Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 634 866 zł
Umowa zawarta
21 września 2022
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 6 634 866 zł – 15 313 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbiórka 4 obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie SRK S.A. Oddział w Suszcu KWK „Krupiński” wraz z likwidacją przyłączy, instalacji, urządzeń technicznych oraz pozostałego wyposażenia”

Zamawiający Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbiórka 4 obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie SRK S.A. Oddział w Suszcu KWK…”, wybierając ofertę wykonawcy NOMET Sp. z o.o. Wartość umowy: 6 634 866 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.Bytom, Śląskieopublikowano 22 września 2022
Wartość umowy
6 634 866 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOMET Sp. z o.o. (Poręba).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 634 866,47 zł (umowę zawarto 21 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 6 634 866,47 zł do 15 313 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276902504

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-914

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kbocian@srk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.srk.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.srk.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbiórka 4 obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie SRK S.A. Oddział w Suszcu KWK „Krupiński” wraz z likwidacją przyłączy, instalacji, urządzeń technicznych oraz pozostałego wyposażenia”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9bae36f3-b1b7-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00359371

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00107485/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-K-0020/21

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

9363640,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres obejmuje:
Wyburzenie, rozbiórkę obiektów budowlanych wg. projektów budowlanych rozbiórki wraz
z demontażem istniejącego wyposażenia technologicznego, likwidacją przyłączy (wraz z zabezpieczeniem) i urządzeń przesyłowych integralnie związanych z obiektem budowlanym. Wywiezienie gruzu i odpadów oraz ich utylizacja, a także przygotowanie, posegregowanie według wytycznych Zamawiającego i przewiezienie posegregowanego złomu z rozbiórki w miejsce wskazane przez Zamawiającego. Zabezpieczenie obiektów budowlanych przyległych na czas trwania prac jak i zabezpieczenie trwałe po zakończeniu. Uzgodnienia i wykonanie nakazów gestorów sieci i instalacji przyłączeniowych jak i sieci i instalacji znajdujących się wokół rozbieranego obiektu, a mogących kolidować z robotami rozbiórkowymi. Uzgodnienia i wykonanie nakazów właścicieli obiektów budowlanych jak i sieci znajdujących się w obszarze oddziaływania rozbiórki, jak i mogących kolidować z robotami rozbiórkowymi (np.: drogi, przejścia, dojazdy, trakcje) Sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Zakres robót określony został
w przedmiarach robót, projektach budowlanych rozbiórki obiektów, niniejszych wymaganiach jak i decyzjach pozwolenia na rozbiórkę. Wykonawca zobowiązany jest do ustalenia warunków współpracy i koordynacji z innymi podmiotami wykonywującym czynności rozbiórkowe na terenie Zakładu Górniczego w zakresie współdziałania na terenie obszaru oddziaływania oraz nakładania się rozbiórek obiektów – warunki te muszą być zaakceptowane przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6634866,47 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

15313500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6634866,47 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Tak

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOMET Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6492319904

7.3.3)Ulica

Modrzewiowa 1

7.3.4)Miejscowość

Poręba

7.3.5)Kod pocztowy

42-480

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6634866,47 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbió…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
779 471 zł
Próbka: 28 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
316 044 zł1 899 039 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 582 995 zł
Źródło próbki
CPV 45110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
316 044 zł
Mediana
779 471 zł
Górny kwartyl
1 899 039 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 634 866 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOMET Sp. z o.o. (Poręba). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.