910,57 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu możliwe było składanie ofert częściowych. Część 1. zamówienia obejmowała zakup i dostawę ekomiału węglowego na sezon grzewczy 2022/2023 natomiast część 2. Zakup i dostawę węgla na sezon grzewczy 2022/2023, część 3. Zakup i dostawę ekogroszku na sezon grzewczy 2022/2023, część 4. Zakup i dostawę pelletu na sezon grzewczy 2022/2023. Do wyznaczonego terminu składania ofert wpłynęły 4 oferty. Oferty na wymieniony asortyment złożyły: PHU „PAW-TRANS” mająca siedzibę w Wólce Łękowskiej 58A w Bełchatowie, Artano Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Bielawki 3 w Rypinie, Bol-Ann A. T. M. Stelmaszykowie Sp. K. z siedzibą przy ul. Witkowskiej 82A w Gnieźnianie oraz firma „Węglopasz” Sp. z o. o. mająca siedzibę przy ul. Piątkowskiej 149/6 w Poznaniu. Zamawiający na sfinansowanie zadania przeznaczył na część 1. - 165 000,00 zł brutto, część 2. – 60 000,00 zł brutto, część 3. – 60 000,00 zł brutto oraz część 4. – 70 000,00 zł brutto, wymienione powyżej oferty Wykonawców przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania ww. podstawie prawnej.

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu możliwe było składanie ofert częściowych. Część 1. zamówienia obejmowała zakup i dostawę ekomiału węglowego na sezon grzewczy 2022/2023 natomiast część 2. Zakup i dostawę węgla na sezon grzewczy 2022/2023, część 3. Zakup i dostawę ekogroszku na sezon grzewczy 2022/2023, część 4. Zakup i dostawę pelletu na sezon grzewczy 2022/2023. Do wyznaczonego terminu składania ofert wpłynęły 4 oferty. Oferty na wymieniony asortyment złożyły: PHU „PAW-TRANS” mająca siedzibę w Wólce Łękowskiej 58A w Bełchatowie, Artano Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Bielawki 3 w Rypinie, Bol-Ann A. T. M. Stelmaszykowie Sp. K. z siedzibą przy ul. Witkowskiej 82A w Gnieźnianie oraz firma „Węglopasz” Sp. z o. o. mająca siedzibę przy ul. Piątkowskiej 149/6 w Poznaniu. Zamawiający na sfinansowanie zadania przeznaczył na część 1. - 165 000,00 zł brutto, część 2. – 60 000,00 zł brutto, część 3. – 60 000,00 zł brutto oraz część 4. – 70 000,00 zł brutto, wymienione powyżej oferty Wykonawców przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania ww. podstawie prawnej.

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu możliwe było składanie ofert częściowych. Część 1. zamówienia obejmowała zakup i dostawę ekomiału węglowego na sezon grzewczy 2022/2023 natomiast część 2. Zakup i dostawę węgla na sezon grzewczy 2022/2023, część 3. Zakup i dostawę ekogroszku na sezon grzewczy 2022/2023, część 4. Zakup i dostawę pelletu na sezon grzewczy 2022/2023. Do wyznaczonego terminu składania ofert wpłynęły 4 oferty. Oferty na wymieniony asortyment złożyły: PHU „PAW-TRANS” mająca siedzibę w Wólce Łękowskiej 58A w Bełchatowie, Artano Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Bielawki 3 w Rypinie, Bol-Ann A. T. M. Stelmaszykowie Sp. K. z siedzibą przy ul. Witkowskiej 82A w Gnieźnianie oraz firma „Węglopasz” Sp. z o. o. mająca siedzibę przy ul. Piątkowskiej 149/6 w Poznaniu. Zamawiający na sfinansowanie zadania przeznaczył na część 1. - 165 000,00 zł brutto, część 2. – 60 000,00 zł brutto, część 3. – 60 000,00 zł brutto oraz część 4. – 70 000,00 zł brutto, wymienione powyżej oferty Wykonawców przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania ww. podstawie prawnej.

Sekcja 9

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu możliwe było składanie ofert częściowych. Część 1. zamówienia obejmowała zakup i dostawę ekomiału węglowego na sezon grzewczy 2022/2023 natomiast część 2. Zakup i dostawę węgla na sezon grzewczy 2022/2023, część 3. Zakup i dostawę ekogroszku na sezon grzewczy 2022/2023, część 4. Zakup i dostawę pelletu na sezon grzewczy 2022/2023. Do wyznaczonego terminu składania ofert wpłynęły 4 oferty. Oferty na wymieniony asortyment złożyły: PHU „PAW-TRANS” mająca siedzibę w Wólce Łękowskiej 58A w Bełchatowie, Artano Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Bielawki 3 w Rypinie, Bol-Ann A. T. M. Stelmaszykowie Sp. K. z siedzibą przy ul. Witkowskiej 82A w Gnieźnianie oraz firma „Węglopasz” Sp. z o. o. mająca siedzibę przy ul. Piątkowskiej 149/6 w Poznaniu. Zamawiający na sfinansowanie zadania przeznaczył na część 1. - 165 000,00 zł brutto, część 2. – 60 000,00 zł brutto, część 3. – 60 000,00 zł brutto oraz część 4. – 70 000,00 zł brutto, wymienione powyżej oferty Wykonawców przewyższają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania ww. podstawie prawnej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 880 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 617 zł458 577 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 959 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
158 617 zł
Mediana
263 880 zł
Górny kwartyl
458 577 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rypin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rypin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.